Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

GTA 5 - poradnik do gry

GTA 5 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

GTA 5: Niewielka turbulencja - solucja GTA 5 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Grand Theft Auto V znajduje się opis przejścia głównej misji 49 - Niewielka turbulencja. Poniższa solucja do GTA 5 oferuje wskazówki m.in. jak sterować dwupłatowcem nie rozbijając się o ziemię, jak ominąć bazę wojskową, jak doścignąć wielki samolot transportowy i jak poprawnie wbić się do jego luku bagażowego.

Ogólne założenia misji 49 - Niewielka turbulencja

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć główną misję 47 (Caida Libre). Możesz już grając jako Franklin wyruszyć do posiadłości Michaela (punkt M na mapie świata).

Grywalne postacie: Trevor

Dodatkowe informacje: Praktycznie cała ta misja rozgrywa się w powietrzu i jej dość dużym utrudnieniem jest to, że zakłada ona wykorzystanie niełatwego w kontrolowaniu w powietrzu dwupłatowca, którym na dodatek trzeba przemieszczać się na niskiej wysokości. Kilku podejść może też wymagać zwariowany plan Trevora dotyczący przedostania się na pokład ogromnego samolotu transportowego.

Kompletny opis przejścia misji 49 - Niewielka turbulencja

Hangar z dwupłatowcem - GTA 5: Niewielka turbulencja - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Hangar z dwupłatowcem

W celu rozpoczęcia tej misji musisz odwiedzić willę Michaela w dzielnicy Rockford Hills, przy czym po dotarciu na miejsce grając jako Franklin zostaniesz przełączony na Trevora i postać tę będziesz kontrolował już do samego końca. Wsiądź do pick-upa Trevora (Canis Bodhi) i wyrusz na lotnisko zlokalizowane na północ od jego przyczepy. Skieruj się do hangaru i zajmij miejsce na pokładzie dwupłatowca (Duster). Wyjedź z hangaru i odbij się od ziemi.

Uważaj na drzewa, słupy i inne wysokie przeszkody - GTA 5: Niewielka turbulencja - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Uważaj na drzewa, słupy i inne wysokie przeszkody

Ron wkrótce poinformuje Cię o najpoważniejszym utrudnieniu tej misji, a mianowicie konieczności lotu na niskiej wysokości celem uniknięcia wykrycia przez radar z pobliskiej bazy wojskowej. O tym, że znajdujesz się na zbyt dużej wysokości będziesz za każdym razem informowany dźwiękami oraz ostrzeżeniami Rona i będziesz miał kilka sekund na to żeby rozwiazać problem. Z drugiej strony nie przesadzaj jednak z lotem na zbyt niskiej wysokości, bo łatwo można wtedy uderzyć np. w jakieś drzewo czy słup energetyczny.

Musisz okrążyć bazę wojskową - GTA 5: Niewielka turbulencja - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Musisz okrążyć bazę wojskową

Przez cały czas leć w stronę widocznego w oddali samolotu transportowego, który będzie okrążał niejako wyspę zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Szczególną ostrożność zachowaj po tym jak znajdziesz się w pobliżu bazy wojskowej Zacundo. NIE MOŻESZ naruszyć jej przestrzeni powietrznej, tak więc okrąż bazę od lewej strony. W końcowej fazie podążania za samolotem transportowym polecam z kolei zdecydować się na lot nad autostradą, dzięki czemu nie będziesz musiał tak bardzo obawiać się zderzeń z wysokimi obiektami.

Wyczekuj momentu, w którym otrzymasz informację o dostatecznym oddaleniu się od bazy wojskowej - GTA 5: Niewielka turbulencja - solucja - GTA 5 - poradnik do gry

Wyczekuj momentu, w którym otrzymasz informację o dostatecznym oddaleniu się od bazy wojskowej. Dopiero wtedy zacznij się wznosić, dążąc do zbliżenia się do ściganego samolotu. Przygotuj się na niebezpieczny manewr, albowiem będziesz musiał wlecieć niejako do samolotu transportowego przez pokazaną na screenie część ogonową. Postaraj się tego dokonać za pierwszym lub drugim podejściem, bo w przeciwnym wypadku sterowany dwupłatowiec może zostać zniszczony w wyniku ostrzału ze strony wrogich najemników.

Pozbądź się wszystkich najemników - GTA 5: Niewielka turbulencja - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Pozbądź się wszystkich najemników

Przystąp do standardowej wymiany ognia, w trakcie której warto pomagać sobie specjalną zdolnością Trevora (furia) i używać np. strzelby czy dobrego karabinu. Unikaj dodatkowo kontaktu z jeepami, które będą wprawiane w ruch i wylatywały po kolei z samolotu, nie dając się im przewrócić ani zepchnąć.

Nie możesz niestety zniszczyć wrogich myśliwców - GTA 5: Niewielka turbulencja - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Nie możesz niestety zniszczyć wrogich myśliwców

Po zlikwidowaniu wszystkich najemników przebij się do kabiny pilotów, zabij jedynego pilota i przejmij stery nad samolotem transportowym (Cargo Plane). Lot powrotny na lotnisko w północnej części mapy zakończy się niestety niepowodzeniem. W okolicy wkrótce pojawią się wrogie myśliwce i nie będziesz ich mógł ani strącić ani im uciec (pomimo sugestii Rona odnośnie zwiększenia wysokości lotu).

Nie zapomnij użyć spadochronu! - GTA 5: Niewielka turbulencja - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Nie zapomnij użyć spadochronu!

Zaczekaj aż samolot transportowy zostanie trafiony rakietami i rozpocznij ucieczkę z jego pokładu. Po znalezieniu się w części bagażowej wsiądź do jeepa (Mesa) i wyjedź nim z samolotu. Wysiądź w locie z auta i po znalezieniu się niedaleko ziemi użyj spadochronu. Misja wkrótce zostanie zakończona.

Nagrody i wyzwania misji 49 - Niewielka turbulencja

Nagrody za ukończenie misji: brak

Wymagania do ukończenia misji w 100%:

  1. Accuracy - Musisz ukończyć misję z celnością na poziomie na co najmniej 80%. W trakcie staczania walk w części bagażowej samolotu dobrze jest w rezultacie korzystać ze strzelby i trybu furii.
  2. Four Wheel Flier - Musisz opuścić pokład zaatakowanego samolotu transportowego zasiadając za kierownicą jeepa.