Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

GTA 5 - poradnik do gry

GTA 5 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

GTA 5: Safari na dzielni - solucja GTA 5 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Grand Theft Auto V znajdziesz opis przejścia głównej misji 29 - Safari na dzielni. Poniższa solucja do GTA 5 wyjaśnia jak dotrzeć na Grove Street, jak wyeliminować gangsterów oraz jak uciec na skuterach wodnych po pojawieniu się sił policji.

Ogólne założenia misji 29 - Safari na dzielni

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć główną misję 27 (Trzech wspaniałych). Możesz już odwiedzić dawne miejsce zamieszkania Franklina (litera F na mapie świata).

Grywalne postacie: Franklin, Trevor

Dodatkowe informacje: Najciekawszą informacją związaną z tą misją jest to, że pozwoli ci ona odwiedzić ulicę Grove Street, czyli lokację, która powinna być doskonale znana wszystkim fanom GTA: San Andreas. Co do przygotowań, polecam zadbać o to żeby przynajmniej jedna z postaci wzięła ze sobą na tę misję granatnik (najlepiej Trevor), albowiem znacząco ułatwi ci to wygranie wielu walk. W końcowej części zadania czeka Cię z kolei pościg z wykorzystaniem skuterów wodnych, ale on nie jest akurat szczególnie wymagający.

Kompletny opis przejścia misji 29 - Safari na dzielni

Grove Street - GTA 5: Safari na dzielni - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Grove Street

W celu rozpoczęcia tej misji musisz odwiedzić pierwszy dom Franklina, czyli ten, który był przez niego zamieszkiwany do momentu otrzymania willi na wzgórzach Vinewood od Lestera. Do celu podróży możesz dotrzeć jako Trevor lub Franklin i nie będzie to oczywiście miało żadnego znaczenia. Po wysłuchaniu rozmowy, w której weźmie udział także Lamar grając jako Franklin wsiądź do furgonetki (Vapid Speedo) i wyrusz nią na spotkanie przy Grove Street. Po dotarciu do celu podróży wysiądź z auta i skieruj się do miejsca dokonania wymiany.

Specjalna zdolność Franklina okaże się bardzo przydatna - GTA 5: Safari na dzielni - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Specjalna zdolność Franklina okaże się bardzo przydatna

Tuż po tym jak filmik przerywnikowy dobiegnie końca będziesz musiał zadecydować kim chcesz sterować w trakcie prowadzenia walk z wrogo nastawionymi gangsterami. Polecam postawić na Trevora, a to dlatego, że dzięki załączaniu jego specjalnej zdolności nie będziesz musiał chować się nieustannie za zasłonami, tylko zamiast tego będziesz w stanie szybciej i skuteczniej eliminować kolejnych wrogów.

Stopniowo przesuwaj się do przodu i licz się z tym, że w okolicy regularnie będą pojawiali się nowi przeciwnicy - GTA 5: Safari na dzielni - solucja - GTA 5 - poradnik do gry

Stopniowo przesuwaj się do przodu i licz się z tym, że w okolicy regularnie będą pojawiali się nowi przeciwnicy. Gangsterów korzystających z pojazdów najlepiej jest likwidować z pomocą zasugerowanego na samym początku opisu tej misji granatnika (powyższy screen), który znacząco ułatwi ci wygrywanie kolejnych potyczek. Pamiętaj tylko o tym żeby nie przyczynić się do eksplozji w pobliżu miejsca pobytu Franklina czy Lamara, albowiem śmierć którejś z tych postaci będzie równoznaczna z zawaleniem misji.

Ucieczka z Grove Street - GTA 5: Safari na dzielni - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Ucieczka z Grove Street

W okolicy wkrótce zaczną także pojawiać się stróże prawa i nie radzę wdawać się z nimi w niepotrzebne wymiany ognia. Zamiast tego wyrusz w lewo za Franklinem i Lamarem, dobiegając do miejsca, w którym zauważycie zaparkowane przy brzegu skutery wodne. Przełącz się na postać Franklina i przejmij kontrolę nad jednym ze skuterów.

Rozpraw się z ostatnią grupą gangsterów - GTA 5: Safari na dzielni - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Rozpraw się z ostatnią grupą gangsterów

Podążaj kanałami, starając się utrzymywać w niewielkiej odległości od skuterów kontrolowanych przez Trevora i Lamara. Jeśli chcesz możesz atakować gangsterów podróżujących pojazdami wzdłuż linii brzegowej i z oczywistych względów warto tu używać specjalnej zdolności Lamara (spowolnienie upływu czasu w trakcie jazdy), które w wyraźny sposób ułatwi celowanie w gangsterów.

Na sam koniec musisz zgubić policyjny pościg - GTA 5: Safari na dzielni - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Na sam koniec musisz zgubić policyjny pościg

Ignoruj ścigający was policyjny śmigłowiec i wyczekuj momentu, w którym Lamar zasugeruje, że dobrze byłoby się rozdzielić. Popłyń w inną stronę od swoich sojuszników, uważając nie tylko na policyjny śmigłowiec, ale również na łodzie patrolowe. Misja ta dobiegnie końca w momencie zgubienia pościgu.

Nagrody i wyzwania misji 29 - Safari na dzielni

Nagrody za ukończenie misji:

  1. odblokowanie wyścigów wodnych
  2. nowa osoba na liście kontaktów Trevora: Lamar (osoba ta zostanie dodana do listy kontaktów dopiero po pewnym czasie, a mianowicie po otrzymaniu smsa od Lamara)

Wymagania do ukończenia misji w 100%:

  1. Mission Time - Musisz ukończyć misję w czasie krótszym niż 7 minut. Staraj się nie zatrzymywać nigdzie na dłużej podczas ucieczki z Grove Street (to właśnie dlatego warto pomagać sobie granatnikiem i trybem furii Trevora). Nie strać też zbyt dużo czasu na próbach zgubienia pościgu w końcowej części misji.
  2. Accuracy - Musisz ukończyć misję z celnością na poziomie na co najmniej 70%.
  3. Headshots - Musisz zabić 12 przeciwników strzałami w głowę. Oznacza to, że nie możesz polegać wyłącznie na granatniku i regularnie musisz też używać np. dobrego karabinu.