Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

GTA 5 - poradnik do gry

GTA 5 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

GTA 5: Długaśna odsiadka - solucja GTA 5 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Grand Theft Auto V znajduje się opis przejścia głównej misji 7 - Długaśna odsiadka. Poniższa solucja do GTA 5 wyjaśnia jak dozbroić się w sklepie z bronią, jak pokonać wszystkich wrogo nastawionych gangsterów i jak zgubić duży policyjny pościg.

Ogólne założenia misji 7 - Długaśna odsiadka

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć główną misję 6 (Ojciec i syn). Po pewnym czasie przy domu Franklina pojawi się znacznik informujący o możliwości rozpoczęcia nowego zadania (litera F na mapie świata).

Grywalne postacie: Franklin

Dodatkowe informacje: Misja ta składa się przede wszystkim z serii dość wymagających strzelanin, w trakcie których będziesz musiał dbać nie tylko o własne zdrowie, ale też o swoich sojuszników. Nie musisz się natomiast w żaden sposób przygotowywać, bo krok ten będzie częścią omawianego zadania. Końcówka to z kolei trzygwiazdkowy pościg, który na szczęście z racji dużych umiejętności Franklina za kółkiem nie powinien okazać się bardzo trudny.

Kompletny opis przejścia misji 7 - Długaśna odsiadka

Sklep Ammu-Nation - GTA 5: Długaśna odsiadka - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Sklep Ammu-Nation

Powróć do domu Franklina i wejdź do środka, co powinno doprowadzić do zainicjowania scenki przerywnikowej. Po jej zakończeniu wsiądź wraz z Lamarem i Stretchem do zaparkowanego przed budynkiem pojazdu (Albany Emperor) i wyrusz do zlokalizowanego na północ stąd sklepu Ammu-Nation specjalizującego się w głównej mierze w sprzedaży broni.

Musisz zakupić strzelbę oraz przystosowaną do niej latarkę - GTA 5: Długaśna odsiadka - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Musisz zakupić strzelbę oraz przystosowaną do niej latarkę

Wejdź do sklepu i podejdź do sprzedawcy celem przystąpienia do zakupów. Obowiązkowy zakup to kosztująca 550 dolarów strzelba (Pump Shotgun) wraz z ulepszeniem w postaci kosztującej 472 dolary latarki (Flashlight). Jeśli dysponujesz nadmiarem gotówki to możesz też lepiej przygotować się do kolejnych walk, wyposażając się na przykład w inne odmiany broni palnej, granaty czy wreszcie dobry pancerz. Po zakończeniu zakupów powróć do auta.

Wejście do zakładu - GTA 5: Długaśna odsiadka - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Wejście do zakładu

Kolejny cel podróży to zlokalizowany na południowy-zachód od sklepu zakład przetwarzania odpadów (Recycling Plant). Po dotarciu na miejsce przygotuj sobie strzelbę (lub inną dobrą broń). Wejdź do budynku i skieruj się na piętro, docierając do pomieszczenia, w którym wyświetlona zostanie nowa scenka przerywnikowa.

Pierwsza grupa przeciwników - GTA 5: Długaśna odsiadka - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Pierwsza grupa przeciwników

Tuż po wyświetleniu filmiku przebiegnij do sąsiedniego pomieszczenia, ustaw się za skrzyniami i rozpocznij ostrzeliwanie pierwszej grupy członków gangu Ballas. Warto tu używać zakupionej niedawno strzelby, gdyż w większości przypadków pojedyncze trafienie załatwi sprawę. Pamiętaj też o tym, że musisz dbać o stan zdrowia Lamara i Stretcha, albowiem śmierć któregoś z sojuszników jest równoznaczna z automatycznym zawaleniem całej misji. Po zlikwidowaniu przeciwników pozbieraj amunicję i bronie z ich ciał, po czym wyrusz śladem swoich kolegów.

Uważaj na dwóch przeciwników, którzy przebiją się przez drzwi w pokazanym na screenie miejscu - GTA 5: Długaśna odsiadka - solucja - GTA 5 - poradnik do gry

Uważaj na dwóch przeciwników, którzy przebiją się przez drzwi w pokazanym na screenie miejscu. Musisz ich błyskawicznie zastrzelić (ponownie przyda się tu strzelba), tak by nie doprowadzić do śmierci Lamara. Kolejni gangsterzy czekają na was w sąsiednim pomieszczeniu i tu nie warto się już przesadnie śpieszyć, tylko schować za dobrą zasłoną i na spokojnie rozstrzelać wszystkich wrogów.

Ostatnie duże pomieszczenie zakładu - GTA 5: Długaśna odsiadka - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Ostatnie duże pomieszczenie zakładu

Dotrzyj do klatki schodowej, przy czym zachowaj czujność, gdyż w drodze na niższe piętro wpadniecie na wrogo nastawionego gangstera. Otwórz żółte drzwi, schowaj się za skrzyniami i pozbądź się kolejnych wrogów. Przejdź do znacznie większego pomieszczenia i rozpocznij tu eliminowanie nowych gangsterów. W trakcie prowadzenia wymiany ognia staraj się trzymać z dala od prawej części pomieszczenia, albowiem wkrótce pojawią się tam płomienie i w rezultacie chwila nieuwagi będzie mogła bardzo źle zakończyć się dla Twojej postaci.

Skieruj się w stronę wyjścia (po drodze powinieneś zauważyć apteczkę), rozprawiając się w pobliskim korytarzu z ostatnią już grupą gangsterów - GTA 5: Długaśna odsiadka - solucja - GTA 5 - poradnik do gry

Skieruj się w stronę wyjścia (po drodze powinieneś zauważyć apteczkę), rozprawiając się w pobliskim korytarzu z ostatnią już grupą gangsterów. Po wyjściu z budynku szybko wybierz z inwentarza karabin szturmowy (Assault Rifle - prawdopodobnie zabrałeś go jednemu z pokonanych wrogów) lub inną broń skuteczną na większym dystansie. Musisz zlikwidować dwóch strzelców pokazanego na screenie policyjnego śmigłowca.

Ucieczka po dachach - GTA 5: Długaśna odsiadka - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Ucieczka po dachach

Ruszaj za Lamarem i Stretchem, kierując się w stronę żółtej drabiny i następnie rozpoczynając sprint (rytmiczne wciskanie odpowiedniego przycisku) po dachach. Trzymaj się blisko swoich sojszuników, ignorując chwilowo przebywających w okolicy innych stróżów prawa. Przeskocz nad murkiem i po opuszczeniu terenu zakładu jak najszybciej zlokalizuj jakiś czterodrzwiowy pojazd, tak by cała drużyna mogła do niego wsiąść.

Musisz użyć sprytu i umiejętności Franklina żeby zgubić pościg - GTA 5: Długaśna odsiadka - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Musisz użyć sprytu i umiejętności Franklina żeby zgubić pościg

Przed Tobą trzygwiazdkowy pościg i jeśli do tej pory nie brałeś udziału w tego typu scenach to warto wiedzieć, że oprócz radiowozów w pościgu weźmie też udział policyjny śmigłowiec. Musisz zgubić pościg, tak więc najpierw oddal się od stróżów prawa, a następnie odszukaj jakiś podziemny parking, tunel lub (w ostateczności) alejkę czy inne ustronne miejsce, starając się przeczekać aż policjanci zakończą poszukiwania. W trakcie ucieczki warto oczywiście regularnie używać specjalnej zdolności Franklina, tak by łatwo pokonywać ostre zakręty i bezproblemowo przejeżdżać przez wąskie alejki. W celu oficjalnego zakończenia misji musisz jeszcze zawieźć kolegów w okolice domu Franklina.

Nagrody i wyzwania misji 7 - Długaśna odsiadka

Nagrody za ukończenie misji:

  1. nowa osoba na liście kontaktów Franklina: Stretch

Wymagania do ukończenia misji w 100%:

  1. Accuracy - Musisz ukończyć misję z celnością na poziomie na co najmniej 60%. Radzę używać strzelby cechującej się dużą siłą rażenia i sporym rozrzutem, a także nie przesadzać w trakcie prób ostrzelania osób przebywających na pokładzie policyjnego śmigłowca.
  2. Headshots - Musisz zabić dziesięciu przeciwników strzałami w głowę.
  3. Unmarked - Musisz ukończyć misję bez odniesienia większych obrażeń. W trakcie przeprawy przez zakład regularnie używaj zasłon i pilnuj się w korytarzach, w których nie ma się gdzie schować, polegając np. na dużej sile rażenia strzelby. Nie daj się też postrzelić członkom załogi śmigłowca ani policjantom uczestniczącym w finalnym pościgu.
  4. Time - Musisz ukończyć misję w czasie krótszym niż 10 minut i 30 sekund. Nie strać zbyt dużo czasu na zakupach w sklepie Ammu-Nation ani na próbach zgubienia pościgu.