Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

GTA 5 - poradnik do gry

GTA 5 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

GTA 5: Szybka robota 2 - solucja GTA 5 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Grand Theft Auto V znajdziesz opis przejścia głównej misji 41 - Szybka robota #2. Nasza solucja do GTA 5 wyjaśnia jak przeprowadzić napad już po zakończeniu przygotowań. Dowiesz się m.in. jak rozpocząć napad, jak zachowywać się grając różnymi bohaterami i jak uciec po zakończeniu napadu.

Wstęp do zadania Szybka robota opisaliśmy na osobnej stronie naszego poradnika.

Ogólne założenia misji 41 - Szybka robota #2

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć główne misje 36 (Pojazd do ucieczki), 37 (Holownik), 38 (Śmieciarka), 39 (Maski) oraz 40 (Kombinezony robocze). Możesz już powrócić do bazy wypadowej (punkt H na mapie świata).

Grywalne postacie: Michael, Trevor, Franklin

Dodatkowe informacje: Właściwy napad jest już na szczęście znacznie bardziej rozbudowany od ekstremalnie krótkich poprzednich misji. Pierwsza część tego zadania to atak na opancerzoną furgonetkę i tu gra nie da ci pola do popisu. O wiele ciekawsza jest druga część misji, zakładająca stoczenie ogromnej bitwy z siłami policji. Końcówka to już czysta formalność, albowiem na skutek pozbycia się większości funkcjonariuszy w dotarciu do zaparkowanego wcześniej pojazdu nikt ci nie przeszkodzi. Uwaga - Jeśli chcesz lepiej przygotować się do tej misji to zakup pancerze (i ewentualnie lepsze bronie/amunicję) w jednym ze sklepów Ammu-Nation.

Kompletny opis przejścia misji 41 - Szybka robota #2

Tradycyjnie już do bazy wypadowej znajdującej się w dzielnicy El Burro Heights możesz dotrzeć sterując dowolną z grywalnych postaci - GTA 5: Szybka robota 2 - solucja - GTA 5 - poradnik do gry

Tradycyjnie już do bazy wypadowej znajdującej się w dzielnicy El Burro Heights możesz dotrzeć sterując dowolną z grywalnych postaci. Po obejrzeniu scenki przerywnikowej zaczekaj aż przejmiesz kontrolę nad Michaelem i wyrusz do zlokalizowanej na południowy-zachód stąd dzielnicy Cypress Flats. Po dotarciu do wskazanego punktu obejrzyj krótką cut-scenkę i zaparkuj śmieciarkę w pokazany na screenie sposób, dążąc do zablokowania nią całej drogi.

Musisz uderzyć w pojazd opancerzony - GTA 5: Szybka robota 2 - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Musisz uderzyć w pojazd opancerzony

Zaczekaj aż przejmiesz kontrolę nad holownikiem sterowanym przez Franklina i wyrusz w stronę opancerzonej furgonetki, która zatrzymała się w wyniku zablokowania drogi przez Michaela. Uderz w furgonetkę z ogromną siłą.

W dalszym ciągu musisz sterować postacią Franklina - GTA 5: Szybka robota 2 - solucja - GTA 5 - poradnik do gry

W dalszym ciągu musisz sterować postacią Franklina. Wyjdź szybko z pojazdu pomocy drogowej, podbiegnij do tylnej części przewróconej opancerzonej furgonetki i upewnij się, że masz wybrane bomby samoprzylepne (Sticky Bomb). Zamontuj jedną z bomb na tylnych drzwiach furgonetki (powyższy screen), odsuń się i ją zdetonuj. Zaczekaj aż Michael zabierze ładunek z furgonetki, celując w tym czasie w strażników.

Przed Tobą najtrudniejsza i zarazem najciekawsza część opisywanego zadania - GTA 5: Szybka robota 2 - solucja - GTA 5 - poradnik do gry

Przed Tobą najtrudniejsza i zarazem najciekawsza część opisywanego zadania. Musisz mianowicie bronić się przed atakami sił policji (cztery gwiazdki) do momentu wyeliminowania (prawie) wszystkich stróżów prawa. Co więcej, możesz swobodnie przełączać się pomiędzy wszystkimi trzema postaciami. Grając jako Michael najlepiej jest bronić się na pokazanym na screenie balkoniku i jak najczęściej używać spowolnienia czasu, dzięki czemu nie będziesz musiał niepotrzebnie ryzykować i o wiele szybciej będziesz zabijał kolejnych wrogów.

Grając jako Franklin najlepiej jest pilnować pokazanej na screenie bocznej alejki, w której dość szybko zaczną pojawiać się nowi wrogowie - GTA 5: Szybka robota 2 - solucja - GTA 5 - poradnik do gry

Grając jako Franklin najlepiej jest pilnować pokazanej na screenie bocznej alejki, w której dość szybko zaczną pojawiać się nowi wrogowie. Jeśli chcesz możesz tu sobie pomagać na przykład bombami czy granatnikiem, z łatwością pozbywając się w ten sposób większych grup stróżów prawa.

Grając jako Trevor warto przede wszystkim wykorzystywać znajdującą się na jego wyposażeniu wyrzutnię rakiet - GTA 5: Szybka robota 2 - solucja - GTA 5 - poradnik do gry

Grając jako Trevor warto przede wszystkim wykorzystywać znajdującą się na jego wyposażeniu wyrzutnię rakiet. Początkowo możesz użyć wyrzutni do wysadzenia w powietrze radiowozów (powyższy screen), aczkolwiek w dalszej części walk możesz też w ten sposób pozbywać się większych skupisk jednostek wroga. Trevor powinien ponadto osłaniać Michaela i nie pozwalać funkcjonariuszom zbliżać się do okupowanego przez niego balkoniku. Tu z kolei z pomocą przyjdzie karabin snajperski.

Wrodzy snajperzy - GTA 5: Szybka robota 2 - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Wrodzy snajperzy

W trakcie prowadzenia walk postaraj się często zmieniać grywalną postać, tym bardziej, że w celu zaliczenia misji w stu procentach będziesz musiał w sumie wykonać co najmniej dziesięć takich zmian. Licz się też z dodatkowymi komplikacjami. Pierwszym poważnym utrudnieniem będzie pojawienie się snajperów na dachu prawego budynku. Dobrze byłoby gdyby postaciami tymi zajął się Trevor (karabin snajperski).

Zestrzel policyjny śmigłowiec - GTA 5: Szybka robota 2 - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Zestrzel policyjny śmigłowiec

Drugie utrudnienie to pojawienie się policyjnego śmigłowca nad polem bitwy. Także i w tym przypadku do akcji powinien wkroczyć Trevor, używając wyrzutni rakiet do zestrzelenia wrogiej maszyny latającej. Kontynuuj prowadzenie walk, dążąc do osłabiania sił policji. Liczebność sił wroga będą reprezentowały policyjne gwiazdki i w końcowej fazie walk zamiast czterech gwiazdek pozostanie już tylko jedna.

Musisz zniszczyć śmieciarkę po opuszczeniu pola bitwy - GTA 5: Szybka robota 2 - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Musisz zniszczyć śmieciarkę po opuszczeniu pola bitwy

Zaczekaj na stosowny komunikat od Michaela, przełącz się na postać Franklina i dotrzyj do śmieciarki (Trashmaster), ignorując pojedynczych przeciwników przebywających w okolicy. Musisz teraz przedostać się do zaparkowanego w jednej z poprzednich głównych misji pojazdu do ucieczki i jeśli dobrze wybrałeś miejsce to nie potrwa to zbyt długo. Po dotarciu do celu podróży zniszcz śmieciarkę (np. z pomocą kolejnej bomby), wsiądź do auta do ucieczki i oddal się od wraku śmieciarki.

Miejsce zakończenia misji - GTA 5: Szybka robota 2 - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Miejsce zakończenia misji

Zaczekaj na nową rozmowę telefoniczną, po której przełączysz się na postać Michaela. Ostatnia czynność do wykonania w ramach tej misji to dotarcie do posiadłości Devina Westona znajdującej się na wzgórzach Tongva (Tongva Hills) na północ od Los Santos.

Nagrody i wyzwania misji 41 - Szybka robota #2

Nagrody za ukończenie misji:

nowa osoba na liście kontaktów Michaela: Devin

Wymagania do ukończenia misji w 100%:

  1. Hawk Down - Musisz w trakcie walk z siłami policji przełączyć się na Trevora i zestrzelić policyjny śmigłowiec (najlepiej z wykorzystaniem wyrzutni rakiet).
  2. Headshots - Musisz zabić 12 przeciwników strzałami w głowę. Najłatwiej jest to osiągnąć używając spowolnienia czasu w wykonaniu Michaela.
  3. Accuracy - Musisz ukończyć misję z celnością na poziomie na co najmniej 60%.
  4. Switcher - Musisz w trakcie głównej bitwy z siłami policji co najmniej 10 razy przełączyć się na inną grywalną postać.