Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

GTA 5 - poradnik do gry

GTA 5 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

GTA 5: Porady ogólne, na start GTA 5 poradnik, solucja

Ta strona poradnika zawiera zestaw porad na start do gry GTA 5. Zapoznanie się z poniższymi wskazówkami do Grand Theft Auto V pomoże ci w zrozumieniu najważniejszych zależności i mechanik gry. Zmniejszy się też ryzyko popełniania poważnych błędów mogących zakończyć się śmiercią bohatera.

  1. Nie przejmuj się tym, że po zaliczeniu prologu i awansowaniu do głównej kampanii gra nie odblokuje od razu możliwości przejęcia kontroli nad każdą z trzech grywalnych postaci. Kolejni bohaterowie będą odblokowywani w miarę zaliczania głównych misji - Franklin dostępny jest od samego początku, Michael dostępny jest od głównej misji Komplikacje, a Trevor jest dostępny od głównej misji Pan Philips. Co więcej, gra w określonych momentach kampanii (np. po wykonaniu napadu) może zablokować tymczasowo dostęp do niektórych postaci i jedynym sposobem na ich ponowne odblokowanie będzie zaliczenie kilku kolejnych głównych zadań.
  2. Każda misja gry jest na swój sposób specyficzna. W niektórych zadaniach gra pozwala na przejęcie kontroli nad jednym tylko określonym bohaterem, w innych z kolei biorą udział dwie lub trzy postacie. Nie zawsze otrzymasz też możliwość bezproblemowego przełączania się pomiędzy bohaterami, bo w wielu misjach wybór dostępnej w aktualnym momencie postaci jest z góry narzucony. Jeśli jednak dysponujesz taką opcją to pamiętaj o tym żeby zawsze dopasowywać bohatera do aktualnej specyfiki misji (np. jeśli najważniejsza jest sprawna ucieczka autem z miejsca zdarzenia to postaw na Franklina).
  3. Wiele sklepów oraz nieobowiązkowych aktywności jest początkowo niedostępnych, nawet jeśli odnajdziesz właściwy sklep czy lokal w trakcie swobodnej eksploracji świata. Zignoruj taki stan rzeczy i rozwiązuj kolejne misje. W miarę zaliczania głównych zadań będziesz otrzymywał informacje o uzyskiwaniu dostępu do wybranych nowych opcjonalnych zajęć.
  4. W wielu z rozgrywanych misji możesz liczyć na wsparcie ze strony sojuszników i to nie tylko ze strony głównych bohaterów, ale i na przykład znajomych poszczególnych grywalnych postaci (np. Franklin kumpluje się z Lamarem). Musisz dbać o to żeby żadna z tych osób nie zginęła w trakcie rozwiązywania zadania, bo niemal zawsze jest to równoznaczne z jego zawaleniem.
  5. Grand Theft Auto V nie wymusza zaliczania całych misji za jednym podejściem i jeśli w jakimś momencie zadanie zakończy się niepowodzeniem (np. w wyniku śmierci którejś z postaci czy nie sprostania postawionym wymaganiom) to będziesz mógł wznowić rozgrywkę od ostatniego punktu kontrolnego. Rozwiązanie to ma niestety jedną wadę, albowiem przechodząc misję "na raty" nie będziesz mógł wypełnić niektórych założeń (np. wykonania wszystkich czynności w ustalonym przedziale czasowym) niezbędnych do ukończenia jej w 100 procentach.
  6. W przypadku odniesienia obrażeń pasek zdrowia sterowanej postaci może odnowić się, ale tylko do połowy i tylko jeśli zadbasz o to żeby przez pewien czas nie była dalej atakowana. Energię życiową w całości możesz zregenerować powracając do domu danego bohatera i podnosząc apteczkę lub odwiedzając jeden ze znajdujących się w świecie gry fast-foodów.
  7. W grze obowiązuje oczywiście cykl całodobowy, w rezultacie czego wiele opcjonalnych aktywności (np. nielegalne nocne wyścigi samochodowe) jest dostępnych tylko o wybranej porze dnia lub nocy. Zależność ta nie dotyczy na szczęście głównych misji, bo nawet jeśli zgłosisz się do punktu rozpoczęcia zadania o "złej godzinie" to gra przyśpieszy automatycznie upływ czasu, dokonując odpowiedniej korekty.