Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

GTA 5 - poradnik do gry

GTA 5 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

GTA 5: Lamar w opałach - solucja GTA 5 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Grand Theft Auto V możesz znaleźć opis przejścia głównej misji 72 - Lamar w opałach. Nasza solucja do GTA 5 zawiera wskazówki jak najlepiej zaplanować atak na tartak, kim sterować po rozpoczęciu właściwych walk i jak sprawnie rozprawić się z posiłkami.

Ogólne założenia misji 72 - Lamar w opałach

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć główną misję 70 (Podsumowanie). Możesz już udać się do willi Franklina (punkt F na mapie świata).

Grywalne postacie: Franklin, Michael, Trevor

Dodatkowe informacje: Misja ta zaoferuje ci dużą swobodę w kwestii doboru postaci, którą chcesz sterować, albowiem przez znaczną część bitwy rozgrywanej w tartaku będziesz mógł swobodnie przełączać się pomiędzy głównymi bohaterami. Celem ataku na wspomniany tartak jest uratowanie Lamara i pomimo obecności w okolicy licznych członków gangu Ballas nie będzie z tym raczej większych problemów.

Kompletny opis przejścia misji 72 - Lamar w opałach

Tartak - GTA 5: Lamar w opałach - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Tartak

W celu rozpoczęcia opisywanej misji musisz grając jako Franklin powrócić do jego posiadłości na wzgórzach Vinewood celem spotkania się z Tanishą. Od kobiety dowiesz się o kłopotach, w których znalazł się Lamar i zostaniesz wysłany do tartaku. Wsiądź do dowolnego auta i wyrusz na północ. Tartak znajduje się w północno-zachodniej części mapy i po dotarciu na miejsce spotkasz się z Michaelem i Trevorem.

Przed Tobą krótki przerywnik z przygotowań do ataku - GTA 5: Lamar w opałach - solucja - GTA 5 - poradnik do gry

Przed Tobą krótki przerywnik z przygotowań do ataku. Michael automatycznie zajmie miejsce na wzgórzu i będzie prowadził ostrzał snajperski. Co do Trevora i Franklina, gra pozwoli ci ustalić, w których miejscach będą oni mieli rozpocząć atak na tartak. Oto oznaczenia punktów z powyższego screena:

1 - Atak od strony głównego wejścia - Przeciwnicy zauważą Twoją postać, ale będzie ona mogła liczyć na wsparcie snajperskie Michaela.

2 - Atak od strony bocznego wejścia - W miejscu tym znajduje się buldożer, który będzie mógł zostać użyty do bezpiecznego przedostania się na teren tartaku, a także do rozjeżdżania wrogów.

3 - Atak od strony torów - Przeciwnicy nie zauważą Twojej postaci, ale nie będzie ona mogła liczyć na wsparcie snajperskie Michaela.

Po ustawieniu danej postaci przy wybranym punkcie wciśnij przycisk na krzyżaku żeby potwierdzić swój wybór. Moje rekomendacje to atak Trevora od strony punktu 1 lub punktu 3 oraz atak Franklina od strony punktu 2.

Namierzaj i likwiduj wrogów z bezpiecznej odległości - GTA 5: Lamar w opałach - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Namierzaj i likwiduj wrogów z bezpiecznej odległości

Już po rozpoczęciu ataku na tartak wybierz swoją ulubioną postać i rozpocznij prowadzenie walk w jej skórze. W trakcie rozgrywania tej bitwy radzę jednak regularnie przełączać się pomiędzy bohaterami, gdyż dzięki temu nie tylko zwiększysz swoje szanse na zaliczenie misji w stu procentach, ale przede wszystkim lepiej będziesz mógł dopasowywać się do aktualnej sytuacji na polu bitwy. Grając jako Michael używaj przez cały czas snajperki i w pierwszej kolejności pozbywaj się tych gangsterów, którzy prowadzą aktualnie wymianę ognia z Trevorem i Franklinem.

Buldożer pomoże ci w unikaniu ostrzału - GTA 5: Lamar w opałach - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Buldożer pomoże ci w unikaniu ostrzału

Grając jako Franklin warto początkowo wykorzystywać wspomniany wcześniej buldożer, przynajmniej po to żeby zapewnić sobie możliwość bezpiecznej infiltracji tartaku. W dalszej części bitwy polegaj już na zasłonach, prowadzące bardziej standardowe walki.

Korzystaj często z furii Trevora - GTA 5: Lamar w opałach - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Korzystaj często z furii Trevora

Grając jako Trevor dobrze jest polegać na jego specjalnej zdolności, czyli na trybie furii, rozprawiając się dzięki niemu z większymi skupiskami wrogów. Nie będziesz też musiał dzięki furii nieustannie skrywać się za zasłonami, mogąc agresywnie atakować wrogie pozycje.

Musisz się niestety liczyć z tym, że niektórzy wrogowie dopiero po pewnym czasie dołączą do walk, a także że w dalszej części bitwy pojawią się dodatkowe zagrożenia - GTA 5: Lamar w opałach - solucja - GTA 5 - poradnik do gry

Musisz się niestety liczyć z tym, że niektórzy wrogowie dopiero po pewnym czasie dołączą do walk, a także że w dalszej części bitwy pojawią się dodatkowe zagrożenia. Polecam mianowicie użyć Michaela do zlikwidowania przeciwnika z wyrzutnią rakiet (powyższy screen) oraz kilku wrogich snajperów.

Lamar jest przetrzymywany na zewnątrz głównego budynku, w pokazanym na screenie miejscu - GTA 5: Lamar w opałach - solucja - GTA 5 - poradnik do gry

Lamar jest przetrzymywany na zewnątrz głównego budynku, w pokazanym na screenie miejscu. Dotrzyj do niego dowolną postacią i zwróć przy okazji uwagę na apteczkę przyczepioną do ściany tartaku. Zacznij przebijać się wraz z Lamarem do wyjścia z pola bitwy. Podobnie jak wcześniej możesz grać Franklinem lub Trevorem i prowadzić walki "na ziemi" lub grając jako Michael eliminować wrogów ze wzgórza. W tym drugim przypadku uważaj jednak na przeciwników, którzy spróbują zbliżyć się do Michaela, odpowiednio wcześniej ich likwidując.

Wysadź w powietrze auta gangsterów - GTA 5: Lamar w opałach - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Wysadź w powietrze auta gangsterów

Licz się z tym, że w pobliżu wejścia na teren tartaku pojawi się jeszcze jedna grupa gangsterów i z racji tego, że przyjadą oni samochodami warto pomóc sobie granatnikiem. Po oczyszczeniu okolicy przejmij kontrolę nad Franklinem, wsiądź do dowolnego auta i zaczekaj aż dołączy do Ciebie Lamar. Wyrusz do Los Santos. Musisz zawieźć Lamara pod jego dom, doprowadzając do zaliczenia misji.

Nagrody i wyzwania misji 72 - Lamar w opałach

Nagrody za ukończenie misji: brak

Wymagania do ukończenia misji w 100%:

  1. Headshots - Musisz zabić 18 przeciwników strzałami w głowę.
  2. Accuracy - Musisz ukończyć misję z celnością na poziomie na co najmniej 70%.
  3. Three Way - Grając każdym z grywalnych bohaterów musisz zabić co najmniej jedną wrogo nastawioną postać. Nie zapominaj więc o regularnym przełączeniu się pomiędzy Michaelem, Trevorem i Franklinem.
  4. Time - Musisz ukończyć misję w czasie krótszym niż 13 minut i 30 sekund. Użyj szybkiego auta do dotarcia do tartaku. Nie strać zbyt dużo czasu na zaplanowanie ataku na tartak i już po rozpoczęciu walk agresywnie rozprawiaj się z kolejnymi przeciwnikami. W końcówce misji równie szybko dotrzyj do domu Lamara.