Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

GTA 5 - poradnik do gry

GTA 5 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

GTA 5: Sprawdzanie jubilera - solucja GTA 5 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Grand Theft Auto V znajduje się opis przejścia głównej misji 11 - Sprawdzanie jubilera. W naszej solucji do GTA 5 uwzględniliśmy wszystkie kroki niezbędne do zaplanowania skoku na sklep jubilerski. Informujemy też o możliwym wyborze odnośnie sposobu przeprowadzenia napadu.

Ogólne założenia misji 11 - Sprawdzanie jubilera

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć główną misję 10 (Zaproszenie od przyjaciela). Możesz już wyruszyć do zakładu konfekcyjnego, w którym przebywa Lester (litera L na mapie świata).

Grywalne postacie: Michael

Dodatkowe informacje: Misja ta spełnia rolę przygotowania do pierwszego dużego napadu w grze, którego celem stanie się sklep jubilerski. Twoim pierwszym zadaniem stanie się zbadanie zabezpieczeń sklepu. Najważniejsza jest jednak końcówka misji, albowiem będziesz musiał ustalić przebieg napadu oraz dobrać osoby, które wezmą w nim udział.

UWAGA: Pod koniec tej misji zostaniesz postawiony przed wyborem sposobu napadu na sklep jubilerski. Wybór ten będzie miał wpływ zarówno na sam napad, jak i na poprzedzające go misje przygotowawcze. Gorąco polecam zapisać stan gry przed rozpoczęciem opisywanego zadania!

Kompletny opis przejścia misji 11 - Sprawdzanie jubilera

Zakład - GTA 5: Sprawdzanie jubilera - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Zakład

Zanim wyruszysz do miejsca rozpoczęcia tej misji upewnij się, że Michael ma założony garnitur (jest to wymagane np. jeśli nie zmieniłeś stroju od momentu zakończenia poprzedniego zadania). Nie musisz na szczęście wybierać się na zakupy, bo wystarczy powrócić do posiadłości Michaela, otworzyć garderobę i wybrać jeden z dostępnych garniturów (Suits). Cel podróży to zakład konfekcyjny, który znajduje się w dzielnicy La Mesa i spełnia rolę "centrum dowodzenia" Lestera. Porozmawiaj na miejscu z Lesterem, dowiadując się o pomyśle napadnięcia na lokalny sklep jubilerski Vangelico.

Sklep jubilerski Vangelico - GTA 5: Sprawdzanie jubilera - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Sklep jubilerski Vangelico

Wyjdź z budynku, wsiądź do auta Michaela (Obey Tailgater) i wyrusz w stronę sklepu jubilerskiego zlokalizowanego na północny-zachód od zakładu, w dzielnicy Rockford Hills. Po dotarciu w oznaczone miejsce wysiądź z pojazdu i wybierz alejkę między budynkami prowadzącą do wejścia do sklepu.

Musisz teraz użyć okularów z kamerą do sfotografowania trzech różnych elementów systemu zabezpieczeń sklepu jubilerskiego - GTA 5: Sprawdzanie jubilera - solucja - GTA 5 - poradnik do gry

Musisz teraz użyć okularów z kamerą do sfotografowania trzech różnych elementów systemu zabezpieczeń sklepu jubilerskiego. Zostały one pokazane na powyższym screenie i są to alarm, kamera oraz system wentylacyjny. Po wykonaniu zdjęć porozmawiaj ze sprzedawczynią, a następnie powróć do samochodu, w którym czeka na Ciebie Lester.

Kolejnym krokiem będzie dokładniejsze zbadanie systemu wentylacji i w tym celu musisz przedostać się na dach - GTA 5: Sprawdzanie jubilera - solucja - GTA 5 - poradnik do gry

Kolejnym krokiem będzie dokładniejsze zbadanie systemu wentylacji i w tym celu musisz przedostać się na dach. Objedź budynek ze sklepem jubilerskim, tak by znaleźć się na jego tyłach. Powinieneś odnaleźć w tym miejscu pokazane na screenie wejście do obszaru, w którym odbywają się prace konstrukcyjneg. Zaparkuj auto, wejdź do środka i skorzystaj ze schodów żeby przedostać się na górę.

Musisz dotrzeć na przeciwległy koniec dachu - GTA 5: Sprawdzanie jubilera - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Musisz dotrzeć na przeciwległy koniec dachu

Skorzystaj z dwóch drabinek, a po dotarciu na dach skieruj się w prawo. Spróbuj wspiąć się na najbliżej położony wyższy fragment dachu, aczkolwiek okaże się niestety, że nie jest to wystarczające do zbadania systemu wentylacyjnego lokalu. Rozpocznij w rezultacie przemarsz w stronę północno-zachodniej części dachu, pokonując po drodze niewielkie przeszkody w postaci murków i korzystając z nowej drabiny. Docelowo musisz znaleźć się przy oznaczonym przez grę punkcie widokowym.

Ponownie załącz kamerę w okularach - GTA 5: Sprawdzanie jubilera - solucja - GTA 5 - poradnik do gry

Ponownie załącz kamerę w okularach. Musisz namierzyć pokazany na screenie system klimatyzacji i wykonać jego zdjęcie. Możesz już zeskoczyć na dół i z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności powrócić na sam dół. Wsiądź do auta i wróć z Lesterem do bazy operacyjnej, czyli do zakładu konfekcyjnego.

Moment wyboru wariantu napadu - GTA 5: Sprawdzanie jubilera - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Moment wyboru wariantu napadu

Ostatnia część misji to zaplanowanie napadu i jest ona najważniejsza, a to dlatego, że będziesz musiał stanąć przed kluczowym wyborem. Musisz mianowicie zadecydować czy wybierasz głośny wariant (A - Loud) czy może sprytny wariant (B - Smart). W obu przypadkach do rozegrania będą inne misje przygotowawcze, jak również sam napad będzie miał nieco inny przebieg. Decyzję pozostawiam w Twoim rękach i naturalnie oba dostępne warianty szczegółowo opisane zostały w dalszej części poradnika.

Krótkie podsumowanie:

  1. Głośny wariant zachowania (Loud) zakłada bezpośredni atak na sklep jubilerski i jego realizacja poprzedzona jest jedną przygotowawczą misją - Karabinki (kradzież ciężkiego policyjnego pojazdu).
  2. Sprytny wariant zachowania (Smart) zakłada użycie granatów gazowych do pozbawienia przytomności osób przebywających w sklepie jubilerskim i jego realizacja poprzedzona jest dwoma przygotowawczymi misjami - Środek na owady (kradzież furgonetki eksterminatora szkodników) oraz Granaty gazowe BZ (kradzież granatów).
Musisz obsadzić stanowiska kierowcy, strzelca oraz hakera - GTA 5: Sprawdzanie jubilera - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Musisz obsadzić stanowiska kierowcy, strzelca oraz hakera

Na sam koniec Lester wymusi też na Tobie wybór uczestników napadu (nie licząc Franklina i Michaela). W tym przypadku musisz dla odmiany zadecydować czy chcesz spróbować przyoszczędzić i wytypować amatorów w każdej z dziedzin (kierowca, strzelec, haker) czy może postawić na specjalistów, którzy zażądają jednak większego procentu przy podziale łupu. Spokojnie możesz wybrać najsłabszych kandydatów, czyli tych, których procentowy udział w zyskach z podziału łupu jest najmniejszy. Ich udział w napadzie nie przekreśli w żaden sposób szans jego zaliczenia, a dzięki wybraniu właśnie tych osób główni bohaterowie otrzymają więcej gotówki na koniec skoku.

Nagrody i wyzwania misji 11 - Sprawdzanie jubilera

Nagrody za ukończenie misji: brak

Wymagania do ukończenia misji w 100%:

  1. Time - Musisz ukończyć misję w czasie krótszym niż 8 minut. Nie strać zbyt dużo czasu podczas wspinaczki po dachach.
  2. Picture Perfect - Musisz uwiecznić wszystkie zabezpieczenia sklepu jubilerskiego na pojedynczym zdjęciu.