Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

GTA 5 - poradnik do gry

GTA 5 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

GTA 5: Polowanie - porady GTA 5 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Grand Theft Auto V znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje na temat polowań na zwierzęta. Wyjaśniamy jak przygotować się do polowania, gdzie można polować w GTA 5, jak unikać spłoszenia dzikiej zwierzyny i jakie nagrody przewidziano za przesyłanie zdjęć trofeów z polowań.

Polowanie stanie się dostępne po wykonaniu pobocznych misji u Cletusa Trevorem. Rozpoczynając polowanie otrzymasz nieograniczoną amunicję do snajperki, quad oraz gwizdek do wywoływania pobliskich zwierząt. Gwizdka (lewy przycisk kierunkowy) używasz by zidentyfikować miejsca w pobliżu, w których jest zwierzyna. Następnie musisz odnaleźć cel i go zastrzelić.

Cletus sugeruje, by się skradać (L3) by zminimalizować produkowany hałas. W praktyce jednak zwierzęta nie przestraszą się o ile nie będziesz naprawdę blisko. Celem polowania jest jak najwięcej ubić w czasie, który masz do dyspozycji, więc prędkość jest tu kluczowa. Nie skradaj się o ile nie jesteś bardzo blisko. Używaj za to quada stojącego koło przyczepy by szybciej się przemieszczać, szczególnie do robienia zdjęć (uważaj, by nie przejechać padliny). Obserwuj również wskaźnik wiatru i zawsze idź przeciwnie do niego. Zwracaj uwagę na kolor wskaźnika, gdy jest zielony możesz spokojnie iść, jeśli jest czerwony zawróć w inną stronę.

Łanie nie mają rogów i nie powinny być zabijane, chyba że będzie to część wyzwania - GTA 5: Polowanie - porady - GTA 5 - poradnik do gry
Łanie nie mają rogów i nie powinny być zabijane, chyba że będzie to część wyzwania

Celem jest praktycznie wszystko co się rusza, oprócz łań (bez rogów). Może to być ptak, kojot, łoś czy dzik. Następnie musisz sfotografować zwierzę używając telefonu i wysłać zdjęcie do Cletusa. Ten oceni punktowo łup i prześlę odpowiadającą mu liczbę pieniędzy na twoje konto. Najwięcej warte są łosie, docelowo 5 punktów i 50$. Możesz zwiększyć tę sumę do 7 punktów i 75 dolarów za strzał w szyję i 100 dolarów/10punktów za strzał w serce. Wraz z postępami w grze możesz także dostawać specjalnie wyzwania (np. ubij dwa łosie bez użycia gwizdka lub przejedź dzika), których wykonanie dostarczy więcej punktów. Polowanie trwa do zmierzchu. To ile punktów zdobędziesz określa jaki medal dostaniesz za wykonanie polowania. Gdy dzień będzie zbliżał się ku końcowi dostaniesz sms od Cletusa. Polowanie będziesz mógł wznowić dopiero następnego ranka.

Polując wystrzegać musisz się kuguarów. Te w pobliżu zauważysz na radarze. Usłyszysz też charakterystyczne warczenie. Od razu zmień broń ze snajperki w strzelbę. W razie potrzeby nie zapomnij o używaniu swojej zdolności specjalnej. Gdy jest włączona Trevor przeżyje atak i będzie mógł zabić kotka, gdy wstanie. W innym przypadku od razu zginie. Zabitego kuguara również możesz sfotografować i przesłać zdjęcie Cletusowi.