Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

GTA 5 - poradnik do gry

GTA 5 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

GTA 5: Podsumowanie - solucja GTA 5 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Grand Theft Auto V możesz znaleźć opis przejścia głównej misji 70 - Podsumowanie. W naszej solucji do GTA 5 objaśniamy jak wydostać się z pułapki, jak zachowywać się grając Trevorem, jak ochraniać Dave'a i jak zgubić wielki policyjny pościg.

Ogólne założenia misji 70 - Podsumowanie

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć jedną z misji powiązanych z atakiem na wieżowiec FIB (Napad na Biuro), czyli albo misję 68 (użycie przebrań strażaków) albo misję 69 (infiltracja od strony dachu). Możesz już wyruszyć do miejsca spotkania z Dave'em, czyli do kompleksu Kortz Center (punkt B na mapie świata).

Grywalne postacie: Michael, Trevor

Dodatkowe informacje: Jak się zapewne domyślasz spotkanie z Dave'em nie będzie miało pokojowego charakteru i cała misja wkrótce zamieni się w zakrojoną na szeroką skalę wymianę ognia, w której oprócz oddziałów Agencji wezmą też udział najemnicy Merryweather. Największą niespodzianką jest jednak pojawienie się Trevora, który pomoże Michaelowi i Dave'owi w bezpiecznym opuszczeniu kompleksu Kortz Center.

Kompletny opis przejścia misji 70 - Podsumowanie

Miejsce spotkania z Daveem - GTA 5: Podsumowanie - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Miejsce spotkania z Dave'em

Miejscem rozpoczęcia tej misji jest kompleks Kortz Center znajdujący się na północny-zachód od głównej części Los Santos i musisz tam udać się grając jako Michael. Do celu podróży prowadzi tylko jedna ścieżka i po dotarciu na miejsce zostaw auto na parkingu. Pokonaj resztę drogi pieszo, docierając na górne balkoniki i odnajdując Dave'a przy południowo-wschodnim narożniku. Gra wyświetli w tym miejscu scenkę ze spotkania z Dave'em, Steve'em oraz Sanchezem, po zakończeniu której od razu rozpocznie się ogromna bitwa.

Polegaj na specjalnej zdolności Michaela - GTA 5: Podsumowanie - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Polegaj na specjalnej zdolności Michaela

Od razu po przystąpieniu do walk wybierz z inwentarza jakąś lepszą broń (np. karabin szturmowy) i rozpocznij eliminację najbliżej rozstawionych przeciwników. W trakcie prowadzenia ostrzału regularnie pomagaj sobie oczywiście spowolnieniem czasu, tym bardziej, że wielu wrogów korzysta z ciężkich pancerzy i w rezultacie warto od razu celować w ich głowy. Po zlikwidowaniu przeciwników, którzy najbardziej zagrażali Michaelowi wyrusz w stronę oznaczonego przez grę żółtego punktu.

Po zbliżeniu się do głównego placu w okolicy pojawi się śmigłowiec Merryweather i to właśnie w tym momencie gra po raz pierwszy przydzieli ci kontrolę nad Trevorem - GTA 5: Podsumowanie - solucja - GTA 5 - poradnik do gry

Po zbliżeniu się do głównego placu w okolicy pojawi się śmigłowiec Merryweather i to właśnie w tym momencie gra po raz pierwszy przydzieli ci kontrolę nad Trevorem. Użyj karabinu snajperskiego i postaraj się jak najszybciej trafić w pilota śmigłowca, doprowadzając do zestrzelenia maszyny latającej (powyższy screen).

Możesz grać jako Trevor lub jako Michael - GTA 5: Podsumowanie - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Możesz grać jako Trevor lub jako Michael

Kontynuuj prowadzenie ostrzału snajperskiego, starając się w pierwszej kolejności likwidować tych wrogów, którzy najbardziej zagrażają Michaelowi i Dave'owi. Gra wkrótce odblokuje ponownie postać Michaela, tak więc sam możesz zadecydować czy chcesz atakować wrogów z odległości czy może wdawać się w bardziej bezpośrednie konfrontacje, polegając na opcji spowolnienia czasu. Trevor nie musi ruszać się z miejsca, natomiast Michael musi dotrzeć do głównego dziedzińca.

Ochraniaj Davea skrywającego się w pobliżu fontanny - GTA 5: Podsumowanie - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Ochraniaj Dave'a skrywającego się w pobliżu fontanny

W okolicy wkrótce pojawi się drugi śmigłowiec Merryweather i tak samo jak wcześniej dobrze byłoby się nim jak najszybciej zająć, polegając na wykorzystaniu snajperki Trevora czy spowolnienia czasu Michaela. Po tym jak Michael dotrze do Dave'a zacznij ochraniać kolegę z Agencji. Staraj się najpierw likwidować tych wrogów, którzy są rozstawieni najbliżej i zwróć też uwagę na fakt pojawienia się trzeciego śmigłowca Merryweather.

Postaraj się wysadzić w powietrze kilka pojazdów - GTA 5: Podsumowanie - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Postaraj się wysadzić w powietrze kilka pojazdów

Po oczyszczeniu okolicy przejmij kontrolę nad Michaelem i wyrusz za Dave'em. Nie próbuj jak najszybciej opuścic tego miejsca, albowiem na parkingu znajdującym się przed kompleksem zostaniecie zaskoczeni przez ostatnią już grupę najemników Merryweather. Wykorzystuj słupy i inne okoliczne obiekty w formie zasłony. Warto też pomagać sobie granatnikiem lub materiałami wybuchowymi, doprowadzając do wysadzania w powietrze aut, przy których rozstawieni są przeciwnicy.

Ostatni śmigłowiec Merryweather - GTA 5: Podsumowanie - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Ostatni śmigłowiec Merryweather

Po zakończeniu walk włam się do jednego z pojazdów znajdujących się na parkingu i rozpocznij ucieczkę. W pościg za Michaelem wyruszy wkrótce ostatni czwarty śmigłowiec i jeśli chcesz zaliczyć misję w 100 procentach to musisz przyczynić się do jego zniszczenia. Możesz mianowicie wysiąść z auta i użyć wyrzutni lub karabinu z lunetą albo jak najszybciej dotrzeć do miasta i liczyć na to, że maszyna latająca rozbije się w trakcie lawirowania między budynkami. Niezależnie od wybranego wariantu zachowania na sam koniec musisz dotrzeć do dzielnicy Morningwood żeby spotkać się z Trevorem.

Nagrody i wyzwania misji 70 - Podsumowanie

Nagrody za ukończenie misji: brak

Wymagania do ukończenia misji w 100%:

  1. Time - Musisz ukończyć misję w czasie krótszym niż 7 minut. To bardzo wyżyłowany limit, tak więc w trakcie staczania walk w kompleksie Kortz Center nie możesz sobie pozwalać na zbyt częste przestoje. W dalszej fazie walk rozważ częste poleganie na postaci Michaela, gdyż próbując namierzać wrogów z użyciem snajperki Trevora będziesz tracił cenne sekundy.
  2. Headshots - Musisz zabić 18 przeciwników strzałami w głowę.
  3. Buzz Off! - Musisz przyczynić się do zniszczenia czwartego śmigłowca, który wyruszy w pościg za Michaelem w końcowej części misji.