Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

GTA 5 - poradnik do gry

GTA 5 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

GTA 5: Jak na szkoleniu - solucja GTA 5 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Grand Theft Auto V znajduje się opis przejścia głównej misji 28 - Jak na szkoleniu. W naszej solucji do GTA 5 informujemy m.in. jak skutecznie przeprowadzić tortury sterując Trevorem oraz jak poprawnie wytypować i zastrzelić cel misji sterując Michaelem.

Ogólne założenia misji 28 - Jak na szkoleniu

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć główną misję 27 (Trzech wspaniałych). Grajac jako Trevor zaczekaj na telefon spoza listy jego kontaktów lub grając jako Michael zaczekaj na telefon od Steve'a.

Grywalne postacie: Trevor, Michael

Dodatkowe informacje: Główną "atrakcją" tej misji jest możliwość poddania Kerimova wymyślnym torturom mającym na celu wyciągnięcie od niego cennych informacji i za przeprowadzenie tortur odpowiedzialny będzie oczywiście Trevor. Zadaniem Michaela będzie z kolei wyeliminowanie wytypowanej osoby i akurat ta część misji może zostać zaliczona bez najmniejszych problemów.

Kompletny opis przejścia misji 28 - Jak na szkoleniu

Telefon od Stevea - GTA 5: Jak na szkoleniu - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Telefon od Steve'a

Misję tę możesz uaktywnić grając jako Michael lub jako Trevor (w tym drugim przypadku otrzymasz telefon z numeru spoza listy kontaktów). Wysłuchaj rozmowy ze Steve'em i wyrusz w stronę magazynu znajdującego się na północ od portu (jeżeli grasz jako Trevor to możesz przełączyć się na Michaela i przyśpieszyć ten proces).

Wskazana przez Kerimova posiadłość - GTA 5: Jak na szkoleniu - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Wskazana przez Kerimova posiadłość

Zaczekaj aż uzyskasz kontrolę nad Michaelem, wsiądź do auta Dave'a (Ubermacht Oracle) i wyrusz w stronę wskazanej przez Kerimova posiadłości, która znajduje się w dzielnicy Rockford Hills, niedaleko willi sterowanego bohatera. Po dotarciu na miejsce okaże się niestety, że poszukiwana osoba wskazały zły adres i w rezultacie grając już jako Trevor po raz pierwszy przystąpisz do tortur.

Wybór narzędzi tortur - GTA 5: Jak na szkoleniu - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Wybór narzędzi tortur

W trakcie rozgrywania tej misji czekają Cię w sumie cztery sceny z (bardzo brutalnego) przesłuchania i Trevor dysponuje taką samą liczbą dostępnych narzędzi tortur, tak więc dobrze byłoby każdego z nich użyć dokładnie jeden raz. Leżące na stole przedmioty to:

  1. akumulator - możesz postraszyć Kerimova lub od razu przystąpić do porażania go prądem, przy czym nie przesadzaj z intensywnością tego typu akcji i wykonuj regularne przerwy
  2. obcęgi - możesz wyrwać Kerimovi ząb i musisz w tym celu wykonywać okrężne ruchy prawą gałką analogową (zgodnie z ruchem wskazówek zegara)
  3. klucz nasadowy - możesz złamać nogę Kerimovi poprzez uderzenie go kluczem z dużą siłą
  4. kanister - możesz torturować Kerimova nakładając szmatę na jego głowę i wylewającą na niego wodę
Istotną zależnością związaną z torturami jest to, że powinieneś co pewien czas zerkać na urządzenie monitorujące stan pracy serca Kerimova i nie przesadzać z torturami, bo w przeciwnym wypadku możesz doprowadzić do zatrzymania akcji serca - GTA 5: Jak na szkoleniu - solucja - GTA 5 - poradnik do gry

Istotną zależnością związaną z torturami jest to, że powinieneś co pewien czas zerkać na urządzenie monitorujące stan pracy serca Kerimova i nie przesadzać z torturami, bo w przeciwnym wypadku możesz doprowadzić do zatrzymania akcji serca. Nie oznacza to końca misji, bo możesz w takiej sytuacji użyć zastrzyku adrenaliny (powyższy screen). Wiedz jednak, że użycie adrenaliny zablokuje ci możliwość zaliczenia omawianej misji w stu procentach. Decyduj się w rezultacie na częste przerwy i szczególnie pilnuj się w trakcie porażania Kerimova prądem.

Miejsce zatrzymania pojazdu - GTA 5: Jak na szkoleniu - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Miejsce zatrzymania pojazdu

Po zakończeniu pierwszej części tortur otrzymasz od Kerimova nowe namiary. Zaczekaj aż przejmiesz kontrolę nad Michaelem i wyrusz do dzielnicy Humash znajdującej się w północno-zachodniej części miasta. Po dotarciu na miejsce zaparkuj przy autostradzie i zaczekaj aż Michael i Dave zajmą miejsce na wzgórzu po przeciwnej stronie drogi od budynku z celem misji.

Pierwsze użycie lunety - GTA 5: Jak na szkoleniu - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Pierwsze użycie lunety

Po tym jak ponownie znajdziesz się w sali torur jako Trevor rozegraj drugą część przesłuchania, poznając w rezultacie ogólne szczegóły wizerunku poszukiwanej osoby. Zaczekaj aż powrócisz do ciała Michaela i skorzystaj z lunety. Niestety w budynku przebywa wiele osób, tak więc po kilku chwilach ponownie przejmiesz kontrolę nad Trevorem. Wynikiem trzeciego przesłuchania będzie ustalenie, że cel misji ma brodę.

Grając jako Michael ponownie użyj lunety, ale i tym razem próba zlokalizowania celu ataku zakończy się niepowodzeniem - GTA 5: Jak na szkoleniu - solucja - GTA 5 - poradnik do gry

Grając jako Michael ponownie użyj lunety, ale i tym razem próba zlokalizowania celu ataku zakończy się niepowodzeniem. Rozegraj w ciele Trevora ostatnią czwartą część przesłuchania, a dowiesz się, że cel jest leworęczny i że jest palaczem. Zaczekaj aż powrócisz do sterowania Michaelem, namierz pokazaną na screenie osobę i ją zastrzel (najlepiej wycelować w jej głowę).

Miejsce zakończenia misji - GTA 5: Jak na szkoleniu - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Miejsce zakończenia misji

Obejrzyj scenkę przerywnikową i grając jako Trevor rozpocznij ostatnią część misji, której założeniem jest zawiezienie ciężko rannego Kerimova na lotnisko z zamiarem zapewnienia mu możliwości bezpiecznego opuszczenia Los Santos. Zadanie to wkrótce dobiegnie końca.

Nagrody i wyzwania misji 28 - Jak na szkoleniu

Nagrody za ukończenie misji: brak

Wymagania do ukończenia misji w 100%:

  1. Don't Stop Me Now - Nie możesz doprowadzić do zatrzymania akcji serca Kerimova, tak więc musisz z umiarem go torturować.
  2. Electrocutioner - Musisz użyć akumulatora w trakcie przeprowadzania tortur.
  3. The Tooth Hurts - Musisz użyć obcęg w trakcie przeprowadzania tortur.
  4. Wrenched - Musisz użyć klucza nasadowego w trakcie przeprowadzania tortur.
  5. It's Legal! - Musisz użyć kanistra w trakcie przeprowadzania tortur.