Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

GTA 5 - poradnik do gry

GTA 5 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

GTA 5: Koniec wojennej ścieżki - solucja GTA 5 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Grand Theft Auto V zamieściliśmy opis przejścia głównej misji 59 - Koniec wojennej ścieżki. Nasza solucja do GTA 5 podpowiada jak dotrzeć do miasteczka Ludendorff, jak dojechać na cmentarz i jak poprawnie rozegrać dużą bitwę na cmentarzu.

Ogólne założenia misji 59 - Koniec wojennej ścieżki

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć główną misję 58 (Ocenianie fuchy). Możesz już powrócić do willi Michaela (punkt M na mapie świata).

Grywalne postacie: Michael, Trevor

Dodatkowe informacje: Główną atrakcją tej misji jest możliwość ponownego odwiedzenia miasteczka Ludendorff w stanie North Yankton, które było miejscem dla wydarzeń zaprezentowanych w prologu gry. Warto przy okazji odnotować, że nie musisz kupować żadnego wyposażenia na tę misję, bo Michaelowi na czas wizyty w North Yankton i tak odebrane zostaną wszystkie elementy ekwipunku poza pistoletem.

UWAGA: Po zakończeniu tej misji Michael stanie się na jakiś czas niedostępny i w celu ponownego odblokowania tej postaci wymagane będzie wykonanie kilku kolejnych głównych zadań. Jeśli masz więc jakieś pilne zaległe sprawy powiązane z Michaelem (misje poboczne, aktywności itp.) to dobrze byłoby się nimi zająć przed rozpoczęciem opisywanego zadania.

Kompletny opis przejścia misji 59 - Koniec wojennej ścieżki

Lotnisko - GTA 5: Koniec wojennej ścieżki - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Lotnisko

Dotrzyj do posiadłości Michaela i obejrzyj scenkę przerywnikową ukazującą wybuch agresji ze strony Trevora. Zaczekaj aż przyznana ci zostanie kontrola nad Michaelem i wyjdź z willi. Nie przejmuj się zbytnio tym, że Trevor ukradł auto Michaela, bo nie musisz się z nim ścigać. Opuść tereny posiadłości, zdobądź dowolny środek transportu i wyrusz w stronę lotniska zlokalizowanego w południowej części Los Santos. Zaparkuj pojazd w wyznaczonym miejscu i skieruj się w stronę schodów, docierając do głównego wejścia do terminalu.

Miasteczko Ludendorff - GTA 5: Koniec wojennej ścieżki - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Miasteczko Ludendorff

Gra załączy wkrótce scenkę przerywnikową z przelotu do stanu North Yankton. Po odzyskaniu kontroli nad głównym bohaterem rozpocznij podróż drogą prowadzącą do miasteczka Ludendorff. Wjedź do miasta i skręć przy głównym skrzyżowaniu w prawo, kierując się w stronę lokalnego kościoła.

Miejsce ponownego spotkania z Trevorem - GTA 5: Koniec wojennej ścieżki - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Miejsce ponownego spotkania z Trevorem

Wysiądź z auta i wyrusz pieszo w stronę przylegającego do kościoła cmentarza, korzystając z wejścia zlokalizowanego po prawej stronie. Docelowo musisz dotrzeć do grobu Michaela, który aktualnie rozkopywany jest przez Trevora. Obejrzyj tu nowy filmik przerywnikowy - spotkanie Michaela i Trevora zostaniesz przerwane wraz z pojawieniem się bandytów nasłanych przez Wei Chenga.

Chowaj się za nagrobkami oraz większymi murkami - GTA 5: Koniec wojennej ścieżki - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Chowaj się za nagrobkami oraz większymi murkami

Tak jak już zostało to wcześniej powiedziane Michaelowi w wyniku przelotu samolotem pasażerskim odebrane zostały wszystkie bronie i jedynym wyjątkiem jest pistolet. Schowaj się za dowolnym z nagrobków i rozpocznij eliminację nadbiegających przeciwników. W trakcie staczanych tu walk warto oczywiście regularnie pomagać sobie spowolnieniem czasu, z łatwością celując dzięki temu w głowy wrogów i szybciej się ich pozbywając.

Warto niszczyć auta należące do przeciwników - GTA 5: Koniec wojennej ścieżki - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Warto niszczyć auta należące do przeciwników

Sukcesywnie przesuwaj się do przodu, przy czym nie powinieneś się zbytnio śpieszyć, tym bardziej, że nowi wrogowie będą docierali na miejsce samochodami. Warto podejmować próby wysadzania w powietrze pojazdów. Dokładnie badaj także ciała pokonanych wrogów, dzięki czemu prędzej czy później wejdziesz w posiadanie karabinu maszynowego.

Samochód Michaela - GTA 5: Koniec wojennej ścieżki - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Samochód Michaela

Docelowo musisz przebić się na parking znajdujący się przed kościołem. Przeciwników stojących po drugiej stronie torów możesz zignorować, bo nawet jeśli ich zabijesz to nie odmieni to końcowego rezultatu tej części misji. Próba ucieczki z miasta samochodem Michaela zakończy się mianowicie niepowodzeniem i zostanie on pojmany przez ludzi Chenga.

Lotnisko - GTA 5: Koniec wojennej ścieżki - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Lotnisko

Wkrótce przejmiesz kontrolę nad postacią Trevora, powracającego aktualnie swoim samolotem (Cuban 800) do hrabstwa Blaine. Odbierz połączenie od Wei Chenga, po czym dotrzyj na lotnisko w Sandy Shores i wyląduj na nim, doprowadzając do zaliczenia opisywanej misji.

Nagrody i wyzwania misji 59 - Koniec wojennej ścieżki

Nagrody za ukończenie misji:

nowa osoba na liście kontaktów Trevora: Wei Cheng

Wymagania do ukończenia misji w 100%:

  1. Mission Time - Musisz ukończyć misję w czasie krótszym niż 11 minut. Użyj szybkiego auta żeby dotrzeć na lotnisko w Los Santos. Staraj się też szybko pozyskać karabin w trakcie walk na cmentarzu, dzięki czemu będziesz mógł łatwiej eliminować wrogów.
  2. Headshots - Musisz zabić 20 przeciwników strzałami w głowę.
  3. Accuracy - Musisz ukończyć misję z celnością na poziomie na co najmniej 80%.