Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

GTA 5 - poradnik do gry

GTA 5 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

GTA 5: Ojciec i syn - solucja GTA 5 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Grand Theft Auto V jest opis przejścia głównej misji 6 - Ojciec i syn. W naszej solucji do GTA 5 znajdziesz informacje jak doścignąć ciężarówkę ze skradzionym jachtem i jak po raz pierwszy skorzystać z warsztatu samochodowego.

Ogólne założenia misji 6 - Ojciec i syn

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć główną misję 5 (Komplikacje). Możesz już wyruszyć do domu Michaela (litera M na mapie świata).

Grywalne postacie: Franklin, Michael

Dodatkowe informacje: To niezbyt wymagająca misja, choć nie pozbawiona kilku bardzo efektownych scen. Pozwoli ci ona zapoznać się nieco bliżej z Michaelem oraz z wybranymi członkami jego rodziny. W końcowej części misji przedstawiony ci też zostanie mechanizm wykorzystywania warsztatów samochodowych do naprawiania, przemalowywania i tuningowania pojazdów.

Kompletny opis przejścia misji 6 - Ojciec i syn

Posiadłość Michaela - GTA 5: Ojciec i syn - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Posiadłość Michaela

W celu rozpoczęcia opisywanej misji musisz wybrać się do posiadłości Michaela w dzielnicy Rockford Hills, czyli lokacji odwiedzanej już w trakcie rozgrywania poprzedniego głównego etapu. Co ciekawe, do willi możesz dotrzeć zarówno jako Franklin jak i Michael i wybór głównego bohatera będziesz miał wpływ jedynie na sam początek misji. Radzę zdecydować się na dotarcie do miejsca rozpoczęcia misji grając jako Michael, albowiem gra przedstawi ci wtedy najważniejsze miejsca w posiadłości, a także wyświetli dodatkową cut-scenkę.

Ciężarówka ze skradzionym jachtem - GTA 5: Ojciec i syn - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Ciężarówka ze skradzionym jachtem

Jeszcze przed opuszczeniem posiadłości do Michaela (gra automatycznie wybierze tę postać i "zablokuje" tymczasowo wybór bohatera) zadzwoni jego syn Jimmy, informując o kradzieży należącego do rodziny jachtu, a także o tym, że znajduje się na pokładzie przewożonego drogą lądową ładunku. Wyjdź z willi i wsiądź do auta należącego do Amandy (Ubermacht Sentinel). Zaczekaj aż dołączy do Ciebie Franklin i wyrusz do sąsiadującej z zachodnią autostradą dzielnicy Pacific Bluffs. Po zbliżeniu się do oznaczonego przez grę punktu powinieneś zauważyć ciężarówkę przewożącą skradziony jacht.

Musisz podjechać do tira, tak by Franklin mógł doskoczyć do naczepy - GTA 5: Ojciec i syn - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Musisz podjechać do tira, tak by Franklin mógł doskoczyć do naczepy

Wyrusz za ciężarówką i staraj się unikać po drodze zderzeń z innymi uczestnikami ruchu, tym bardziej, że Michael nie dysponuje możliwością spowalniania upływu czasu w trakcie jazdy. Twoje zadanie polega na zbliżeniu się do tyłu ciężarówki, tak by Franklin mógł do niej doskoczyć i wspiąć się na jacht. Uwaga - W trakcie przygotowań do skoku w wykonaniu Franklina nie możesz wykonywać żadnych gwałtownych ruchów kierownicą, ale z racji tego, że ciężarówka przemieszcza się autostradą nie powinno to być zbyt trudne do zrealizowania.

Jeśli chcesz możesz zgodnie z sugestią gry załączyć na chwilę na filmową kamerę, tym bardziej, że gra nie pozwoli ci przełączyć się na postać Franklina - GTA 5: Ojciec i syn - solucja - GTA 5 - poradnik do gry

Jeśli chcesz możesz zgodnie z sugestią gry załączyć na chwilę na "filmową kamerę", tym bardziej, że gra nie pozwoli ci przełączyć się na postać Franklina. Kontynuuj podróżowanie za tirem i obserwuj poczynania swojego sojusznika. Musisz być gotowy do uratowania Franklinowi życia, a mianowicie trafić w przeciwnika (najlepiej w głowę), z którym się szamota (powyższy screen).

Kolejny ważny moment nadejdzie za kilka chwil i tym razem będziesz musiał uratować Jimmyego - GTA 5: Ojciec i syn - solucja - GTA 5 - poradnik do gry

Kolejny ważny moment nadejdzie za kilka chwil i tym razem będziesz musiał uratować Jimmy'ego. Gdy tylko syn Michaela zawiśnie nad drogą podjedź pod maszt przewożonego jachtu, tak by Jimmy mógł zeskoczyć do pojazdu (powyższy screen). Uwaga - Jeśli chcesz zaliczyć misję w 100% to musisz się pośpieszyć z tą akcją! Na sam koniec ponownie ustaw pojazd za pędzącą ciężarówką, umożliwiając Franklinowi wykonanie drugiego skoku.

Warsztat samochodowy - GTA 5: Ojciec i syn - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Warsztat samochodowy

Próba odzyskania skradzionego jachtu zakończy się już niestety niepowodzeniem, a to dlatego, że posłuszeństwa odmówi samochód prowadzony przez Michaela. Wysłuchaj sugestii Franklina, zawróć i wyrusz w stronę znajdującego się w zachodniej części miasta warsztatu samochodowego Los Santos Customs (sąsiaduje on między innymi z lotniskiem). Po dotarciu do celu podróży zaparkuj auto w oznaczonym przez grę okręgu i obejrzyj cut-scenkę.

Naprawienie samochodu Amandy to jedyna obowiązkowa czynność - GTA 5: Ojciec i syn - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Naprawienie samochodu Amandy to jedyna obowiązkowa czynność

Gra wkrótce przełączy się na postać Franklina i pozostaniesz już w jego ciele do samego końca misji. Podjedź do drzwi garażu. W celu zaliczenia aktualnej części misji musisz jedynie wybrać (darmową) naprawę auta, choć jeśli dysponujesz nadmiarem gotówki to możesz też oczywiście wypróbować opcję tuningowania maszyny. Do wykonania pozostała ci już tylko jedna czynność, a mianowicie odwiezienie Jimmy'ego do domu. Nie śpiesz się i postaraj się w nic nie uderzyć, by nie zniszczyć ponownie naprawionego niedawno samochodu.

Nagrody i wyzwania misji 6 - Ojciec i syn

Nagrody za ukończenie misji:

  1. nowa osoba na liście kontaktów Franklina: Michael
  2. nowa osoba na liście kontaktów Franklina: Jimmy
  3. odblokowanie domu Michaela wraz z jego aktywnościami
  4. odblokowanie pojazdu Michaela (Obey Tailgater)
  5. odblokowanie garażu przy domu Michaela
  6. odblokowanie warsztatów samochodowych na mapie świata

Wymagania do ukończenia misji w 100%:

  1. Quick Catch - Musisz w trakcie pościgu za ciężarówką z jachtem uratować w odpowiednim momencie Jimmy'ego w czasie krótszym niż 10 sekund. Podjedź pod maszt gdy tylko zauważysz, że Jimmy zwisa na nim nad jezdnią.
  2. Not a Scratch - Nie możesz doprowadzić do ponownego uszkodzenia samochodu Amandy po tym jak zostanie naprawiony w warsztacie samochodowym.