Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

GTA 5 - poradnik do gry

GTA 5 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

GTA 5: Ocenianie fuchy - solucja GTA 5 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Grand Theft Auto V znajdziesz opis przejścia głównej misji 58 - Ocenianie fuchy. W poniższej solucji do GTA 5 informujemy jak przeprowadzić rekonesans banku oraz jak poprawnie śledzić konwój podczas sterowania śmigłowcem.

Ogólne założenia misji 58 - Ocenianie fuchy

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć główną misję 57 (Hang Ten). Możesz już odwiedzić przejęty przez Trevora klub ze striptizem (punkt T na mapie świata).

Grywalne postacie: Trevor, Michael

Dodatkowe informacje: Misja ta obrazuje wstępne przygotowania do kolejnego dużego skoku. Nie musisz w żaden sposób przygotowywać się do tego zadania ani zapisywać stanu gry, albowiem po zakończeniu rekonesansu nie będziesz musiał podejmować żadnych decyzji. Nie oznacza to, że misja ma całkowicie liniowy przebieg - w wybranych jej momentach będziesz mógł zadecydować czy chcesz sterować postacią Michaela czy Trevora.

Kompletny opis przejścia misji 58 - Ocenianie fuchy

Michael musi zbadać z Franklinem okolice głównego wejścia do banku - GTA 5: Ocenianie fuchy - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Michael musi zbadać z Franklinem okolice głównego wejścia do banku

Rozpocznij od złożenia wizyty w klubie ze striptizem i udania się do biura zlokalizowanego na zapleczu, dzięki czemu obejrzysz dłuższy filmik przerywnikowy. Po tym jak przejmiesz kontrolę nad Michaelem wsiądź do auta, zaczekaj na Franklina i wyrusz w stronę banku. Możesz wybrać czy chcesz dalej kontrolować tę postać czy przełączyć się na Trevora i osobiście polecam pierwszy wariant, bo i tak po zakończeniu rekonesansu w wykonaniu Michaela gra dokona zamiany. Musisz mianowicie zbadać główne wejście do banku (przytrzymaj przycisk odpowiedzialny za "filmową kamerę"), a następnie bramę zlokalizowaną na tyłach budynku.

Trevor musi dotrzeć z Lesterem na lotnisko - GTA 5: Ocenianie fuchy - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Trevor musi dotrzeć z Lesterem na lotnisko

Po wybraniu Trevora lub po tym jak gra automatycznie przełączy Cię na tę postać wyrusz w stronę lotniska w Sandy Shores. Ważną informacją jest to, że gra na czas rozgrywania tej części misji załączy licznik upływu czasu i nie możesz się zbytnio ociągać, bo wszystkie wstępne czynności będziesz musiał wykonać przed godziną 15:30. Po dotarciu na lotnisko wsiądź do śmigłowca (Frogger), zaczekaj aż dołączy do Ciebie Lester i wyrusz na południe, a konkretnie w stronę dzielnicy Murrieta Heights.

Konwój - GTA 5: Ocenianie fuchy - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Konwój

Celem podróży jest przemieszczający się po dzielnicy Murrieta Heights konwój, który składa się z dwóch opancerzonych furgonetek. Niezależnie od godziny przybycia w to miejsce gra usunie z ekranu licznik upływu czasu i rozpocznie scenę śledzenia furgonetek. Pamiętaj tu przede wszystkim o tym żeby nie przybliżać się zbytnio do konwoju, bo nie tylko możesz doprowadzić do zawalenia misji, ale i też do zaprzepaszczenia szans na zaliczenie jej w stu procentach.

Przeleć pod jednym z mostów - GTA 5: Ocenianie fuchy - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Przeleć pod jednym z mostów

W trakcie podążania za ciężarówkami warto regularnie przełączać się na tryb filmowy ukazujący podgląd z kamery Lestera. Jest to zresztą bardzo dobry pomysł, bo gra na czas korzystania z tego widoku będzie pomagała ci w locie śmigłowcem w linii prostej. Po drodze rozglądaj się za mostami, przelatując pod co najmniej jednym z nich. Staraj się nie zgubić furgonetek z pola widzenia, bo nie są one widoczne na radarze, ale z drugiej strony nie przesadzaj też z lotem tuż za nimi, tym bardziej, że regularnie będą się one zatrzymywały (m.in. na światłach).

W końcowej fazie rozgrywania opisywanej sceny furgonetki wjadą do tunelu i jeśli masz w planach ukończenie tej misji w stu procentach to musisz za nimi do niego wlecieć (powyższy screen) - GTA 5: Ocenianie fuchy - solucja - GTA 5 - poradnik do gry

W końcowej fazie rozgrywania opisywanej sceny furgonetki wjadą do tunelu i jeśli masz w planach ukończenie tej misji w stu procentach to musisz za nimi do niego wlecieć (powyższy screen). W trakcie przelotu przed tunel wykonuj minimalnie ruchy gałką analogową, starając się nie uderzać zbyt często w ściany tunelu i w rezultacie nie doprowadzić do zniszczenia sterowanej maszyny latającej. Furgonetki wkrótce wjadą do garażu i oznacza to koniec procesu śledzenia ich.

Nie czekaj na nowe polecenie Lestera, tylko od razu po odzyskaniu kontroli nad śmigłowcem przeleć za budynek banku, zatrzymując maszynę latającą nad pokazanym na screenie placem budowy - GTA 5: Ocenianie fuchy - solucja - GTA 5 - poradnik do gry

Nie czekaj na nowe polecenie Lestera, tylko od razu po odzyskaniu kontroli nad śmigłowcem przeleć za budynek banku, zatrzymując maszynę latającą nad pokazanym na screenie placem budowy. Pozwól Lesterowi na dokładne zbadanie tego miejsca.

Musisz odwieźć Franklina do jego willi lub powrócić z Lesterem na lotnisko w Sandy Shores - GTA 5: Ocenianie fuchy - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Musisz odwieźć Franklina do jego willi lub powrócić z Lesterem na lotnisko w Sandy Shores

Na sam koniec musisz zadecydować kim chcesz zakończyć tę misję i nie będzie to miało żadnego wpływu na jej wynik. Jeśli chcesz w dalszym ciągu sterować Trevorem to będziesz musiał powrócić z Lesterem na lotnisko. Jeśli z kolei wolisz przełączyć się na Michaela to będziesz musiał zawieźć Franklina do jego posiadłości na wzgórzach Vinewood.

Nagrody i wyzwania misji 58 - Ocenianie fuchy

Nagrody za ukończenie misji: brak

Wymagania do ukończenia misji w 100%:

  1. Perfect Distance - Nie możesz wyraźnie zbliżyć się do opancerzonych furgonetek w trakcie podążania za nimi śmigłowcem. Pilnuj się w tych miejscach, w których zatrzymują się one na światłach oraz wtedy gdy na pewien czas tracisz je z oczu.
  2. Cavity Search - Musisz odnaleźć plac budowy w czasie krótszym niż 20 sekund od momentu otrzymania polecenia od Lestera. Nad placem najlepiej zawisnąć tuż po odzyskaniu kontroli nad maszyną latającą.
  3. Under the Bridge - Musisz przelecieć pod jednym z mostów w trakcie śledzenia furgonetek z użyciem śmigłowca.
  4. Tunnel Flight - Musisz przelecieć przez tunel w trakcie śledzenia furgonetek z użyciem śmigłowca.
  5. Time - Musisz ukończyć misję w czasie krótszym niż 11 minut. Wszystkie dłuższe podróże wykonuj bez zbędnych przestojów i z zachowaniem stałej wysokiej prędkości.