Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

GTA 5 - poradnik do gry

GTA 5 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

GTA 5: Wielka fucha - solucja GTA 5 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Grand Theft Auto V możesz znaleźć opis przejścia głównej misji 74 - Wielka fucha. Nasza solucja do GTA 5 wyjaśnia jakie są możliwe warianty zaliczenia wielkiej fuchy, czego one dotyczą i jakie poboczne misje są z nimi powiązane.

Jeżeli szukasz omówienia finałowego napadu, to przejdź do opisu przejścia misji 79 (wariant subtelny) lub misji 83 (wariant oczywisty).

Ogólne założenia misji 74 - Wielka fucha

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć główną misję 73 (Krach). Możesz już wyruszyć do klubu ze striptizem Trevora (punkt H na mapie świata).

Grywalne postacie: Michael, Trevor, Franklin

Dodatkowe informacje: To bardzo krótki etap, który w całości skupia się na temacie zaplanowania ostatniego dużego skoku. Tradycyjnie już postawiony zostaniesz przed koniecznością wyboru wariantu zachowania oraz załogi.

UWAGA: Pod koniec tej misji zostaniesz postawiony przed wyborem sposobu realizacji ostatniego dużego skoku. Wybór ten będzie miał wpływ zarówno na sam napad, jak i na poprzedzające go misje przygotowawcze. Gorąco polecam zapisać stan gry przed rozpoczęciem opisywanego zadania!

Moment wyboru wariantu napadu - GTA 5: Wielka fucha - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Moment wyboru wariantu napadu

W celu rozpoczęcia tej misji musisz podczas gry dowolną postacią powrócić do klubu ze striptizem przejętego przez Trevora, czyli do dzielnicy Strawberry. Po wysłuchaniu krótkiej rozmowy i przemowienia Lestera postawiony zostaniesz przed wyborem jednego z dwóch wariantów zachowania.

Subtelny wariant (A - Subtle) zakłada przejęcie pojazdów opancerzonych i przedostanie się do skarbca w przebraniu konwojentów, wymuszając zatrudnienie aż pięciu pomocników (dwóch strzelców, dwóch kierowców i haker).

Oczywisty wariant (B - Obvious) zakłada z kolei wydrążenie ogromnego tunelu prowadzącego na skarbca i wykradnięcie złota z wykorzystaniem śmigłowców oraz lokomotywy, wymuszając zatrudnienie czterech pomocników (dwóch strzelców i dwóch kierowców).

W obu przypadkach do rozegrania będą różne misje przygotowawcze, jak i sam napad będzie miał diametralnie inny przebieg. Decyzję pozostawiam w Twoich rękach i naturalnie oba dostępne warianty szczegółowo opisane zostały w dalszej części poradnika.

Krótkie podsumowanie:

  1. Subtelny wariant zachowania (Subtle) zakłada użycie pojazdów opancerzonych do wywiezienia złota ze skarbca. Konieczne okaże się rozegranie czterech misji przygotowawczych: Kolczatki, Gauntlet - Pillbox Hill, Gauntlet - Rockford Hills oraz Gauntlet - Mission Row. Główną zaletą tego wariantu jest to, że znaczną część napadu rozgrywa się w przebraniach i do walk dojdzie dopiero w końcowej części misji. Wadą jest z kolei to, że skradzionym złotem trzeba się będzie podzielić z pięcioma pomocnikami.
  2. Oczywisty wariant zachowania (Obvious) zakłada użycie maszyny drążącej, dwóch śmigłowców oraz lokomotywy do wykradzenia złota ze skarbca. Konieczne okaże się rozegranie trzech misji przygotowawczych: Pojazd do ucieczki #3, Wiertło oraz Boczny tor. Główną zaletą tego wariantu jest to, że wymaga on zabrania na misję czterech zamiast pięciu pomocników. Jego wadą jest natomiast konieczność wzięcia udział w serii bardzo wymagających potyczek.

Nagrody za ukończenie misji: brak

Wymagania do ukończenia misji w 100%: Misja ta nie posiada żadnych dodatkowych wymagań, tak więc automatycznie zaliczana jest w 100 procentach.