Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

GTA 5 - poradnik do gry

GTA 5 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

GTA 5: Trzech wspaniałych - solucja GTA 5 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Grand Theft Auto V znajdziesz opis przejścia głównej misji 27 - Trzech wspaniałych. Poniższa solucja do GTA 5 dokładnie wyjaśnia jak poprawnie przeprowadzić napad na wieżowiec Agencji, kiedy najlepiej przełączać się pomiędzy 3 grywalnymi postaciami i jak zgubić lub zniszczyć wrogie śmigłowce.

Ogólne założenia misji 27 - Trzech wspaniałych

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć główną misję 25 (Dzień żywego trupa). Możesz już wyruszyć w stronę wieżowca będącego siedzibą FIB (litera B na mapie świata).

Grywalne postacie: Michael, Franklin, Trevor

Dodatkowe informacje: To swego rodzaju pokazowa misja, w trakcie której po raz pierwszy wezmą udział wszystkie trzy grywalne postacie i dużą atrakcją będzie oczywiście obserwowanie współpracy pomiędzy nimi (oraz aktywne wpływanie na nią). Plan działania zakłada napadnięcie na wieżowiec Agencji celem pojmania Ferdinanda Kerimova i każdy z bohaterów będzie miał ważną rolę w jego realizacji.

Kompletny opis przejścia misji 27 - Trzech wspaniałych

Baza wypadowa - GTA 5: Trzech wspaniałych - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Baza wypadowa

Misję tę musisz rozpocząć grając jako Michael. Dotrzyj do zlokalizowanego w centrum Los Santos wieżowca FIB, spotykając się w tym miejscu z Dave'em, Steve'em Hainesem oraz Andreasem. Po wysłuchaniu planu dotyczącego odbicia Ferdinanda Kerimova z wieżowca, w którym przetrzymuje go Agencja wyrusza za Dave'em i wsiądź do jego auta (Ubermacht Oracle). Wyrusz na plac stanowiący bazę wypadową, który znajduje się w dzielnicy El Burro Heights. Spotkasz się tu z Frankliem oraz Trevorem.

Wkrótce uzyskasz kontrolę nad postacią Trevora i będziesz musiał przystąpić do pilotowania śmigłowca (Frogger) - GTA 5: Trzech wspaniałych - solucja - GTA 5 - poradnik do gry

Wkrótce uzyskasz kontrolę nad postacią Trevora i będziesz musiał przystąpić do pilotowania śmigłowca (Frogger). Jeżeli jest to Twój pierwszy lot śmigłowcem to zapoznaj się oczywiście z zamieszczonymi na ekranie informacjami na temat podstaw pilotażu. Aktualny cel podróży to wieżowiec Agencji i zgodnie z otrzymaną informacją docelowo musisz znaleźć się nad jego zachodnią ścianą (powyższy screen), doprowadzając do wyświetlenia cut-scenki.

Zatrzymaj się nad pomieszczeniem z więzionym Kerimovem - GTA 5: Trzech wspaniałych - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Zatrzymaj się nad pomieszczeniem z więzionym Kerimovem

Zaczekaj aż gra przełączy się na Michaela i zacznij zjeżdżać po linie. Po drodze warto odbijać się od ściany budynku, dzięki czemu przyśpieszysz cały proces. Zbliż się do pomieszczenia z przetrzymywaną osobą i przełącz się na filmową kamerę żeby obejrzeć fragment przesłuchania. Po otrzymaniu stosownej informacji wbij się przez okno do pomieszczenia.

Eliminuj kolejnych agentów z pomocą karabinu snajperskiego - GTA 5: Trzech wspaniałych - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Eliminuj kolejnych agentów z pomocą karabinu snajperskiego

Zgodnie z sugestią gry błyskawicznie przełącz się na Franklina, którego zadaniem jest zapewnianie wsparcia snajperskiego dla Michaela. Zacznij eliminować przebywających w pomieszczeniu z Michaelem agentów. Staraj się nie postrzelić sojusznika i w miarę możliwości celuj w głowy przeciwników, choć nie powinieneś zbytnio ociągąć się z kolejnymi zabójstwami.

Pozbądź się kolejnych wrogów przebywających w wieżowcu - GTA 5: Trzech wspaniałych - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Pozbądź się kolejnych wrogów przebywających w wieżowcu

Gra wkrótce za Ciebie ponownie wybierze postać Michaela i musisz rozprawić się ze wszystkimi pozostałymi agentami przebywającymi w pomieszczeniu, w którym był przesłuchiwany Kerimov. Warto tu oczywiście pomóc sobie spowolnieniem czasu, dzięki czemu bezproblemowo będziesz mógł celować w ich głowy. Zaczekaj aż Trevor wciągnie Michaela i Kerimova na pokład śmigłowca, rozpoczynając tym samym ucieczkę z miejsca ataku.

Po raz ostatni w trakcie tej misji przejmij kontrolę nad postacią Franklina - GTA 5: Trzech wspaniałych - solucja - GTA 5 - poradnik do gry

Po raz ostatni w trakcie tej misji przejmij kontrolę nad postacią Franklina. Jak zapewne zauważyłeś w stronę tego bohatera zmierza śmigłowiec z uzbrojonymi postaciami i Twoim zadaniem jest strącenie maszyny latającej. Nie celuj w uzbrojone osoby, tylko w pilota śmigłowca (powyższy screen), gdyż pozwoli ci to szybciej pozbyć się zagrożenia.

Lepiej będzie sterować postacią Michaela - GTA 5: Trzech wspaniałych - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Lepiej będzie sterować postacią Michaela

W trakcie rozgrywania ostatniej części opisywanej misji możesz wybrać czy chcesz pilotować maszynę grając jako Trevor (leć slalomem, tak by stać się trudnym celem do kolejnych ataków) czy prowadzić ostrzał jako Michael. Polecam ten drugi wariant, gdyż szybciej powinieneś być w stanie pozbyć się atakujących śmigłowców jeżeli sam o to zadbasz. Podobnie jak wcześniej pomagaj sobie spowolnieniem czasu i nie martw się o zapasy amunicji.

Lądowisko - GTA 5: Trzech wspaniałych - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Lądowisko

Musisz bronić się do momentu, w którym wszystkie wrogie śmigłowce zostaną strącone. Przejmij kontrolę nad postacią Trevora i powróć do bazy wypadowej. Ostrożnie posadź maszynę na ziemi, doprowadzając do zakończenia tej dość ekscytującej misji.

Nagrody i wyzwania misji 27 - Trzech wspaniałych

Nagrody za ukończenie misji:

nowa osoba na liście kontaktów Michaela: Steve

Wymagania do ukończenia misji w 100%:

  1. Time - Musisz ukończyć misję w czasie krótszym niż 7 minut i 30 sekund. Postaraj się przede wszystkim skrócić maksymalnie czasy przelotu do wieżowca Agencji i do miejsca zakończenia misji. Równie istotne jest to żeby jak najszybciej pozbyć się wrogich śmigłowców.
  2. Accuracy - Musisz ukończyć misję z celnością na poziomie na co najmniej 60%. Pilnuj się głównie w końcówce misji, starając się nie pudłować przy prowadzeniu ostrzału z pokładu śmigłowca.
  3. Headshots - Musisz zabić 10 przeciwników strzałami w głowę. Najprościej możesz tego dokonać w trakcie eliminacji wrogów przebywających w pomieszczeniu, w którym więziony był Kerimov.