Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

GTA 5 - poradnik do gry

GTA 5 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

GTA Online: Pieniądze - porady GTA 5 poradnik, solucja

Tak jak w realnym świecie, w GTA Online pieniądze są nam niezbędne, aby przetrwać. Kasę możesz zarobić na kilka sposobów.

Podstawowym źródłem Twoich dochodów w grze będzie udział w akcjach. Za każdą ukończoną rozgrywkę otrzymujesz zapłatę, oczywiście w zależności od miejsca, które zająłeś. Jeśli chodzi o deatchmatche, możesz zbierać także dodatkową kasę, która wypada z zabitych przeciwników.

Na zakładach możesz zarobić dodatkową kasę - GTA Online: Pieniądze - porady - GTA 5 - poradnik do gry
Na zakładach możesz zarobić dodatkową kasę

Dodatkowe pieniądze na akcjach możesz także uzyskać stawiając zakłady na gracza, który Twoim zdaniem zwycięży w danej rozgrywce. Oczywiście możesz także postawić na siebie. Zwróć uwagę, że po podaniu kwoty musisz nacisnąć przycisk A (X360), X (PS3), aby aktywować zakład. Jeżeli kwota jest w kolorze zielonym, to znaczy, że zakład jest aktywowany. Powinno to wyglądać jak na obrazku powyżej.

Kolejnym sposobem, na zarobienie pieniędzy jest dostarczanie samochodów dla Simeona. W początkowych etapach gry dostajesz od niego smsa z listą pojazdów, jakich potrzebuje. Kiedy już znajdziesz odpowiedni pojazd, musisz go przemalować na inny kolor, w innym przypadku nie przyjmie Ci towaru.

Od czasu do czasu na ekranie pojawiać się będzie informacja jak na obrazku powyżej - GTA Online: Pieniądze - porady - GTA 5 - poradnik do gry

Od czasu do czasu na ekranie pojawiać się będzie informacja jak na obrazku powyżej. Oznacza to, że na mapie zaznaczony jest specjalny pojazd, którego potrzebuje Simeon. Zdobądź ten pojazd, przemaluj w LSC i dostarcz do niego, aby zarobić dodatkowe pieniądze. Pamiętaj jednak, że kto pierwszy ten lepszy.

W salonach Los Santos Customs możesz także sprzedawać zwyczajne pojazdy z ulicy. Jednak nie zawsze przyjmą Ci większą ilość samochodów w jednym miejscu. Aby sprzedać zwyczajny samochód, musisz wjechać do LSC i nacisnąć opcję Sprzedaj. Jeśli chcesz możesz wcześniej naprawić auto, a jego cena wzrośnie, jednak nie ma to większego sensu, ponieważ cena rośnie proporcjonalnie do Twoich wydatków na naprawę.

Aby zarobić dodatkową kasę możesz napadać na sklepy oznaczone na mapie ikoną jak na obrazku powyżej - GTA Online: Pieniądze - porady - GTA 5 - poradnik do gry

Aby zarobić dodatkową kasę możesz napadać na sklepy oznaczone na mapie ikoną jak na obrazku powyżej.

Musisz trzymać kasjera na celowniku, aby wypłacił wszystkie pieniądze - GTA Online: Pieniądze - porady - GTA 5 - poradnik do gry
Musisz trzymać kasjera na celowniku, aby wypłacił wszystkie pieniądze

Kiedy wejdziesz do sklepu, wyceluj z broni w sprzedawcę. Na dole ekranu pojawi się pasek zagrożenia. Kiedy wypełni się do końca kasjer da ci pieniądze z kasy. Z reguły po napadzie następuje pościg policyjny.

Jeśli nie wykonujesz żadnego zadania, zwracaj uwagę na informacje pojawiające się w dole ekranu. Co pewien czas na Los Santos zrzucana jest skrzynia z ekwipunkiem. Jest ona zaznaczona na mapie zielonym kwadracikiem ze znakiem zapytania na środku. Pamiętaj, kto pierwszy ten lepszy.

Okradanie sklepu można przyspieszyć posiadając headset i krzycząc na sprzedawcę, gdy on wybiera pieniądze z kasy. Możesz również go zabić i samodzielnie opróżnić kasę. Pamiętaj, by po zebraniu pieniędzy od sprzedawcy nie opuszczać sklepu nie obserwując go - może on posiadać broń, najczęściej obrzyn, którym może zabić cię nawet jednym strzałem w plecy. Dobrą praktyką jest po otrzymaniu pieniędzy postrzelenie sprzedawcy, np. w bark, by nie wykonał odwetu, lecz nie zabijanie go, gdyż możesz zwiększyć tym czynem ilość gwiazdek pościgu.