Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

GTA 5 - poradnik do gry

GTA 5 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

GTA 5: Świeże mięso - solucja GTA 5 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Grand Theft Auto V znajdziesz opis przejścia głównej misji 61 - Świeże mięso. Poniższa solucja do GTA 5 informuje m.in. jak znaleźć miejsce gdzie przetrzymywany jest Michael, jak uratować Michaela i jak bezpiecznie uciec wraz z nim z rzeźni.

Ogólne założenia misji 61 - Świeże mięso

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć główną misję 60 (Hurtownicy). Możesz już odwiedzić dawne miejsce zamieszkania Franklina (punkt D na mapie świata).

Grywalne postacie: Franklin, Michael

Dodatkowe informacje: Nadrzędnym celem tej misji jest uratowanie Michaela, który jest więziony przez ludzi Wei Chenga. Pierwsza część tego zadania zakłada zlokalizowanie miejsca przetrzymywania Michaela, a druga dotyczy odbicia go i z oczywistych względów będzie się to wiązało z koniecznością wyeliminowania wielu wrogo nastawionych gangsterów.

Kompletny opis przejścia misji 61 - Świeże mięso

Załącz aplikację Trackify - GTA 5: Świeże mięso - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Załącz aplikację Trackify

Podobnie jak w poprzedniej głównej misji musisz dotrzeć do dawnego miejsca zamieszkania Franklina i to czy będziesz grał Trevorem czy Franklinem nie odegra żadnej roli. Po obejrzeniu scenki przerywnikowej przejmij kontrolę nad Franklinem, wsiądź do auta i zaczekaj aż uzyskasz dostęp do aplikacji Trackify. Gra w międzyczasie przełączy Cię na chwilę na Michaela. Po obejrzeniu krótkiego przesłuchaniu powróć do gry jako Franklin. Wybierz z inwentarza smartfona i załącz przesłaną przez Lestera aplikację Trackify.

Musisz podążać za pokazującą się na ekranie smartfona czerwoną kropką, czyli na południowy-wschód - GTA 5: Świeże mięso - solucja - GTA 5 - poradnik do gry

Musisz podążać za pokazującą się na ekranie smartfona czerwoną kropką, czyli na południowy-wschód. Cel podróży to oznaczony na powyższej mapce zakład mięsny. Nie twórz jednak tam punktu kontrolnego, bo zablokuje ci to możliwość zaliczenia misji w 100 procentach. Zamiast tego polegaj po prostu na wskazaniach używanej aplikacji, tym bardziej, że widoczny nad smartfonem pasek zdrowia Michaela bardzo powoli będzie się wyczerpywał.

Rozpraw się z przeciwnikami przebywającymi na placu - GTA 5: Świeże mięso - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Rozpraw się z przeciwnikami przebywającymi na placu

Po dotarciu do zakładu mięsnego wysiądź z auta i w pierwszej kolejności rozpraw się z przeciwnikami rozstawionymi na placu przed głównym budynkiem (warto tu sobie pomóc granatnikiem lub ładunkami wybuchowymi do wysadzenia w powietrze jednego z aut). Po oczyszczeniu okolicy skieruj się do wnętrza budynku.

Polegaj na zasłonach - GTA 5: Świeże mięso - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Polegaj na zasłonach

Począwszy od tego miejsca nie musisz się już tak bardzo śpieszyć, tak więc koniecznie wykorzystuj wszystkie mijane po drodze zasłony i bądź też gotowy do szybkiego rozprawiania się z przeciwnikami, którzy nagle pojawią się przed Franklinem. W drodze do sali z Michaelem warto też szukać okazji do sprytnego pozbywania się wybranych wrogów stojących na balkonikach, tak by ginęli w bardzo brutalny sposób np. w wyniku kontaktu z pracującą maszynerią czy wpadnięcia do zbiornika z gorącą substancją.

Pomóż sobie spowolnieniem czasu - GTA 5: Świeże mięso - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Pomóż sobie spowolnieniem czasu

Po tym jak dotrzesz do Michaela wciśnij odpowiedni przycisk na krzyżaku pada żeby podrzucić mu pistolet. Po przejęciu kontroli nad Michaelem zacznij likwidować widocznych w oddali wrogów, pomagając sobie oczywiście spowolnieniem czasu. Uważaj też na dodatkowych przeciwników, którzy po pewnym czasie nadbiegną od lewej strony.

Przebijaj się w stronę wyjścia z zakładu - GTA 5: Świeże mięso - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Przebijaj się w stronę wyjścia z zakładu

Wkrótce przełączysz się z powrotem na Franklina. Skieruj się w stronę chłodni i postaraj się ją dokładnie oczyścić. Franklin zostanie zaatakowany przez napastnika z nożem i po tym jak Michael zabije tę postać ponownie uzyskasz nad nim kontrolę. Uwaga - W trakcie dalszej przeprawy przez fabrykę radziłbym nie przesadzać z przełączaniem się pomiędzy grywalnymi postaciami, albowiem jednym z wymagań do zaliczenia opisywanej misji w 100 procentach jest ograniczenie liczby tego typu przeskoków do maksymalnie trzech.

Samochód, którego warto użyć do ucieczki - GTA 5: Świeże mięso - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Samochód, którego warto użyć do ucieczki

Po przebiciu się do wyjścia z zakładu mięsnego wsiądź szybko do zaparkowanego przed nim auta sportowego (Invetero Coquette) i wyrusz w stronę znajdującej się na północny-zachód stąd posiadłości Michaela. W pościg za Michaelem i Franklinem wyruszą wkrótce kolejni ludzie Wei Chenga. Zignoruj ich i skup się na bezbłędnej jeździe, dzięki czemu prędzej czy później zgubisz pościg. Misja dobiegnie końca w momencie dotarcia do willi.

Nagrody i wyzwania misji 61 - Świeże mięso

Nagrody za ukończenie misji:

ponowne odblokowanie dostępu do Michaela

Wymagania do ukończenia misji w 100%:

  1. Switch Limiter - Nie możesz dokonać więcej niż trzech zmian grywalnej postaci. Gra liczy przeskoki od momentu, w którym Michael zdoła się oswobodzić.
  2. Accuracy - Musisz ukończyć misję z celnością na poziomie na co najmniej 70%.
  3. Headshots - Musisz zabić 10 przeciwników strzałami w głowę.
  4. Swift Rescue - Musisz uwolnić Michaela w czasie krótszym niż 3 minuty i 30 sekund. Jest to łatwe do zrealizowania, choć nie przesadzaj ze zbyt ryzykownymi akcjami w trakcie przeprawy przez początkowe obszary zakładu mięsnego.
  5. Sense of Direction - Nie zaznaczaj na mapie żadnych punktów w trakcie poszukiwania Michaela, polegając wyłącznie na wskazaniach aplikacji Trackify.