Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

GTA 5 - poradnik do gry

GTA 5 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

GTA 5: Golf - porady GTA 5 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Grand Theft Auto V znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje na temat gry w golfa. Wyjaśniamy jak można zagrać w golfa w GTA 5, jakie są najważniejsze zasady tej mini-gry i jak wygrywać turnieje golfowe.

Wygrywa osoba z najmniejszą liczbą uderzeń - GTA 5: Golf - porady - GTA 5 - poradnik do gry
Wygrywa osoba z najmniejszą liczbą uderzeń

W GTA pełna gra w golfa składać może się z maksymalnie 9 dołków. Ogólna zasada gry jest prosta. Musisz w jak najmniejszej ilości uderzeń trafić do dołka. Każdy dołek ma określoną liczbę sugerowanych uderzeń. Gdy się w niej zmieścisz nie dostajesz żadnych punktów. Każde uderzenie poniżej par (sugerowanej liczby) to ujemny punkt, a każde uderzenie powyżej to punkt dodatni. Zdobycze punktowe mają swoje odpowiedniki nazwowe:

  1. -3 - Double Eagle
  2. -2 - Eagle
  3. -1 - Birdie
  4. E - Par
  5. +1 - Bogey
  6. +2 - Double Bogey
  7. +3 - Triple Bogey

Grę wygrywa ten, kto na koniec rozgrywki będzie miał najmniejszą liczbę łącznych uderzeń.

Zwracaj uwagę na wiatr i dobrze dobieraj kije - GTA 5: Golf - porady - GTA 5 - poradnik do gry
Zwracaj uwagę na wiatr i dobrze dobieraj kije

Przed uderzeniem musisz wycelować w miejsce, w które chcesz uderzyć za pomocą prawej gałki. Możesz zmieniać kij, który będziesz stosować, by zmniejszyć lub zwiększyć maksymalny zasięg (góra i dół na D-Padzie), ale gra sama będzie dostosowywać kij, który uzna za stosowny w danej sytuacji i możesz spokojnie się na tym opierać, chyba że w specyficznych sytuacjach nie chcesz uderzyć za mocno, np. z powodu jeziorka lub pułapki piaskowej, lub chcesz uderzyć dalej nie bojąc się, że piłeczka wyleci za pole gry. Staraj się celować w najjaśniejszą trawę (uderzanie z innych miejsc osłabi siłę i precyzję) i omijać wszystkie przeszkody po drodze, takie jak drzewa, czy krzaki. Wciskając prawy trigger możesz przejrzeć trasę uderzenia, by upewnić się, że nic nie stanie na drodze piłeczki. Bierz również pod uwagę siłę i kierunek wiatru. Wiatr w wysokości 3 dosyć mocno zniesie piłeczkę na bok, więc celując zawsze bierz to pod uwagę i przesuń odpowiednio punkt celowania.

Gdy już dobierzesz kij i miejsce uderzenia pchnij lewą gałkę analogową w dół, by wziąć zamach. Obserwuj ruch poziomej kreseczki. Gdy będzie na środku żółtego pola pchnij gałkę w górę by uderzyć. Im dalej będzie kreseczka w momencie uderzenia od żółtego pola, tym gorsze i mniej dokładne uderzenie. Gdy piłka leci w powietrzu możesz zmieniać jej kierunek lotu za pomocą lewej gałki analogowej i systematycznego wciskania A/X.

W kończących uderzeniach liczy się precyzja, a nie siła - GTA 5: Golf - porady - GTA 5 - poradnik do gry
W kończących uderzeniach liczy się precyzja, a nie siła

Gdy piłeczka znajdzie się w najjaśniejszej części trawy bezpośrednio w okolicy dołka możesz użyć puttera, służącego do dokładnych krótkich strzałów. Najlepiej celować troszeczkę za dołek. Bierz także poprawkę na wiatr i w razie potrzeby minimalnie przesuwaj celownik w bok. Ten kij jest zdecydowanie mniej wrażliwy na wiatr, wiec w przeciwieństwie do normalnych uderzeń, tutaj poprawka powinna być dosłownie milimetrowa.

By zaliczyć golf do 100% ukończenia gry musisz wygrać mecz na wszystkie 9 dołków.