Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

GTA 5 - poradnik do gry

GTA 5 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

GTA 5: Nerwowy Ron - solucja GTA 5 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Grand Theft Auto V znajdziesz opis przejścia głównej misji 18 - Nerwowy Ron. Nasza solucja do GTA 5 wyjaśnia jak zakupić i ulepszyć karabin snajperski dla Trevora, jak pozbyć się wszystkich przeciwników z lotniska, gdzie upuścić ładunek transportowany skradzionym samolotem i jak bezpiecznie wylądować.

Ogólne założenia misji 18 - Nerwowy Ron

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć główną misję 17 (Pan Philips). Po pewnym czasie przy przyczepie Trevora pojawi się znacznik informujący o możliwości rozpoczęcia nowego zadania (litera T na mapie świata).

Grywalne postacie: Trevor

Dodatkowe informacje: To kolejna bardzo ekscytująca misja i o ile w jej początkowej części będziesz starał się likwidować przeciwników bez wszczynania alarmu to prędzej czy później sprawy się skomplikują i weźmiesz udział w kolejnej dużej bitwie, tym razem rozgrywającej się na lotnisku. Końcowa część misji to z kolei dość rozbudowany samouczek obejmujący temat pilotażu, a konkretnie obsługi jednego z podstawowych modeli samolotów.

Kompletny opis przejścia misji 18 - Nerwowy Ron

Sklep Ammu-Nation - GTA 5: Nerwowy Ron - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Sklep Ammu-Nation

Po powrocie do przyczepy Trevora spotkasz Rona i odbycie rozmowy z tą postacią będzie równoznaczne z rozpoczęciem opisywanej misji. Zaczekaj na zakończenie cut-scenki i wsiądź na jeden z zaparkowanych przed przyczepą quadów (Nagasaki Blazer). Pierwszym miejscem, które należy odwiedzić będzie lokalny sklep Ammu-Nation, tak więc wyrusz na zachód.

Musisz wybrać snajperkę i ją odpowiednio ulepszyć - GTA 5: Nerwowy Ron - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Musisz wybrać snajperkę i ją odpowiednio ulepszyć

Zaparkuj przed sklepem, wejdź do środka i porozmawiaj ze sprzedawcą. Musi zabrać udostępniony ci za darmo karabin snajperski (Sniper Rifle), a także wyposażyć go w tłumik (Suppressor) oraz w zaawansowaną lunetę (Advanced Scope). Po odebraniu ulepszonego karabinu powróć do quada i tym razem dotrzyj na zlokalizowane na południowy-zachód stąd lotnisko. Tu z kolei musisz wspiąć się na sam szczyt wieży ciśnień.

Pierwszy przeciwnik do odstrzału - GTA 5: Nerwowy Ron - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Pierwszy przeciwnik do odstrzału

Wybierz karabin snajperski z inwentarza, przejdź do trybu celowania i zwiększ maksymalnie zoom. Na początek namierz Rona i w trakcie rozgrywania całej tej sceny bardzo dokładnie wysłuchuj jego poleceń i komentarzy, albowiem będą one dotyczyły unikania wykrycia. Zacznij od zastrzelenia przeciwnika stojącego przy schodach u podnóża wieży kontrolnej (nie musisz celować w głowy przeciwników, gdyż trafienie wroga np. w klatkę piersiową też załatwi sprawę).

Kolejny krok to zniszczenie oznaczonych na powyższym screenie dwóch lamp i musisz tego dokonać zanim nadjeżdżający samochód znajdzie się w niewielkiej odległości od zastrzelonej niedawno osoby - GTA 5: Nerwowy Ron - solucja - GTA 5 - poradnik do gry

Kolejny krok to zniszczenie oznaczonych na powyższym screenie dwóch lamp i musisz tego dokonać zanim nadjeżdżający samochód znajdzie się w niewielkiej odległości od zastrzelonej niedawno osoby. Przystąp do namierzania furgonetki i zgodnie z sugestią Rona nie oddawaj strzału dopóki z auta nie wysiądzie nowy przeciwnik.

Przeciwnik stojący na samej górze wieży kontrolnej - GTA 5: Nerwowy Ron - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Przeciwnik stojący na samej górze wieży kontrolnej

Następny cel do eliminacji to wartownik, który pojawi się na samym szczycie wieży kontrolnej, czyli nad pierwszą zabitą osobą. Po oddaniu strzału zacznij z powrotem obserwować okolice schodów u podnóża wieży, bo w tamtej okolicy za kilka chwil zatrzyma się kolejny przeciwnik. Zastrzel tę osobę zanim zauważy ciało i zaalarmuje resztę motocylistów.

Okolice zbiornika z gazem - GTA 5: Nerwowy Ron - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Okolice zbiornika z gazem

Ponownie namierz górną część wieży i szybko pozbądź się przeciwnika, którzy znajdzie się na zewnętrznych balkonikach. Zacznij po raz kolejny obserwować Rona i odczekaj aż dotrze do miejsca podłożenia ładunku. Dwa nowe cele do likwidacji to przeciwnicy, który ustawią się po prawej stronie, czyli w pobliżu zbiornika z gazem. W szczególności pilnuj się podczas próby pozbycia się drugiego motocyklisty, eliminując go zanim podniesie alarm.

Zaczekaj aż Ron zamontuje bombę na zbiorniku z gazem, będąc gotowym do pozbycia się ostatniego przeciwnika, który nadejdzie od prawej strony - GTA 5: Nerwowy Ron - solucja - GTA 5 - poradnik do gry

Zaczekaj aż Ron zamontuje bombę na zbiorniku z gazem, będąc gotowym do pozbycia się ostatniego przeciwnika, który nadejdzie od prawej strony. To jeszcze nie koniec kłopotów, bo nad lotniskiem pojawi się wkrótce wrogi śmigłowiec. Po raz kolejny wysłuchaj podpowedzi Rona i zastrzel w odpowiednim momencie pilota śmigłowca (powyższy screen), tak by upozorwać wypadek maszyny.

W trakcie staczania walk na lotnisku pomagaj sobie specjalną zdolnością Trevora - GTA 5: Nerwowy Ron - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
W trakcie staczania walk na lotnisku pomagaj sobie specjalną zdolnością Trevora

Niestety, pomimo pomyślnie wykonanej akcji nie uda ci się już dłużej prowadzić działań z ukrycia i w rezultacie będziesz musiał przystąpić do bardziej agresywnych działań. Wyrusz szybko w stronę głównej płyty lotniska, a po dotarciu na miejsce zeskocz z quada i przystąp do standardowych walk. Podobnie jak w przypadku bitwy stoczonej w poprzedniej misji warto regularnie pomagać sobie aktywując specjalną zdolność Trevora i w trybie furii w łatwy sposób pozbywając się okolicznych przeciwników.

Eliminuj wrogów i wysadzaj w powietrze obiekty z otoczenia - GTA 5: Nerwowy Ron - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Eliminuj wrogów i wysadzaj w powietrze obiekty z otoczenia

Docelowo musisz pozbyć się wszystkich motocyklistów przebywających na pasie startowym. Po oczyszczeniu okolicy wbiegnij do lewego hangaru, tak by Trevor automatycznie mógł wskoczyć na skrzydło samolotu pilotowanego przez Rona. To nie koniec walk, bo musisz kontynuować ostrzał i w pierwszej kolejności warto eliminować te osoby, które będą pojawiały się najbliżej samolotu. Po tym jak maszyna pilotowana przez Rona znajdzie się na pasie startowym zdetonuj podłożony wcześniej ładunek wybuchowy i przy okazji wyceluj też w zaparkowaną po prawej stronie pomarańczową cysternę.

Po zaliczeniu udanego startu schowaj podwozie i zrzuć ostatniego motocyklistę - GTA 5: Nerwowy Ron - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Po zaliczeniu udanego startu schowaj podwozie i zrzuć ostatniego motocyklistę

Postaraj się zlikwidować wszystkich motocyklistów przebywających na terenie lotniska, bo jest to jeden z wymogów do zaliczenia misji w 100 procentach. Po kilku chwilach Trevor puści się skrzydła i automatycznie dobiegnie do nowego samolotu (Cuban 800) znajdującego się na pasie startowym. Zacznij przyśpieszać, starając się przy tym nie zjechać z pasa startowego i ignorując nowych motocyklistów. Po nabraniu odpowiedniej prędkości odbij się od ziemi i schowaj podwozie. To też dobry moment do tego żeby zrzucić przeciwnika, który chwycił się prawego skrzydła, np. poprzez wykonanie pełnego obrotu.

Staraj się przelatywać pod wszystkimi mijanymi mostami - GTA 5: Nerwowy Ron - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Staraj się przelatywać pod wszystkimi mijanymi mostami

Musisz podążać za samolotem pilotowanym przez Rona. Po drodze warto zapoznać się z podstawowymi informacjami na temat zasad sterowania maszynami latającymi. W trakcie przelotu do miejsca dokonania zrzutu szukaj też okazji do przelatywania przed wszystkimi mijanymi mostami, bo jest to jedno z wymagań do ukońćzenia misji w 100 procentach.

Po tym jak zbliżycie się do bazy wojskowej obniż zgodnie z nakazem Rona wysokość lotu, dzięki czemu nie zostaniecie odnotowani na radarze i nie doprowadzisz w rezultacie do zaalarmowania wojska o swojej obecności - GTA 5: Nerwowy Ron - solucja - GTA 5 - poradnik do gry

Po tym jak zbliżycie się do bazy wojskowej obniż zgodnie z nakazem Rona wysokość lotu, dzięki czemu nie zostaniecie odnotowani na radarze i nie doprowadzisz w rezultacie do zaalarmowania wojska o swojej obecności. Nie przesadzaj też jednak ze zbyt niskim lotem, bo w przeciwnym wypadku możesz się rozbić. Kontynuuj lot i po znalezieniu się w pokazanym na screenie miejscu wciśnij wskazany przez grę przycisk, doprowadzając do zrzucenia ładunku.

Miejsce zakończenia misji - GTA 5: Nerwowy Ron - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Miejsce zakończenia misji

Ostatnia część misji to powrót na drugie z lotnisk znajdujących się w okolicy. W dalszym ciągu pamiętaj o konieczności utrzymywania lotu na niskiej wysokości (i nie przelatywaniu bezpośrednio nad bazą wojskową!), a także rozglądaj się za kolejnymi mostami, pod którymi można przelecieć. Po zbliżeniu się do lotniska wysuń podwozie, zmniejsz prędkość lotu i ostrożnie wyląduj. Pozostało ci już tylko zaparkować samolot w hangarze, co będzie równoznaczne z zaliczeniem opisywanej misji.

Nagrody i wyzwania misji 18 - Nerwowy Ron

Nagrody za ukończenie misji:

  1. nagroda pieniężna (jej wysokość uzależniona jest od precyzji zrzucenia ładunku)
  2. odblokowanie kontroli nad lotniskiem Sandy Shores Airfield
  3. odblokowanie hangarów na terenie lotniska Sandy Shores Airfield
  4. odblokowanie opcji nabywania nieruchomości

Wymagania do ukończenia misji w 100%:

  1. Headshots - Musisz zabić 5 przeciwników strzałami w głowę.
  2. Time - Musisz ukończyć misję w czasie krótszym niż 12 minut i 30 sekund. Nie strać zbyt dużo czasu w sklepie Ammu-Nation i pamiętaj o osiągnięciu maksymalnej prędkości podczas sterowania samolotem.
  3. Nervous Twitch - Musisz wygrać z Ronem wyścig do lotniska, na którym misja dobiega końca.
  4. 6 Bridges, 1 Plane - Musisz w trakcie sterowania samolotem przelecieć pod sześcioma różnymi mostami.
  5. Death on a Wing - Musisz zabić wszystkich motocyklistów podczas wymiany ognia prowadzonej ze skrzydła samolotu pilotowanego przez Rona. Nie oszczędzaj amunicji i szukaj okazji do wysadzania w powietrze obiektów z okolicy.