Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Red Dead Redemption 2: Najlepsze konie Red Dead Redemption 2 poradnik, solucja

Na stronie poradnika do Red Dead Redemption 2 znajdziecie nasze rekomendacje jakiego wierzchowca warto zakupić oraz jak znaleźć świetnego konia na łonie natury.

Ostatnia aktualizacja: 8 września 2022

Główny bohater Red Dead Redemption 2 nie jest przywiązany do tego samego konia przez całą grę. Możliwa jest zmiana wierzchowca na takiego, który ma lepsze statystyki (np. jest bardziej wytrzymały). Na tej stronie poradnika informujemy gdzie znaleźć najlepsze konie w RDR2. Pierwszego z rekomendowanych przez nas koni można zakupić, a drugiego należy odnaleźć w świecie gry i ujarzmić.

Najlepszy koń do zakupienia

Z zakupieniem jednego z najlepszych koni najlepiej jest zaczekać do momentu aż awansujesz do czwartego rozdziału gry - Red Dead Redemption 2: Najlepsze konie - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Z zakupieniem jednego z najlepszych koni najlepiej jest zaczekać do momentu aż awansujesz do czwartego rozdziału gry. Za takim działaniem przemawia to, że gra odblokowuje nowe wierzchowce do zakupu wraz z postępami w głównej fabule.

Dotrzyj do miasta Saint Denis i odwiedź stajnię znajdującą się na jego obrzeżach.

W ofercie stajni powinien pojawić się czarny koń krwi arabskiej (Arabian) - Red Dead Redemption 2: Najlepsze konie - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

W ofercie stajni powinien pojawić się czarny koń krwi arabskiej (Arabian). Domyślnie kosztuje on aż 1050 dolarów, ale jeśli zebrałeś dostatecznie dużo dodatnich punktów honoru (reputacji) to możesz liczyć na niższą cenę. Maksymalna możliwa obniżka to 50%, ale jest to możliwe dopiero po osiągnięciu najwyższego poziomu honoru. Bardziej prawdopodobne jest otrzymanie 15 lub 25-procentowej zniżki.

Najlepszy koń do ujarzmienia

1 - Red Dead Redemption 2: Najlepsze konie - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry
Na poszukiwania dzikiego konia możesz wyruszyć najwcześniej po ukończeniu wprowadzenia, czyli po awansowaniu do drugiego rozdziału gry - Red Dead Redemption 2: Najlepsze konie - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Na poszukiwania dzikiego konia możesz wyruszyć najwcześniej po ukończeniu wprowadzenia, czyli po awansowaniu do drugiego rozdziału gry. Jest to lepszy pomysł jeśli chcesz zdobyć doskonałego konia już na wczesnym stadium gry po to żeby zacząć budować z nim więź.

Na poszukiwania dzikiego konia musisz wyruszyć w pobliże częściowo zamarzniętego jeziora Lake Isabella. Są to górskie tereny w północno-zachodniej części mapy świata. Podróż możesz rozpocząć np. w miasteczku Valentine. Warto też zabrać ze sobą zimowe ubranie.

Po dotarciu do jeziora możesz podróżować po jego zamarzniętej tafli lub po jego obrzeżach - Red Dead Redemption 2: Najlepsze konie - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Po dotarciu do jeziora możesz podróżować po jego zamarzniętej tafli lub po jego obrzeżach. Dużo rozglądaj się, dzięki czemu zlokalizujesz pokazanego na obrazku białego konia krwi arabskiej (Arabian).

Pamiętaj, że odnalazłeś dzikiego konia - Red Dead Redemption 2: Najlepsze konie - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Pamiętaj, że odnalazłeś dzikiego konia. Nie możesz więc od razu się do niego zbliżyć po to żeby go dosiąść. Zwierzę bardzo łatwo można spłoszyć. Są dwa sposoby na złapanie dzikiego wierzchowca. Pierwsza metoda zakłada zejście z aktualnego konia. Namierz dzikiego wierzchowca (L2 / lewy trigger), bardzo powoli się do niego zbliżaj i regularnie wciskaj przycisk uspokojenia go (Kwadrat / X).

Druga metoda zakłada użycie lassa - Red Dead Redemption 2: Najlepsze konie - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Druga metoda zakłada użycie lassa. Możesz wyruszyć w pościg za dzikim wierzchowcem. Użyj lassa gdy znajdziesz się wystarczająco blisko dzikiego konia. Dopiero wtedy zeskocz z własnego wierzchowca i zbliż się do złapanego konia żeby go kilkukrotnie uspokoić (Kwadrat / X).

Jest bardzo prawdopodobne, że dziki koń może ci uciec i zniknąć z pola widzenia. Nie musisz na szczęście używać wtedy Orlego wzroku, bo wystarczy podążać za pozostawianymi przez niego śladami na śniegu.

Po tym jak dosiądziesz dzikiego wierzchowca trzeba jeszcze zaliczyć krótką mini-grę z ujarzmienia go - wychylaj gałkę analogową w przeciwnych kierunkach do ruchów konia - Red Dead Redemption 2: Najlepsze konie - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Po tym jak dosiądziesz dzikiego wierzchowca trzeba jeszcze zaliczyć krótką mini-grę z ujarzmienia go - wychylaj gałkę analogową w przeciwnych kierunkach do ruchów konia. Zaliczenie mini-gry pozwoli ci ujarzmić zwierzę, jej zawalenie sprawi, że Arthur zostanie zrzucony i trzeba będzie powtórzyć poprzednie kroki.

Możesz już powrócić do dowolnej stajni w świecie gry oraz przenieść siodło na nowo pozyskanego konia, dzięki czemu stanie się on głównym wierzchowcem bohatera - Red Dead Redemption 2: Najlepsze konie - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Możesz już powrócić do dowolnej stajni w świecie gry oraz przenieść siodło na nowo pozyskanego konia, dzięki czemu stanie się on głównym wierzchowcem bohatera. Odnaleziony koń posiada bardzo wysokie "startowe" statystyki.