Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

GTA 5 - poradnik do gry

GTA 5 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

GTA 5: Wyposażenie - jak dobrać? GTA 5 poradnik, solucja

Ta strona poradnika do Grand Theft Auto V zawiera podpowiedzi i wskazówki jak dobierać wyposażenie bohaterów. Dowiesz się m.in. o najlepszych broniach, amunicji, akcesoriach oraz pancerzach w GTA 5. Wszystkie tego typu przedmioty ułatwią ci wygrywanie walk i utrzymywanie sterowanej postaci przy życiu.

Bronie

Dbanie o wyposażanie to czynność, o której należy pamiętać podczas całej rozgrywki. Po całym San Andreas rozsiane są sklepu Ammu-Nation, w których możesz kupić broń oraz pancerz. Kupno broni z reguły będzie raczej nadmierną dbałością i marnowaniem pieniędzy, gdyż broń i tak znajdziesz przy trupach swoich przeciwników, więc z tym się wstrzymuj.

Od tej reguły jest jednak kilka wyjątków, jak chociażby w sytuacji, gdy zostałeś złapany przez policję i aktualnie jesteś goły pod względem arsenału. Wtedy zawsze warto kupić sobie chociaż jakiś shotgun, który poradzi sobie jednym strzałem z większością przeciwników.

Zwracaj także uwagę na dialogi w grze przed danymi misjami, gdyż postacie często będą dawać rady, jak najlepiej zabrać się do kolejnego zadania, mówiąc np. "rozważ użycie snajperki lub sticky bomb". Jeśli spotkasz się z taką sytuacją to najlepiej zakup najpierw sugerowaną broń, jeśli jej nie masz. Jej posiadanie bardzo ułatwi wykonanie zadania, w innym przypadku będziesz musiał improwizować i utrudniać sobie życie. Z dialogów, smsów, informacji z gry (np. z rockstar social clubu) często także możesz się dowiedzieć o jakiejś darmowej broni, którą akurat możesz wziąć ze sklepu, więc również zwracaj na to uwagę i naturalnie bierz takie prezenty.

Na koniec pamiętaj o tym, ze gdy posiadasz kilka typów broni tego samego rodzaju (tj. pistoletów, czy shotgunów), to gra automatycznie będzie dobierać pierwszy (czyli z reguły najsłabszy) typ do użycia. Pamiętaj w takiej sytuacji o ręcznej zmianie pukawki, jakiej będziesz używać. Otwórz koło wyboru (LB/L1), wybierz interesujący cię rodzaj broni, a następnie przełączaj się między posiadanymi typami za pomocą lewego i prawego przycisku kierunkowego. Zauważ, że procedurę tę musisz powtarzać przy każdej zmianie postaci.

Warto kupować dodatki do posiadanego sprzętu - GTA 5: Wyposażenie - jak dobrać? - GTA 5 - poradnik do gry
Warto kupować dodatki do posiadanego sprzętu

Amunicja i akcesoria

O ile sam zakup broni z reguły można pominąć, o tyle zawsze warto pamiętać o kupnie amunicji i ulepszeń do posiadanych spluw. To, jakie możesz zakupić zależne jest od konkretnej broni, ale z reguły większość może posiadać takie rzeczy jak tłumik, latarka, powiększony magazynek, czy zmniejszenie odrzutu.

Generalnie każde ulepszenie jest przydatne i w miarę możliwości warto kupić je wszystkie. Oczywiście wyjątkiem jest tu dobór kolorystyki, który jest elementem czystko kosmetycznym i nie ma wpływu na rozgrywkę.

Co się tyczy samych broni, to podstawa arsenału powinna opierać się na karabinach (przeciwnicy w oddali) i strzelbach (przeciwnicy blisko), więc te pukawki powinieneś ulepszać w pierwszej kolejności.

Zawsze warto też posiadać pod ręką kilka granatów, lub ewentualnie Sticky Bombs, które mogą się przydać pod ciężkim ostrzałem, jednak pozostałe materiały wybuchowe stanowią już bardziej urozmaicenie, aniżeli jakąś konkretną pomoc, bez której nie sposób się obejść i ich zakup możesz całkowicie ignorować. Znajdziesz je relatywnie często podczas wykonywania misji, więc będziesz mógł zobaczyć, jak sprawdzają się w praniu.

Pancerze i spadochrony

Pancerze zapewniają ochronę przed pociskami - GTA 5: Wyposażenie - jak dobrać? - GTA 5 - poradnik do gry
Pancerze zapewniają ochronę przed pociskami

Dodatkowo w A-N możesz kupić pancerz, a później spadochron. Spadochron będzie przydatny raczej okazjonalnie. Ze względu na skomplikowaną procedurę latania w GTA jest polecany przed każdą wycieczką w przestworza, ale z drugiej strony, jeśli wykonujesz misję lotniczą, to ewentualne zniszczenie swojego środka transportu najczęściej i tak będzie równoznaczne z porażką. Z tej racji spadochron przyda się praktycznie tylko, kiedy sam zdecydujesz się wybrać na wycieczkę w przestworza.

Pancerz natomiast warto zakupić przed każdą większą misją. Pancerze w GTA działają na zasadzie "wydłużenia" paska życia. Każdy strzał (tylko strzał, pancerze nie chronią przed wybuchami czy upadkami), którym dostaniesz zmniejszy najpierw pasek pancerza, zamiast paska życia, a dopiero gdy pancerz się skończy zacznie ściągać HP. Jest to więc dodatkowe zabezpieczenie, które zawsze warto mieć, szczególnie jeśli szykuje się większa akcja.

Rodzaj pancerza determinuje jak szeroki będzie jego pasek. Nie ma tu raczej sensu oszczędzać i warto z miejsca zaopatrywać się w najlepszą dostępne ochronę. Jej koszt to 2,500$. Na początku może to być problematyczna kwota, ale już po skoku na jubilera powinieneś móc sobie spokojnie pozwolić na zakup nowego pancerza od czasu do czasu, więc pamiętaj o odwiedzaniu Ammu-Nation, gdy będziesz w pobliżu.