Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 kwietnia 2024, 11:05

Dragon's Dogma 2 sprzedaje się jak ciepłe bułeczki. RPG akcji z otwartym światem od Capcomu to wielki hit

Dragon’s Dogma 2 potrzebowało tylko niecałych dwóch tygodni, aby dobić do 2,5 miliona sprzedanych egzemplarzy. Kontrowersje nie przeszkodziły w osiągnięciu sukcesu.

Źródło fot. Capcom
i

Dragon’s Dogma II to bez wątpienia najbardziej kontrowersyjna premiera marca. Gra zebrała wysokie noty od recenzentów, jednak po premierze została zalana falą negatywnych opinii od graczy, przede wszystkim ze względu na zaimplementowane mikrotransakcje, słabą optymalizację czy brak możliwości rozpoczęcia nowej gry (częściowo wypisane problemy naprawiono w ostatnim patchu).

Cała ta burza nie przeszkodziła jednak w uzyskaniu świetnej sprzedaży – Capcom ogłosił właśnie, że ta przekroczyła 2,5 miliona egzemplarzy w niecałe 2 tygodnie od premiery. Natomiast cała seria rozeszła się w nakładzie ponad 10 milionów kopii.

Dla porównania, Dragon’s Dogma z 2012 roku w ciągu pierwszego miesiąca od premiery trafiła na półki sklepowe w liczbie miliona egzemplarzy. Należy jednak zwrócić uwagę, że wówczas „jedynka” ominęła pecety i dostępna była tylko na konsolach siódmej generacji. Zmieniło się to dopiero w 2016 roku, kiedy to na PC trafiło ulepszone wydanie o podtytule Dark Arisen.

Tak wysoka sprzedaż Dragon’s Dogma 2 nie powinna nikogo dziwić, szczególnie zważywszy na liczbę graczy bawiących się w produkcji każdego dnia na samych tylko pecetach. W ciągu ostatnich 24 godzin tzw. „peak” wyniósł ponad 113 tysięcy osób (via SteamDB).

Dragon’s Dogma 2 dostępna jest na pecetach, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S.

Marcin Bukowski

Marcin Bukowski

Absolwent Elektroniki i Telekomunikacji na Politechnice Gdańskiej, który postanowił poświęcić swoje życie grom wideo. W czasach dzieciństwa gubił się w Górniczej Dolinie oraz „wbijał golda” w League of Legends. Dwadzieścia lat później gry nadal bawią go tak samo. Dziś za ulubione tytuły uważa Persony oraz produkcje typu soulslike od From Software. Stroni od konsol, a wyjątkowe miejsce w jego sercu zajmuje PC. Po godzinach hobbystycznie działa jako tłumacz, tworzy swoją pierwszą grę bądź spędza czas na oglądaniu filmów i seriali (głównie tych animowanych).

więcej