Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

GTA 5 - poradnik do gry

GTA 5 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

GTA 5: Wielka fucha 2 - subtelny wariant (Subtle) - solucja GTA 5 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Grand Theft Auto V zamieściliśmy opis przejścia głównej misji 79 - Wielka fucha #2 - subtelny wariant. Nasza solucja do GTA 5 wyjaśnia jak zatrzymać pojazdy opancerzone, jak zinfiltrować skarbiec, jak poprawnie przekierować ruch, jak pokonać najemników Merryweather i jak sprawnie ucieknąć sportowymi autami.

Jeżeli wybrałeś oczywisty wariant zaliczenia Wielkiej fuchy, to przejdź na stronę z opisem przejścia misji 83.

Ogólne założenia misji 79 - Wielka fucha #2 - wariant subtelny

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć główne misje 75 (Kolczatki), 76 (Gauntlet - Pillbox Hill), 77 (Gauntlet - Rockford Hills) oraz 78 (Gauntlet - Mission Row). Możesz już odwiedzić ponownie klub ze striptizem (punkt H na mapie świata).

Grywalne postacie: Michael, Trevor, Franklin

Dodatkowe informacje: Jak się zapewne domyślasz do rozegrania jest stosunkowo długa misja. Początkowa część napadu jest bardzo prosta, zakładając zatrzymanie pojazdów opancerzonych i wykorzystanie ich do uzyskania dostępu do skarbca. W środkowej części misji czeka Cię ciekawy przerywnik związany z przekierowywaniem ruchu ulicznego. Najbardziej ekscytująca jest końcówka, albowiem najpierw trzeba będzie wygrać bitwę z najemnikami Merryweather, a następnie uciec policji z wykorzystaniem skradzionych wcześniej pojazdów.

Kompletny opis przejścia misji 79 - Wielka fucha #2 - wariant subtelny

Tunel, w którym należy zaczekać na konwój - GTA 5: Wielka fucha 2 - subtelny wariant (Subtle) - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Tunel, w którym należy zaczekać na konwój

Podobnie jak wcześniej misję możesz rozpocząć dowolną z grywalnych postaci i należy odwiedzić klub ze striptizem należący do Trevora. Po obejrzeniu cut-scenki przejmij kontrolę nad Michaelem, wsiądź do SUV-a i wyrusz w stronę tunelu zlokalizowanego na północ stąd. Na dotarcie do tunelu masz godzinę czasu gry, ale jako że do pokonania jest zaledwie pół mili nie powinno ci to sprawić żadnych problemów. Po osiągnięciu celu podróży zatrzymaj auto w tunelu i zaczekaj na pojawienie się konwoju.

Wjazd do podziemnego garażu - GTA 5: Wielka fucha 2 - subtelny wariant (Subtle) - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Wjazd do podziemnego garażu

Wciśnij przycisk odpowiedzialny za wyrzucenie kolców i oddal się nieco od miejsca, w którym zostały one rozłożone. Zaczekaj aż opony opancerzonych furgonetek zostaną przebite, wysiądź z auta i zacznij celować w konwojentów, przy czym nie próbuj ich zabić. Po tym jak weźmiesz Casey'a na zakładnika wsiądź do jednej z furgonetek i dojedź nią do oznaczonego przez grę wjazdu do podziemnego garażu.

Podążaj cały czas za kierownikiem banku, nie używając w ogóle broni - GTA 5: Wielka fucha 2 - subtelny wariant (Subtle) - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Podążaj cały czas za kierownikiem banku, nie używając w ogóle broni

Kolejna część misji również jest bardzo liniowa, albowiem musisz przez cały czas podążać za kierownikiem banku, docierając do windy i po kilku chwilach do skarbca. Obejrzyj tu cut-scenkę i po jej wyświetleniu wyrusz z powrotem w stronę windy. Zaczekaj aż złoto zostanie załadowane i wyjedź z podziemnego garażu. Wyrusz śladem drugiego z pojazdów opancerzonych i po otrzymaniu ostrzeżenia na temat pojawienia się w okolicy oddziałów Merryweather przełącz się na postać Franklina.

Przed Tobą bardzo ciekawa mini-gra, która polega na manipulowaniu sygnalizacją świetlną na trasie przejazdu konwoju ze skradzionym złotem - GTA 5: Wielka fucha 2 - subtelny wariant (Subtle) - solucja - GTA 5 - poradnik do gry

Przed Tobą bardzo ciekawa mini-gra, która polega na manipulowaniu sygnalizacją świetlną na trasie przejazdu konwoju ze skradzionym złotem. Popatrz na powyższy screen - A to miejsce startu, B to punkt docelowy, a czerwona linia wskazuje trasę przejazdu. Musisz wykonywać dwa zasadnicze typy czynności. Po pierwsze, zmieniaj sygnalizację na trasie przejazdu konwoju (niebieskie strzałki), tak by w miarę możliwie przy każdym ze skrzyżowań czekało na niego zielone światło. Po drugie, staraj się spowalaniać nadciągające oddziały Merryweather (czerwone strzałki), zmieniając sygnalizację przy skrzyżowaniach, do których dojeżdżają. Uwaga - Jeśli chcesz zaliczyć misję w stu procentach to wykonaj maksymalnie dziesięć modyfikacji sygnalizacji świetlnej, tak więc ogranicz się do blokowania postępów tylko tych pojazdów Merryweather, które są bardzo blisko ochranianego konwoju.

Atakuj najemników Merryweather - GTA 5: Wielka fucha 2 - subtelny wariant (Subtle) - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Atakuj najemników Merryweather

Odpowiednie poprowadzenie konwoju nie załatwi niestety sprawy, a to dlatego, że w trakcie przeładowywania złota z ciężarówek do zmodyfikowanych aut sportowych w okolicy pojawią się najemnicy Merryweather. Przystąp do głównej bitwy opisywanej misji, w trakcie której dowolnie będziesz mógł przełączać się pomiędzy Michaelem, Trevorem i Franklinem. Dobrze byłoby porozmieszczać te postacie po całej okolicy, dzięki czemu będziesz mógł objąć zasięgiem większy obszar.

Wysadzaj w powietrze auta przeciwników - GTA 5: Wielka fucha 2 - subtelny wariant (Subtle) - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Wysadzaj w powietrze auta przeciwników

W trakcie prowadzenia walk z oddziałami Merryweather pilnuj przede wszystkim swoich flank, nie pozwalając przeciwnikom na wyprowadzanie ataków z zaskoczenia. Nie zapomnij o możliwości używania furii Trevora i spowolnienia czasu Michaela do skutecznego pozbywania się przeciwników, a także szukaj okazji do wysadzania w powietrze aut, którymi przyjechali wrogowie. W dalszej fazie bitwy zajmij się też szybko snajperami, którzy rozstawią się na widocznym w oddali moście.

Podążaj za autami Trevora i Michaela, używając w razie potrzeby spowolnienia czasu - GTA 5: Wielka fucha 2 - subtelny wariant (Subtle) - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Podążaj za autami Trevora i Michaela, używając w razie potrzeby spowolnienia czasu

Po wygraniu bitwy obejrzyj krótką cut-scenkę i po przejęciu kontroli nad Franklinem rozpocznij ucieczkę autami ze skradzionym złotem. Nie martw się zbytnio tym, że załączył się pięciogwiazdkowy policyjny pościg, bo jeśli wszystko będziesz wykonywał zgodnie z planem to nic złego ci się nie stanie. Podążaj mianowicie za dwoma pozostałymi autami, wykorzystując specjalną zdolność Franklina w tych momentach, w których pojawia się ryzyko zderzenia z radiowozem, zwykłym uczestnikiem ruchu czy elementem otoczenia. Pilnuj się także w trakcie wykonywania ostrych skrętów i przejazdów przez ciasne miejsca (np. plac budowy).

Jeżeli zgodnie z moją sugestią zainwestowałeś w pancerz oraz w kuloodporne opony to scena ucieczki okaże się jeszcze prostsza, choć dysponowanie tymi ulepszeniami nie jest absolutnie wymagane do osiągnięcia sukcesu - GTA 5: Wielka fucha 2 - subtelny wariant (Subtle) - solucja - GTA 5 - poradnik do gry

Jeżeli zgodnie z moją sugestią zainwestowałeś w pancerz oraz w kuloodporne opony to scena ucieczki okaże się jeszcze prostsza, choć dysponowanie tymi ulepszeniami nie jest absolutnie wymagane do osiągnięcia sukcesu. Kontynuuj jazdę do momentu dotarcia do dużego tunelu. Musisz tu wjechać do pokazanej na screenie prawej ciężarówki (pomóż sobie w razie potrzeby spowolnieniem czasu), dokonując tego zanim ciężarówka opuści tunel.

Miejsce zakończenia misji - GTA 5: Wielka fucha 2 - subtelny wariant (Subtle) - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Miejsce zakończenia misji

Ostatnia część opisywanej misji to czysta formalność, albowiem musisz jeszcze tylko grając jako Franklin powrócić do willi Michaela i obejrzeć scenkę przerywnikową ze spotkania z Lesterem. Nikt ci już w tym nie przeszkodzi.

Nagrody i wyzwania misji 79 - Wielka fucha #2 - wariant subtelny

Nagrody za ukończenie misji:

zwiększenie umiejętności pomocników, którzy brali udział w napadzie (i przeżyli)

Wymagania do ukończenia misji w 100%:

  1. Headshots - Musisz zabić 20 przeciwników strzałami w głowę.
  2. Signal Man - Musisz w trakcie rozgrywania mini-gry hakerskiej dokonać maksymalnie dziesięciu modyfikacji sygnalizacji świetlnej.
  3. Accuracy - Musisz ukończyć misję z celnością na poziomie na co najmniej 60%.