Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

GTA 5 - poradnik do gry

GTA 5 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

GTA 5: Zniebowid - solucja GTA 5 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Grand Theft Auto V znajduje się opis przejścia głównej misji 43 - Zniebowid. Niniejsza solucja do GTA 5 podpowiada jak dostać się do policyjnego śmigłowca, jak bezbłędnie korzystać z kamery zamontowanej na śmigłowcu i jak odszukać z pomocą kamery poszukiwaną osobę.

Ogólne założenia misji 43 - Zniebowid

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć główną misję 42 (Ja kontra prawo...). Możesz już udać się do miejsca spotkania z Devinem (punkt D na mapie świata) - jeżeli grasz Franklinem to jest to baza wypadowa w El Burro Heights, a jeżeli grasz Trevorem to jest to komisariat policji w dzielnicy Strawberry.

Grywalne postacie: Trevor, Franklin

Dodatkowe informacje: Nie jest to szczególnie wymagająca misja. Jej główną atrakcją jest możliwość używania kamery zamontowanej na policyjnym śmigłowcu, najpierw po to żeby zlokalizować słynnego producenta filmowego, a następnie po to żeby śledzić jego ucieczkę za kierownicą bardzo rzadkiego modelu auta. Końcówka misji to przejazd wspomnianym unikatowym wehikułem, w zaliczeniu którego będą ci przeszkadzały siły policji.

Kompletny opis przejścia misji 43 - Zniebowid

Jeżeli rozpoczynasz jako Franklin to misja rozpocznie się gdy Trevor będzie już w powietrzu - GTA 5: Zniebowid - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Jeżeli rozpoczynasz jako Franklin to misja rozpocznie się gdy Trevor będzie już w powietrzu

Nie polecam rozpoczynać tej misji grając jako Franklin (baza wypadowa w dzielnicy El Burro Heights), albowiem ominie Cię w ten sposób wizyta na komisariacie policji.

Śmigłowiec na dachu komisariatu - GTA 5: Zniebowid - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Śmigłowiec na dachu komisariatu

Jeżeli zdecydowałeś się na wybór postaci Trevora to opisywane zadanie możesz rozpocząć udając się do komisariatu policji w dzielnicy Strawberry. Zamień kilka zdań z osobą przebywającą w pierwszym obszarze budynku, po czym wybierz drzwi prowadzące do klatki schodowej (Locker Rooms). Wyjdź po schodach na dach komisariatu i wsiądź do tutejszego śmigłowca (Police Maverick). Co ciekawe, nie będziesz pilotował maszyny, a jedynie sterował zamontowaną na niej kamerą.

Franklin - GTA 5: Zniebowid - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Franklin

Poświęć trochę czasu na zapoznanie się z obsługą kamery. Obracania kamerą oraz przybliżania obrazu dokonuje się z wykorzystaniem obu gałek analogowych. Stosowne przyciski/triggery odpowiadają ponadto za podsłuchiwanie rozmów namierzonych postaci oraz za skanowanie ich. Zacznij od namierzenia pierwszego niebieskiego prostokąta i po tym jak śmigłowiec tam dotrze wykonaj poprawne skanowanie postaci Franklina.

Nowe cele do zeskanowania - GTA 5: Zniebowid - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Nowe cele do zeskanowania

Namierz kolejne prostokąty i po tym jak śmigłowiec się do nich zbliży rozpocznij skanowanie kolejnych oznaczonych osób. Zanim przystąpisz do skanowania każdej z postaci proponuję załączać też zamontowany na śmigłowcu mikrofon, tak by dodatkowo podsłuchiwać rozmów (jest to wymagane do zaliczenia misji w stu procentach).

Także i tym razem próba odnalezienia poszukiwanej osoby, czyli Chada Mulligana, zakończy się niepowodzeniem - GTA 5: Zniebowid - solucja - GTA 5 - poradnik do gry

Także i tym razem próba odnalezienia poszukiwanej osoby, czyli Chada Mulligana, zakończy się niepowodzeniem. Po raz kolejny nakieruj śmigłowiec na nową grupę celów. Nie musisz tu już skanować wszystkich osób, a jedynie postać pokazaną na dołączonym screenie, bo będzie to właśnie Mulligan. Rozpocznij proces śledzenia tej. Musisz zaczekać aż producent muzyczny dotrze do garażu, w którym przetrzymuje swój bardzo cenny samochód.

Śledź uciekające auto z pomocą kamery - GTA 5: Zniebowid - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Śledź uciekające auto z pomocą kamery

Mulligan zacznie wkrótce uciekać przed Franklinem i zadaniem Trevora będzie śledzenie ściganego samochodu z pomocą kamery śmigłowca. Z racji tego, że masz teraz do czynienia z szybciej przemieszczającym się celem rozważ nieznacznie oddalenie widoku i nie przejmuj się zbytnio w tych miejscach, w których stracisz auto z pola widzenia, bo będzie to jedynie przejściowa sytuacja. Ta część misji zakończy się w momencie, w którym Mulligan wjedzie autem do wielopoziomowego parkingu.

Nie musisz się martwić o to, że zgubiłeś poszukiwaną osobę - GTA 5: Zniebowid - solucja - GTA 5 - poradnik do gry

Nie musisz się martwić o to, że zgubiłeś poszukiwaną osobę. Zaczekaj aż śmigłowiec obniży wysokość lotu i aż odblokowana zostanie opcja skorzystania z kamery termowizyjnej. Namierz od razu pokazaną na screenie osobę, która siedzi w samochodzie zaparkowanym w lewej części parkingu.

Ostrożnie wyjedź z parkingu - GTA 5: Zniebowid - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Ostrożnie wyjedź z parkingu

Zaczekaj aż gra przyzna ci kontrolę nad postacią Franklina. Dobrze byłoby zastrzelić Mulligana, który do niedawna uciekał swoim autem, albowiem w przeciwnym wypadku niedługo po dokonaniu kradzieży pojazdu załączy się dwugwiazdkowy policyjny pościg. Z oczywistych względów nie tylko wydłuży to czas misji, ale zwiększy też prawdopodobieństwo uszkodzenia samochodu. Wsiądź do rzadkiego modelu auta (Truffade Z-Type), wyjedź z parkingu podziemnego (postaraj się o nic nie uderzyć) i wyrusz w stronę lotniska znajdującego się w południowej części Los Santos.

Miejsce dostarczenia skradzionego samochodu - GTA 5: Zniebowid - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Miejsce dostarczenia skradzionego samochodu

Po dotarciu do lotniska zatrzymaj się przy bramce kontrolnej, a następnie wjedź do lewego hangaru. Pozostało ci już tylko opuścić teren lotniska, co będzie równoznaczne z zaliczeniem misji.

Nagrody i wyzwania misji 43 - Zniebowid

Nagrody za ukończenie misji: brak

Wymagania do ukończenia misji w 100%:

  1. Not a Scratch - Nie możesz poważnie uszkodzić auta ukradzionego Mulliganowi. Nie śpiesz się w trakcie podróży na lotnisko, bo w trakcie rozgrywania tej misji nie musisz ścigać się z czasem.
  2. Eavesdropper - Musisz jeszcze przed zlokalizowaniem Mulligana użyć mikrofonu zamontowanego na policyjnym śmigłowcu do podsłuchania trzech różnych rozmów skanowanych postaci.
  3. I See You - Chad Mulligan musi stać się pierwszą osobą zeskanowaną z użyciem kamery termowizyjnej (po tym jak schowa się w wielopoziomowym parkingu).