Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

GTA 5 - poradnik do gry

GTA 5 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

GTA 5: Zabójstwo w hotelu - solucja GTA 5 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Grand Theft Auto V znalazł się opis przejścia głównej misji 23 - Zabójstwo w hotelu. Dzięki naszej solucji do GTA 5 dowiesz się jak przygotować się do zabójstwa na zlecenie, gdzie zaczekać na pojawienie się celu misji, jak łatwo zamordować Lowrey'a i jak uciec z miejsca zabójstwa.

Ogólne założenia misji 23 - Zabójstwo w hotelu

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć główną misję 22 (Chwała lub chała). Jakiś czas po zaliczeniu tego zadania otrzymasz od Lestera smsa z prośbą o spotkanie. Możesz już wyruszyć w stronę deptaka sąsiadującego z plażą (litera L na mapie świata).

Grywalne postacie: Franklin

Dodatkowe informacje: Misja ta w całości dotyczy wykonania pierwszego zabójstwa na zlecenie. Zdecydowanie radzę przygotować się odpowiednio do tego zadania, bo gra dość wyjątkowo nie udostępni ci najlepszych broni ani nie zasugeruje odpowiednio wcześniej co należy ze sobą zabrać. Polecam mianowicie odwiedzić jeden ze sklepów Ammu-Nation celem zakupienia karabinu snajperskiego i dodatkowo wyposażyć go w tłumik i lepszą lunetę.

Uwaga - Zabójstwa zlecane przez Lestera są przez grę grupowane razem z pozostałymi głównymi misjami. Warto jednak wiedzieć, że nie musisz ich od razu zaliczać i nie jest to wymagane do odblokowania sobie dostępu do kolejnych dużych skoków. Jeśli chcesz możesz je więc zostawić sobie na później.

Kompletny opis przejścia misji 23 - Zabójstwo w hotelu

Miejsce rozpoczęcia misji - GTA 5: Zabójstwo w hotelu - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Miejsce rozpoczęcia misji

Miejsce spotkanie z Lesterem to deptak sąsiadujący z plażą Vespucci Beach. W trakcie rozmowy dowiesz się o tym, że Lester pragnie żeby zamordowano Bretta Lowrey'a, prezesa firmy badawczej Bilkinton Research. Mężczyzna aktualnie przebywa w hotelu Von Crastenburg w dzielnicy Rockford Hills i złą wiadomością jest to, że ma obstawę.

Uwaga - Lester w trakcie rozmowy poruszy także temat wykorzystywania zabójstw na zlecenie do podejmowania opłacalnych decyzji na giełdzie papierów wartościowych. W tym przypadku zamordowanie Lowrey'a zwiększy wartość akcji korporacji Betta Pharmaceuticals i wiedząc, że tak właśnie się stanie możesz odpowiednio wcześniej dokonać ich zakupu, licząc na nagłe zwiększenie ich wartości po wykonanym zleceniu.

Alejka prowadząca na parking podziemny - GTA 5: Zabójstwo w hotelu - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Alejka prowadząca na parking podziemny

Wsiądź do pojazdu i wyrusz do hotelu, w którym przebywa Lowrey. Do hotelu najlepiej jest zbliżyć się wybierając wąską alejkę między budynkami. Wjedź do wielopoziomowego parkingu i zaparkuj samochód w wyznaczonym miejscu. W tym momencie wystartuje licznik upływu czasu i na przygotowanie się do zamordowania Lowrey'a będziesz miał 90 sekund.

Gra da ci dużą swobodę w temacie sposobu pozbycia się Lowreya, przy czym nie radzę decydować się na bezpośrednią konfrontację, bo doprowadzi to do niepotrzebnej strzelaniny i może też zaowocować pościgiem policyjnym - GTA 5: Zabójstwo w hotelu - solucja - GTA 5 - poradnik do gry

Gra da ci dużą swobodę w temacie sposobu pozbycia się Lowrey'a, przy czym nie radzę decydować się na bezpośrednią konfrontację, bo doprowadzi to do niepotrzebnej strzelaniny i może też zaowocować pościgiem policyjnym. O wiele lepiej będzie zlikwidować cel z pomocą karabinu snajperskiego (jest to wymóg do zaliczenia misji w 100 procentach), którego zakup poleciłem na samym początku opisu tej misji. Ruszaj po schodach ku wyższym piętrom parkingu. Najlepiej będzie zatrzymać się po dotarciu do drugiego poziomu od góry (najwyższy poziom ma bardzo wysoki murek), ustawiając się na przykład w pokazanym na screenie miejscu.

Namierz cel i oddaj strzał - GTA 5: Zabójstwo w hotelu - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Namierz cel i oddaj strzał

Wyceluj z karabinu snajperskiego w czarnego SUV-a i zaczekaj na pojawienie się w okolicy Lowrey'a (może on nadejść z kilku różnych stron, tak więc nie ma jednej idealnej pozycji do oddania strzału). Postaraj się zabić wskazaną osobę (różowa koszulka) zanim zdoła ona wsiąść do auta i uciec z hotelu.

Musisz opuścić miejsce, w którym dokonałeś zabójstwa - GTA 5: Zabójstwo w hotelu - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Musisz opuścić miejsce, w którym dokonałeś zabójstwa

Jeżeli wybrałeś wyciszoną snajperkę i oddałeś strzał z jednego z wyższych poziomów parkingu to nie zostaniesz zauważony przez ochroniarzy Lowrey'a. W przeciwnym wypadku spodziewaj się konieczności stoczenia z nimi bitwy (wykorzystuj podpory i zaparkowane auta w formie zasłony), do której mogą też dołączyć stróże prawa. Niezależnie od obrotu wydarzeń musisz oddalić się od miejsca dokonania zabójstwa. Odbierz telefon od Lestera, który poinformuje Franklina o przekazaniu nagrody za wykonany kontrakt oraz kluczy do posiadłości w Vinewood Hills.

Nagrody i wyzwania misji 23 - Zabójstwo w hotelu

Nagrody za ukończenie misji:

  1. 9000 dolarów
  2. odblokowanie nowej posiadłości Franklina wraz z jej aktywnościami
  3. odblokowanie garażu przy nowej posiadłości Franklina

Wymagania do ukończenia misji w 100%:

Sniper Boy - Musisz zabić cel misji z użyciem karabinu snajperskiego.