Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

GTA 5 - poradnik do gry

GTA 5 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

GTA 5: Walki z użyciem pojazdów - porady GTA 5 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Grand Theft Auto V znajdziesz komplet informacji na temat staczania walk z wykorzystaniem pojazdów. Podpowiadamy jak korzystać z pojazdów w GTA 5 w trakcie walk i odpowiadamy na pytanie czy możliwe jest prowadzenie ostrzału bez wychodzenia z auta.

Franklin może prowadzić bardziej skuteczny ostrzał z pojazdu od swoich kolegów - GTA 5: Walki z użyciem pojazdów - porady - GTA 5 - poradnik do gry
Franklin może prowadzić bardziej skuteczny ostrzał z pojazdu od swoich kolegów

Eliminacja wrogów z wykorzystaniem środków transportu może przebiegać na dwa zasadnicze sposoby.

Najbardziej oczywisty wariant zachowania to prowadzenie ostrzału zza kierownicy (lub w wybranych misjach z fotela pasażera) przemieszczającego się pojazdu. Główną zaletą tego rozwiązania jest to, że używając środka transportu stajesz się dla przeciwników trudnym celem i w rezultacie nie musisz tak bardzo obawiać się odnoszenia obrażeń. Podstawową wadą tego rozwiązania jest z kolei to, że bardzo często niełatwo jest w coś czy w kogoś trafić.

W zdecydowanie najlepszej sytuacji jest tu Franklin, albowiem uaktywnienie jego specjalnej zdolności doprowadza do spowolnienia czasu w trakcie jazdy i dzięki temu możesz sobie pozwolić na większą precyzję przy prowadzeniu ostrzału. Polecam jak najczęściej korzystać z tej umiejętności, szczególnie wtedy gdy dana misja wymaga zamordowania ściganej postaci.

Uderzenie w quad czy motocykl pozbawi równowagi korzystającą z niego postać - GTA 5: Walki z użyciem pojazdów - porady - GTA 5 - poradnik do gry
Uderzenie w quad czy motocykl pozbawi równowagi korzystającą z niego postać

Drugi wariant zachowania to wykorzystanie samych pojazdów do likwidowania przeciwników, przy czym nie radziłbym się tu decydować na zbyt ryzykowne rozwiązania. Niemal pewne jest na przykład to, że próbując po kolei uderzać stojących obok siebie wrogów zostaniesz prędzej zastrzelony niż dopniesz swego. O wiele lepiej jest decydować na uderzanie w pojedyncze osoby z większej prędkości, oddalając się od razu po udanej akcji. Koniecznie wykorzystuj też przewagę masy pojazdu, taranując motocyklistów i quadowców w sytuacji gdy sam sterujesz jakąś większą maszyną. Zrzucenie atakowanej postaci z maszyny niekoniecznie ją zabije, ale przynajmniej spowolni i uczyni prostszym celem do kolejnych ataków.

Nie polecam natomiast wykorzystywać pojazdów w roli zasłon, bo jak już zostało to wcześniej zasugerowane mogą one zostać w łatwy sposób zniszczone i w rezultacie możesz przyczynić się do natychmiastowej śmierci sterowanej postaci. Wyjątki rób jedynie w tych sytuacjach, w których Twój pojazd jest w doskonałym stanie technicznym, a przeciwnicy dysponują słabymi pukawkami (np. jedynie pistoletami).