Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

GTA 5 - poradnik do gry

GTA 5 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

GTA 5: Napad na Biuro - użycie przebrań strażaków (Fire Crew) - solucja GTA 5 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Grand Theft Auto V jest opis przejścia głównej misji 68 - Napad na Biuro - użycie przebrań strażaków. Nasza solucja do GTA 5 informuje m.in. o tym jak zinfiltrować budynek w przebraniu woźnego, gdzie podłożyć ładunki wybuchowe, jak i po co użyć przebrań strażaków, jak dotrzeć do serwerowni i jak uciec z wieżowca FIB.

Wariant napadu związany z infiltracją od strony dachu opisaliśmy na osobnej stronie.

Ogólne założenia misji 68 - Napad na Biuro - przebrania strażaków

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć główne misje 66 (Pojazd do ucieczki #2) oraz 67 (Wóz strażacki), a następnie skontaktować się z Lesterem. Możesz już powrócić do zakładu konfekcyjnego, czyli bazy wypadowej Lestera (punkt H na mapie świata).

Grywalne postacie: Michael, Franklin

Dodatkowe informacje: Początkowa część tej misji jest bardzo spokojna, albowiem Michael zmuszony zostanie do wykonywania czynności woźnego, montując przy okazji sprzątania korytarzy kolejne ładunki wybuchowe. Ciekawsza jest druga część misji, zakładająca infiltrację budynku w przebraniach strażaków. Nie licz na to, że pracownicy Agencji do samego końca pozostaną nieświadomi Twoich planów, aczkolwiek do wyeliminowania będzie jedynie niewielka grupa przeciwników i to dopiero po dokonaniu kradzieży danych z serwerowni.

Kompletny opis przejścia misji 68 - Napad na Biuro - przebrania strażaków

Bramki kontrolne - GTA 5: Napad na Biuro - użycie przebrań strażaków (Fire Crew) - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Bramki kontrolne

Misję tę rozpoczynasz grając jako Michael. Wyjdź z zakładu konfekcyjnego, wsiądź do auta głównego bohatera (Obey Tailgater) i wyrusz do dzielnicy Pillbox Hill, czyli do wieżowca FIB. Zaparkuj auto przed budynkiem i skieruj się do środka, omijając bramkę kontrolną i docierając do windy. Wejdź do składziku (Maintenance) i zaczekaj aż Michael zabierze mopa.

Musisz pozbyć się plam z posadzki - GTA 5: Napad na Biuro - użycie przebrań strażaków (Fire Crew) - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Musisz pozbyć się plam z posadzki

Wyrusz w stronę pierwszej części biur. Połóż wiadro i zacznij usuwać brudne ślady z podłogi, a więc podchodź do czerwonych kropek na radarze i wciskaj odpowiedni przycisk. Po usunięciu zabrudzeń każdorazowo powracaj do wiaderka, tak by wyczyścić mopa. Po wykonaniu wszystkich prac w tej części budynku podejdź do skrzynek, dzięki czemu Michael automatycznie umieści w jednej z nich pierwszą bombę.

Toaleta - GTA 5: Napad na Biuro - użycie przebrań strażaków (Fire Crew) - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Toaleta

Przejdź do kolejnych biur. W tym obszarze do wyczyszczenia są cztery różne fragmenty posadzki, tak więc zabierz się do roboty. Usuń zabrudzenia z dwóch pierwszych miejsc, a następnie udaj się z wiaderkiem do kolejnego korytarza. Po zakończeniu prac wejdź do toalety dla mężczyzn i zaczekaj aż okolicę tę opuści jeden z pracowników budynku. Możesz już wejść do oznaczonej przez grę kabiny i podłożyć drugą bombę.

Podnieś wiaderko, powracając z nim do składziku, przy którym rozpoczynałeś eksplorację tego piętra - GTA 5: Napad na Biuro - użycie przebrań strażaków (Fire Crew) - solucja - GTA 5 - poradnik do gry

Podnieś wiaderko, powracając z nim do składziku, przy którym rozpoczynałeś eksplorację tego piętra. Zjedź windą na dół i wyjdź z wieżowca FIB. Ustaw się w oznaczonym punkcie i zaczekaj aż przejmiesz kontrolę nad Franklinem. Podjedź do miejsca zabrania Michaela na pokład wozu strażackiego, po czym wybierz z inwentarza smartfon. Otwórz książkę adresową (Contacts) (Contacts) i potwierdź chęć zdalnego zdetonowania podłożonych ładunków (Detonate; powyższy screen).

Klatka schodowa - GTA 5: Napad na Biuro - użycie przebrań strażaków (Fire Crew) - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Klatka schodowa

Możesz już wyruszyć w stronę wieżowca FIB i zgodnie z otrzymaną informacją nie musisz się przesadnie śpieszyć, bo w wyniku działań Lestera inne jednostki straży pożarnej nie otrzymały wezwania do pożaru. Zaparkuj przed wieżowcem i skieruj się do jego wnętrza. Ponownie skorzystaj z windy, docierając dzięki niej na 47 piętro.

Począwszy od tego miejsca wszystkie kolejne czynności warto wykonywać w pośpiechu, a to dlatego, że dysponujesz ograniczonymi zapasami tlenu symbolizowanymi przez pasek zlokalizowany w prawym dolnym rogu ekranu. Tlen bardzo powoli będzie się wyczerpywał, ale zbytnio się tym nie sugeruj, bo przed Tobą jeszcze wiele czynności do wykonania. Twoje aktualne zadanie to przedostanie się na 53 piętro wieżowca, tak więc podążaj za kolegami z drużyny, docierając do klatki schodowej.

Po dotarciu na 53 piętro rozpocznij przemierzanie kolejnych pomieszczeń biurowych, kierując się w stronę zaznaczonej na radarze serwerowni - GTA 5: Napad na Biuro - użycie przebrań strażaków (Fire Crew) - solucja - GTA 5 - poradnik do gry

Po dotarciu na 53 piętro rozpocznij przemierzanie kolejnych pomieszczeń biurowych, kierując się w stronę zaznaczonej na radarze serwerowni. Wybierz z inwentarza bombę samoprzylepną (Sticky Bomb), wyceluj w drzwi serwerowni (powyższy screen) i zdetonuj ładunek z bezpiecznej odległości. Możesz już wejść do pomieszczenia i zabrać dysk z dowodami.

Przemierzaj kolejne pomieszczenia wieżowca - GTA 5: Napad na Biuro - użycie przebrań strażaków (Fire Crew) - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Przemierzaj kolejne pomieszczenia wieżowca

Wyjdź z serwerowni i zacznij przemieszczać się w przeciwną stronę, podążając za Michaelem i pozostałymi uczestnikami napadu. Sprawy skomplikują się po dotarciu do klatki schodowej, a to dlatego, że ulegnie ona zniszczeniu. Oznacza to, że musisz przebić się przez 52 piętro. Po doświadczeniu niewielkiej eksplozji pomóż pozbierać się z ziemi koledze z zespołu i wznów bieg przez zniszczony budynek, wykorzystując zrujnowany element konstrukcji do dotarcia na niższe piętro.

Szybko eliminuj pracowników Agencji - GTA 5: Napad na Biuro - użycie przebrań strażaków (Fire Crew) - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Szybko eliminuj pracowników Agencji

Franklin zostanie wkrótce tymczasowo ogłuszony. Po odzyskaniu pełnej kontroli nad tym bohaterem wyrusz do miejsca pobytu sojuszników, przy czym nie możesz się przesadnie śpieszyć, bo na Twojej drodze staną pierwsi wrogo nastawieni pracownicy Agencji. Przeciwnicy są na szczęście słabo uzbrojeni, tak więc staraj się nie stracić zbyt dużo czasu na próbach ich eliminacji. Stopniowo przebijaj się przez kolejne pomieszczenia wieżowca, atakując wrogów, którzy będą pojawiali się pojedynczo lub maksymalnie w dwuosobowych grupach. Docelowo musisz przebić się do klatki schodowej i zejść na 50 piętro.

Szyb windy - GTA 5: Napad na Biuro - użycie przebrań strażaków (Fire Crew) - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Szyb windy

Niedługo po rozpoczęciu eksploracji 50 piętra ponownie spotkasz pozostałe postacie, tak więc wznów proces podążania za nimi. Dotrzyj do szybu windy i po obejrzeniu krótkiej cut-scenki rozpocznij zjazd na linie. W trakcie rozgrywania tej sceny warto odbijać się regularnie od ściany szybu, wykonując długie skoki i w rezultacie przyśpieszając cały proces. Zignoruj natomiast spadające duże obiekty, bo żaden z nich nie powinien w Ciebie uderzyć. Po dotarciu na parter wybiegnij z budynku i wsiądź do wozu strażackiego.

Musisz zniszczyć wóz strażacki - GTA 5: Napad na Biuro - użycie przebrań strażaków (Fire Crew) - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Musisz zniszczyć wóz strażacki

Możesz już wyruszyć do miejsca, w którym w trakcie zaliczania jednej z poprzednich misji pozostawiłeś samochód do ucieczki i o ile wybrałeś miejsce znajdujące się w niewielkiej odległości od wieżowca FIB to nie musisz się obawiać policyjnego pościgu. Po dotarciu do celu podróży zniszcz wóz strażacki (np. z pomocą kolejnej bomby), wsiądź do auta i zaczekaj aż dołączą do Ciebie pozostali uczestnicy napadu. Pozostało ci już tylko dotrzeć bezpiecznie do domu Lestera znajdującego się w dzielnicy El Burro Heights.

Nagrody i wyzwania misji 68 - Napad na Biuro - przebrania strażaków

Nagrody za ukończenie misji:

  1. otrzymanie gotówki z tytułu napadnięcia na siedzibę FIB (wysokość nagrody uzależniona jest od wynagrodzenia dwóch wynajętych pomocników; wypłatę otrzyma jedynie Franklin)
  2. zwiększenie umiejętności pomocników, którzy brali udział w napadzie (i przeżyli)

Wymagania do ukończenia misji w 100%:

  1. Time - Musisz ukończyć misję w czasie krótszym niż 18 minut. Postaraj się nie stracić zbyt dużo czasu w trakcie "zabawy w woźnego" oraz podczas staczania walk w końcowej części misji. Dobrze jest też mieć zaparkowane auto do ucieczki w niewielkiej odległości od wieżowca FIB.
  2. Out of Breath - Musisz w momencie opuszczenia wieżowca FIB dysponować co najmniej 40% tlenu w zapasie. Oznacza to oczywiście, że nie możesz sobie pozwolić na bardzo długie przestoje w trakcie eksplorowania budynku w przebraniu strażaka.
  3. You Missed a Spot - Musisz wykonać wszystkie obowiązki woźnego w czasie krótszym niż 3 minuty. Regularnie czyść mopa i nie zatrzymuj się w drodze do kolejnych obszarów z zabrudzeniami.
  4. Abseiler - Musisz zjechać na dół szybu w czasie krótszym niż 30 sekund. Można to łatwo osiągnąć o ile będziesz się regularnie odbijał i przyśpieszał dzięki temu zjazd.