Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 kwietnia 2024, 08:24

autor: Kamil Kleszyk

Nowa aktualizacja Dragon’s Dogma 2 ogranicza intensywność smoczej plagi. Łatka jest już dostępna na wszystkich platformach

Twórcy Dragon’s Dogma 2 ogłosili, że zapowiedziany przed kilkoma dniami update, który zmniejsza „żarłoczność” smoczej plagi, został udostępniony na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Źródło fot. Capcom
i

AKTUALIZACJA

Zgodnie z zapowiedzią, opisana w oryginalnej wiadomości aktualizacja trafiła do gry Dragon’s Dogma 2. Łatka jest kompatybilna z wersjami na wszystkie platformy.

Oryginalna wiadomość (19 kwietnia)

Mimo że Dragon’s Dogma 2 cieszy się sporym wzięciem, marcowy debiut produkcji daleki był od idealnego. Twórcy gry ze studia Capcom nie zdołali zadbać o odpowiednią jakość swojego produktu. W dniu premiery kontynuacja hitowego RPG-a akcji cierpiała m.in. na poważne problemy z optymalizacją. I chociaż twórcy zdołali już nieco poprawić stan techniczny gry, ta wciąż wymaga sporo pracy.

Na szczęście deweloperzy pracują już nad kolejnym patchem. W opublikowanym przez Capcom poście na X, twórcy poinformowali, że kolejna łatka trafi na wszystkie platformy jeszcze w tym miesiącu.

W nadchodzącej aktualizacji deweloperzy skupili się na zmniejszeniu częstotliwości infekcji smoczą plagą (więcej o tym zjawisku pisaliśmy w tej wiadomości) i dostosowanie jej oznak, aby były dla graczy bardziej widoczne.

Oprócz tego twórcy pracują m.in. nad:

  1. wdrożeniem różnych poprawek i opcji dostosowania minimapy;
  2. usunięciem błędu, który powodował, że gracze czasami nie mogli przybić piątki pionkom;
  3. zmniejszeniem liczby przypadków spadania pionków z klifów;
  4. poprawieniem dialogów towarzyszy, aby lepiej pasowały do okoliczności;
  5. naprawieniem kilku błędów, przez które w pewnych okolicznościach zadania eskorty kończyły się niepowodzeniem;
  6. wyeliminowaniem błędów, które powodowały, że gracze byli więzieni za walkę z potworami w mieście.

Co ciekawe, informacja o „znerfieniu” smoczej plagi wywołała u graczy mieszane reakcje. Niektórzy nie są z tego powodu zadowoleni, twierdząc w komentarzach, że do tej pory nie występowała ona tak często i była jednocześnie jedną z ciekawszych mechanik gry. Aczkolwiek oznak radośc również nie brakuje (najprawdopodobniej w tej grupie graczy infekcja smoczą plagą szczególnie dała się we znaki).

  1. Recenzja gry Dragon's Dogma 2 – RPG w otwartym świecie, który tętni życiem
  2. Dragon’s Dogma 2 – poradnik

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

więcej