Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

GTA 5 - poradnik do gry

GTA 5 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

GTA 5: Skok na Merryweather, atak na frachtowiec (Freighter) - solucja GTA 5 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Grand Theft Auto V zamieściliśmy opis przejścia głównej misji 32 - Skok na Merryweather - atak na frachtowiec. W naszej solucji do GTA 5 znajdziesz wskazówki jak eliminować wrogów ze snajperki, jak podkładać bomby, jak zniszczyć wrogi śmigłowiec i jak popawnie użyć łodzi podwodnej.

Jeżeli wybrałeś atak na poligon, to przejdź na osobną stronę z opisem przejścia tego wariantu napadu.

Ogólne założenia misji 32 - Skok na Merryweather - frachtowiec

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć główną misję 31 (Mała podwodna) i grając jako Trevor zaczekać na telefon od Wade'a (konieczne może okazać się też zaliczenie innych głównych zadań zarezerwowanych dla Franklina i Michaela). Możesz już powrócić do mieszkania Floyda (punkt H na mapie świata).

Grywalne postacie: Trevor, Michael, Franklin

Dodatkowe informacje: Napad ten jest bardziej wymagający od skoku na sklep jubilerski i w jeszcze większym stopniu stawia on na dobrą współpracę pomiędzy grywalnymi postaciami. Misja składa się z dwóch zasadniczych części - najpierw będziesz musiał podłożyć na frachtowcu ładunki wybuchowe i je zdetonować, a następnie zbadać wraku okrętu w poszukiwaniu cennego ładunku i ukraść go z pomocą łodzi podwodnej.

Kompletny opis przejścia misji 32 - Skok na Merryweather - frachtowiec

Most, w pobliżu którego Franklin rozstawi się ze snajperką - GTA 5: Skok na Merryweather, atak na frachtowiec (Freighter) - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Most, w pobliżu którego Franklin rozstawi się ze snajperką

Po powrocie do mieszkania Floyda obejrzyj scenkę przerywnikową ze spotkania wszystkich osób, które wezmą udział w nowym napadzie. Wyjdź na zewnątrz i użyj auta Trevora lub dowolnego innego pojazdu, który jest w stanie pomieścić co najmniej trzy osoby. Twoje pierwsze zadanie to dotarcie na most zlokalizowany w pobliżu portu, czyli do miejsca, z którego Franklin będzie mógł osłaniać swoich kolegów.

Zaczekaj aż gra przełączy się na Franklina i ustaw się w punkcie obserwacyjnym przy schodach - GTA 5: Skok na Merryweather, atak na frachtowiec (Freighter) - solucja - GTA 5 - poradnik do gry

Zaczekaj aż gra przełączy się na Franklina i ustaw się w punkcie obserwacyjnym przy schodach. Obejrzyj kolejną krótką cut-scenkę i po jej zakończeniu zlikwiduj pojedynczym strzałem dwóch pokazanych na powyższym screenie wartowników.

Jako Franklin musisz pomagać Michaelowi w pozostawaniu w ukryciu - GTA 5: Skok na Merryweather, atak na frachtowiec (Freighter) - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Jako Franklin musisz pomagać Michaelowi w pozostawaniu w ukryciu

Począwszy od tego miejsca będziesz mógł swobodnie przełączać się pomiędzy Franklinem i Michaelem. Jeśli chcesz grać jako Franklin to musisz używać karabinu snajperskiego i pomagać Michaelowi w sprawnej eliminacji wszystkich wartowników, którzy pojawią się na jego drodze. Staraj się oczywiście nie pudłować, przy czym nie musisz celować w głowy przeciwników i trafiając ich np. w korpus też zabijesz ich jednym strzałem.

Jako Michael musisz skradać się po pokładzie i podkładać kolejne bomby - GTA 5: Skok na Merryweather, atak na frachtowiec (Freighter) - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Jako Michael musisz skradać się po pokładzie i podkładać kolejne bomby

Jeśli chcesz grać jako Michael to musisz docierać do miejsc podkładania kolejnych ładunków wybuchowych. Po znalezieniu się w oznaczonym punkcie wybierz z inwentarza bombę (Smart Bomb) i ją podłóż (nie detonuj jej!!). W mojej ocenie sterowanie Michaelem jest lepszym pomysłem, bo będziesz mógł w prostszy sposób dyktować sobie tempo. Co więcej, Michael posiada jest pistolet z tłumikiem, tak więc również i on może likwidować po cichu napotykanych wartowników.

Okolice wejścia do wnętrza okrętu - GTA 5: Skok na Merryweather, atak na frachtowiec (Freighter) - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Okolice wejścia do wnętrza okrętu

Po zamontowaniu trzech bomb okaże się, że czwartą z nich trzeba będzie podłożyć wewnątrz okrętu. Warto tu przejąć kontrolę nad postacią Franklina i pomóc Michaelowi w oczyszczeniu włazu, do którego musi dotrzeć. W szczególności uważaj na przeciwników okupujących górne balkoniki, bo z oczywistych względów dysponują oni lepszym polem widzenia.

Pomagaj Michaelowi w unikaniu ataków najemników - GTA 5: Skok na Merryweather, atak na frachtowiec (Freighter) - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Pomagaj Michaelowi w unikaniu ataków najemników

Nie przejmuj się tym, że na pokładzie frachtowca wkrótce załączy się alarm, bo nie mogłeś temu w żaden sposób zapobiec. Musisz teraz grając jako Franklin osłaniając uciekającego z pokładu jednostki Michaela. Nasłuchuj jego komentarzy i likwiduj celnymi strzałami ze snajperki wszystkich wartowników, którzy pojawią się w jego pobliżu.

Broń się przed zmasowanym ostrzałem - GTA 5: Skok na Merryweather, atak na frachtowiec (Freighter) - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Broń się przed zmasowanym ostrzałem

Sprawy niestety wkrótce dodatkowo skomplikują się, a to dlatego, że Franklin zostanie zauważony i w rezultacie przeciwnicy przebywający w porcie zaczną go ostrzeliwać. Zignoruj chwilowo Michaela i skup się właśnie na eliminacji wrogów atakujących Franklina, w pierwszej kolejności zabijając najemników stojących na otwartej przestrzeni i następnie przeciwników skrywających się za autami i innymi większymi przeszkodami.

Bądź gotowy do uziemienia nowego wrogiego śmigłowca, namierzając go gdy tylko otrzymasz ostrzeżenie o pojawieniu się go w okolicy - GTA 5: Skok na Merryweather, atak na frachtowiec (Freighter) - solucja - GTA 5 - poradnik do gry

Bądź gotowy do "uziemienia" nowego wrogiego śmigłowca, namierzając go gdy tylko otrzymasz ostrzeżenie o pojawieniu się go w okolicy. Podobnie jak w przypadku jednej z poprzednich głównych misji najlepiej będzie wycelować w pilota śmigłowca (powyższy screen), co doprowadzi do awaryjnego lądowania maszyny latającej.

Zdetonuj zdalnie ładunki - GTA 5: Skok na Merryweather, atak na frachtowiec (Freighter) - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Zdetonuj zdalnie ładunki

Po rozprawieniu się ze wszystkimi najemnikami, którzy ostrzeliwali pozycję Franklina wznów proces osłaniania uciekającego z pokładu Merryweather Michaela. Po obejrzeniu krótkiej cut-scenki ukazującej skok do wody w wykonaniu Michaela wybierz z inwentarza telefon Franklina. Przejdź do listy kontaktów (Contacts) i zdecyduj się na detonację ładunków (Detonate).

Zaczekaj aż przejmiesz kontrolę nad Michaelem i wyrusz na poszukiwania ładunku - GTA 5: Skok na Merryweather, atak na frachtowiec (Freighter) - solucja - GTA 5 - poradnik do gry

Zaczekaj aż przejmiesz kontrolę nad Michaelem i wyrusz na poszukiwania ładunku. Sugeruj się odczytami sonaru, kierując się w stronę punktu, od którego odchodzą fale dźwiękowe. Po tym jak zbliżysz się do ładunku oznaczony on zostanie zielonym punktem i pokazany on został na powyższym screenie.

Musisz podpłynąć do ładunku, dzięki czemu przyczepi się on do łodzi - GTA 5: Skok na Merryweather, atak na frachtowiec (Freighter) - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Musisz podpłynąć do ładunku, dzięki czemu przyczepi się on do łodzi

Po kilku chwilach przejmiesz kontrolę nad łodzią podwodną sterowaną przez Trevora. Wyrusz w stronę odnalezionego niedawno przez Michaela ładunku, starając się nie uderzać po drodze o kontenery ani o dno. Zbliż się maksymalnie do ładunku, dzięki czemu automatycznie zostanie on przyczepiony do łodzi.

Miejsce zakończenia misji - GTA 5: Skok na Merryweather, atak na frachtowiec (Freighter) - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Miejsce zakończenia misji

Pozostało ci już tylko dotrzeć do punktu wyłowienia łodzi podwodnej, który znajduje się na południowy-zachód od miejsca odnalezienia ładunku. W trakcie podróży pomagaj sobie mapą okolicy, dzięki czemu z większą łatwością ustalisz poprawną drogę do celu (żółty okrąg znajdujący się pod wodą). Misja ta wkrótce dobiegnie do końca i jej rezultat nie będzie niestety tak owocny jak życzyłyby to sobie osoby, które wzięły udział w napadu na frachtowiec.

Nagrody i wyzwania misji 32 - Skok na Merryweather - frachtowiec

Nagrody za ukończenie misji: brak

Wymagania do ukończenia misji w 100%:

  1. Headshots - Musisz zabić 12 przeciwników strzałami w głowę. Najłatwiej tego dokonać w trakcie montowania kolejnych bomb na statku, bo nie będziesz się wtedy musiał śpieszyć z oddawaniem kolejnych strzałów.
  2. Accuracy - Musisz ukończyć misję z celnością na poziomie na co najmniej 80%.
  3. Ninja - Musisz po cichu zabić 12 przeciwników. Pozycja ta dotyczy oczywiście sceny z zakładania ładunków wybuchowych na frachtowcu.
  4. Container Hunter - Musisz po eksplozji frachtowca zlokalizować ładunek w czasie krótszym niż 60 sekund.
  5. No Alarms - Musisz w trakcie rozgrywania sceny z zakładania bomb na frachtowcu unikać wszczynania alarmów do momentu dotarcia przez Michaela do drzwi prowadzących do wnętrza okrętu.