Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

GTA 5 - poradnik do gry

GTA 5 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

GTA 5: Plany architekta - solucja GTA 5 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Grand Theft Auto V zamieściliśmy opis przejścia głównej misji 65 - Plany architekta. Poniższa solucja do GTA 5 wyjaśnia jak zinfiltrować plac budowy, gdzie znaleźć architekta, jak zdobyć teczkę z planami i jak zaplanować atak na Biuro.

Ogólne założenia misji 65 - Plany architekta

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć główną misję 63 (Wymiatanie biura). Możesz już przełączyć się na postać Franklina, doprowadzając do automatycznego rozpoczęcia opisywanej misji.

Grywalne postacie: Franklin

Dodatkowe informacje: Misja ta sama w sobie jest bardzo krótka, koncentrując się na temacie przedostania na plac budowy celem pozyskania planów architektonicznych budynku FIB. Ważną informacją jest natomiast to, że w jej końcowej części dojdzie do narady w zakładzie Lestera. Jej wynikiem będzie dokonanie wyboru planu działania i zatrudnienie osób, które oprócz głównych bohaterów wezmą także udział w napadzie.

UWAGA: Pod koniec tej misji zostaniesz postawiony przed wyborem sposobu napadu na wieżowiec FIB. Wybór ten będzie miał wpływ zarówno na sam napad, jak i na poprzedzające go misje przygotowawcze. Gorąco polecam zapisać stan gry przed rozpoczęciem opisywanego zadania!

Kompletny opis przejścia misji 65 - Plany architekta

Windy - GTA 5: Plany architekta - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Windy

Po przejęciu kontroli nad Franklinem automatycznie znajdziesz się przy placu budowy w dzielnicy Pillbox Hill. Wkrocz na teren placu budowy, wyruszając za widocznym w oddali architektem i starając się nie zaalarmować przebywających w okolicy robotników. Od jednej z mijanych postaci możesz odebrać kask ochronny, ale i bez niego nikt nie spróbuje Cię zatrzymać. Dotrzyj do wind i wybierz jedną z nich żeby dotrzeć na wyższe piętro konstruowanego wieżowca.

Zajdź architekta od tyłu i go zlikwiduj - GTA 5: Plany architekta - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Zajdź architekta od tyłu i go zlikwiduj

Kontynuuj proces podążania za architektem. Na zaatakowanie tej postaci zdecyduj się dopiero po tym jak oddali się od robotników - polecam atak wręcz wykonany z zaskoczenia, choć możesz też na przykład użyć broni z tłumikiem. Po udanej akcji zabierz teczkę z planami architektonicznymi, powróć do windy i opuść plac budowy (nie używaj auta architekta, bo doprowadzi to do alarmu!). Wybierz się z powrotem do zakładu konfekcyjnego, czyli do "centrum dowodzenia" Lestera.

Przygotowania do napadu na wieżowiec FIB

Moment wyboru wariantu napadu - GTA 5: Plany architekta - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Moment wyboru wariantu napadu

Tak jak już zasugerowałem na samym początku opisu tej misji przed Tobą jeszcze jeden krok, a mianowicie zaplanowanie napadu na wieżowiec FIB. Podobnie jak w przypadku skoków na sklep jubilerski i na port do wyboru są dwa zasadnicze warianty zachowania, a mianowicie podłożenie bomb w wieżowcu i przedostanie się do serwerowni w przebraniu strażaków (A - Fire Crew) lub wylądowanie na wieżowcu po wyskoczeniu ze śmigłowca i włamanie się do serwerowni (B - Roof Entry). W obu przypadkach napad będzie miał diametralnie inny przebieg. To nie koniec zmian: wariant A wymaga zabrania na misję dwóch strzelców, a wariant B hakera, strzelca i kierowcy. Ponadto z wariantem A powiązane są dwie obowiązkowe misje przygotowawcze. Decyzję pozostawiam w Twoich rękach i naturalnie oba dostępne warianty szczegółowo opisane zostały w dalszej części poradnika.

Krótkie podsumowanie:

  1. Użycie przebrań strażaków (Fire Crew) wymaga poczynienia sporych przygotowań. Konieczne jest przede wszystkim rozegranie misji przygotowawczych Pojazd do ucieczki #2 oraz Wóz strażacki. Oprócz tego jeszcze przed ostatecznym zinfiltrowaniem wieżowca Michael w przebraniu woźnego będzie musiał podłożyć dwie bomby. Główną zaletą tego wariantu jest z kolei to, że sam napad będzie składał się z mniejszej liczby walk i w rezultacie łatwiej będzie ci uciec z wykradzionymi dowodami.
  2. Infiltracja od strony dachu (Roof Entry) nie wymaga rozegrania żadnych misji przygotowawczych, gdyż koledzy Michaela z Agencji zadbają nawet o dostarczenie odpowiedniego śmigłowca. Sam napad wiąże się niestety z koniecznością stoczenia większej liczby potyczek, które na dodatek w większości przypadków okażą się bardziej wymagające. Ponadto w napadzie musi wziąć udział trzech pomocników zamiast dwóch.

Nagrody i wyzwania misji 65 - Plany architekta

Nagrody za ukończenie misji: brak

Wymagania do ukończenia misji w 100%:

Quick Getaway - Musisz po zdobyciu planów architektonicznych opuścić plac budowy w czasie krótszym niż 45 sekund. Pomagaj sobie sprintem, albowiem bieg nie zaalarmuje w żaden sposób robotników.