Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

GTA 5 - poradnik do gry

GTA 5 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

GTA 5: Odblokowywanie, kolejność zaliczania misji GTA 5 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Grand Theft Auto V zamieściliśmy ogólne informacje na temat rodzajów misji występujących w grze. Dowiesz się jakimi założeniami cechują się poszczególne zadania oraz czy są one wymagane do ukończenia głównego wątku fabularnego GTA 5.

Misje wątku głównego

Opisy przejścia głównych misji opublikowane zostały w niniejszym poradniku mniej więcej w kolejności ich odblokowywania przez grę. Warto jednak wiedzieć, że nie musisz koniecznie zaliczać ich w takiej samej kolejności. Co więcej, zadania związane z zabójstwami zlecanymi przez Lestera (23: Zabójstwo w hotelu, 24: Multibójstwo, 44: Grzeszna miłość, 45: Mord autobusowy, 50: Krew na budowie) możesz zostawić sobie na później. Osobiście polecam zająć się nimi po wykonaniu ostatniego dużego skoku (Wielka fucha), a to dlatego, że dysponując kilkunastoma/dziesięcioma milionami dolarów będziesz mógł w łatwy sposób pomnożyć swój majątek i w rezultacie zakupić wszystkie dostępne nieruchomości.

Przy okazji dobrze jest odnotować, że nie jest możliwe zaliczenie wszystkich opisanych w poradniku misji za jednym podejściem, albowiem wiele z nich powiązanych jest ze ściśle określonymi wariantami napadów. Osobiście polecam zapisywać stan gry przed rozpoczęciem przygotowań do każdego dużego skoku, tak by mieć możliwość sprawdzenia wszystkich zadań i przy okazji wybrania tego wariantu napadu, który wydaje się być korzystniejszy.

Misje nieznajomych i dziwaków

Kolejne misje od nieznajomych i dziwaków regularnie odblokowywane są w miarę postępów w grze, przy czym nie ma jednego określonego momentu, w którym dane zadanie staje się dostępne. Polecam w rezultacie często sprawdzać mapę i zadbać jednocześnie o to żeby lokacje, w którym mają pojawić się pytajniki zostały odpowiednio wcześniej odkryte (na szczęście większość pobocznych zadań rozgrywa się w Los Santos i Sandy Shores).

Wiele zadań od nieznajomych i dziwaków jest ze sobą powiązanych i zazwyczaj jest tak, że kolejna misja od danej osoby jest odblokowywana dopiero po ukończeniu poprzedniej. Niejednokrotnie jest też tak, że należy odczekać kilka godzin lub dni czasu gry na jej udostępnienie.

Analogicznie do głównych misji większość pobocznych zadań możesz powtarzać z poziomu menu pauzy. Wyjątek stanowią te zadania, które dotyczą jedynie wysłuchania krótkiej rozmowy z daną postacią (np. pierwsze spotkanie z Omegą, Abigail czy Nigelem).

Przypadkowe zdarzenia

Przypadkowe zdarzenia odblokowują się w losowych momentach, przy czym zaczną się one pojawiać już w początkowych godzinach gry. Większość losowych zdarzeń załącza się w ściśle określonych miejscach, aczkolwiek nie musi do tego dojść w momencie gdy po raz pierwszy odwiedzisz daną lokację. Jeśli tak właśnie się stało to do danego miejsca musisz ponownie udać się w dalszej części gry i liczyć na to, że zdarzenie poprawnie uaktywni się.

W przeciwieństwie do głównych misji i zadań od nieznajomych i dziwaków przypadkowych zdarzeń nie możesz powtarzać z poziomu menu pauzy. Warto jednak wiedzieć, że dane zdarzenie nie powtórzy się tylko jeśli poprawnie je zaliczysz. Kilka zdarzeń (m.in. ataki na plantację marihuany, bankomaty) jest ponadto cyklicznych, czyli będą się one regularnie odnawiały.

Misje związane z nieruchomościami

Kategoria zadań powiązanych z nieruchomościami staje się dostępna dopiero po zakupieniu odpowiednich nieruchomości. Większość misji związanych z nieruchomościami ma losowy charakter, tj. praktycznie w każdym momencie gry możesz otrzymać telefon czy smsa z informacją o możliwości zaliczenia nowego zadania.

Musisz oczywiście w danym momencie grać właściwą postacią - przykładowo grając Michaelem będziesz otrzymywał informacje od zarządców tylko tych nieruchomości, które to właśnie on zakupił na własność, a nieruchomości Franklina i Trevora będą w tym czasie "nieaktywne".