Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

GTA 5 - poradnik do gry

GTA 5 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

GTA 5: Zakończenia - wybór, lista zakończeń, opcje GTA 5 poradnik, solucja

Na tej stronie znajdziesz informacje o zakończeniach gry Grand Theft Auto V. Nasz poradnik do GTA 5 wyjaśnia kiedy dokonuje się wyboru zakończenia, ile zakończeń jest dostępnych i jakie są założenia każdego z nich.

Moment wyboru zakończenia w Grand Theft Auto 5

Franklin będzie musiał wybrać zakończenie gry - GTA 5: Zakończenia - wybór, lista zakończeń, opcje - GTA 5 - poradnik do gry
Franklin będzie musiał wybrać zakończenie gry

Po dokonaniu ostatniego wielkiego skoku przyjdzie czas raz na zawsze zakończyć całą pogmatwaną historię. Franklina w domu odwiedzi Devin, który zaproponuje mu zamordowanie Michaela. Teraz będziesz musiał wybrać jedną z trzech dróg, która zdecyduje o zakończeniu gry.

Pamiętaj, że po zakończeniu dalej będziesz mógł swobodnie wykonać wszystkie misje poboczne i aktywności, których nie ukończyłeś do tej pory, oprócz misji związanych, z którymś martwym bohaterem. Pamiętaj także, że raz dokonanego wyboru nie da się cofnąć. Jeśli zabijesz któregoś z bohaterów, to nie będziesz w stanie przywrócić go do życia poprzez przez ponownie rozegranie misji!

Lista zakończeń GTA V

  1. Wariant A - Zabicie Trevora
  2. Wariant B - Zabicie Michaela
  3. Wariant C - Uratowanie Trevora i Michaela

Opcja A (zabicie Trevora)

Trevor spłonie - GTA 5: Zakończenia - wybór, lista zakończeń, opcje - GTA 5 - poradnik do gry
Trevor spłonie

Franklin zadzwoni do Trevora i umówi się na spotkanie. Następnie zadzwoni do Michaela i poprosi o pomoc w zabiciu Trevora, ale ten będzie miał wątpliwości. Podczas spotkania Trevor ucieknie, a Franklin ruszy za nim w pogoń. Będziesz musiał ścigać Trevora tak długo, aż włączy się cut-scenka (nie ma możliwości uszkodzenia jego pojazdu). Michael staranuje Trevora, a ten rozbije się na zbiorniku z benzyną. Gdy strzelisz w Trevora podpalisz benzynę, a Trevor umrze. Jeśli przed dłuższy czas będziesz zwlekał ze strzałem Michael w końcu nie wytrzyma i sam strzeli. Po całej akcji Michael i Franklin wymienią parę zdań i wyruszą w swoją stronę.

Po wykonaniu tego zakończenia Trevor zniknie ze świata gry i nie będziesz mógł wykonać żadnych z jego misji, których nie ukończyłeś do tej pory.

Opcja B (Zabicie Michaela)

Michael spadnie bez względu na decyzje - GTA 5: Zakończenia - wybór, lista zakończeń, opcje - GTA 5 - poradnik do gry
Michael spadnie bez względu na decyzje

Franklin zadzwoni do Michaela i umówi się na spotkanie. Następnie zadzwoni do Trevora i poprosi o pomoc w zabiciu Trevora, ale ten odmówi. Gdy spotkasz się z Michaelem włączy się cut-scenka, po której będziesz zmuszony gonić Michaela (nie będziesz go mógł zabić). Po skończeniu gonitwy włączy się kolejny filmik, w wyniku którego Michael wypadnie za barierkę, ale go złapiesz. Będziesz mógł wybrać między uratowaniem go lub puszczeniem, ale nawet jeśli zdecydujesz się wciągnąć go z powrotem, to on uderzy Franklina i spadnie zabijając się. Franklin następnie zadzwoni do Lamara próbując umówić się na spotkanie.

Po wykonaniu tego zakończenia Michael zniknie ze świata gry i nie będziesz mógł wykonać żadnych z jego misji, których nie ukończyłeś do tej pory.

Opcja C (uratowanie Trevora i Michaela)

Opcja C to jedyny sposób utrzymania kontroli nad każdą postacią - GTA 5: Zakończenia - wybór, lista zakończeń, opcje - GTA 5 - poradnik do gry
Opcja C to jedyny sposób utrzymania kontroli nad każdą postacią

Najdłuższe, najtrudniejsze, ale też prawdopodobnie najbardziej wynagradzające zakończenie. Franklin postanowi zadzwonić do Lestera, by znaleźć jakiś sposób, by uratować obydwu swoich przyjaciół. Lester zaproponuje spotkanie w opuszczonej odlewni, gdzie stawicie czoło zarówno Merryweather jak i FIB. Przed pojechaniem na miejsce podjedziesz jeszcze po Lamara. Na miejscu we czwórkę stawicie czoła atakującym obu stron, którzy będą także walczyć sami ze sobą. Po zakończeniu ataku zostanie podjęta decyzja o zemście na wszystkich czołowych osobach, które doprowadziły do aktualnej sytuacji. Trevor pojedzie zabić Steve'a Heinesa. Franklin zajmie się panem Chengiem z chińskiej Triady, a Michael Stretchem, który wrobił Lamara. Gdy zabijesz każdego z tej trójki kolejnym celem będzie Devon Weston, którego trzeba będzie porwać Trevorem. Gdy tego dokonasz w kolejnej cut-scence cała trójka zbierze się razem, by zepchnąć samochód z nim w bagażniku z urwiska i zakończyć zemstę.

Opcja C to szczęśliwe zakończenie, w wyniku którego cała trójka zostaje grywalna już po zakończeniu fabuły. Możesz rozgrywać niewykonane misje oraz rozgrywać ponownie wszystkie wykonane wybierając je w opcjach.