Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

GTA 5 - poradnik do gry

GTA 5 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

GTA 5: Pan Richards - solucja GTA 5 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Grand Theft Auto V znajduje się opis przejścia głównej misji 46 - Pan Richards. Nasza solucja do GTA 5 zawiera wskazówki jak zakraść się na teren studia filmowego, jak pokonać Rocco w pojedynku jeden na jednego oraz skutecznie straszyć Miltona podczas pilotowania śmigłowca.

Ogólne założenia misji 46 - Pan Richards

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć główną misję 41 (Szybka robota #2). Możesz już udać się do miejsca spotkania z Solomonem Richardsem (punkt S na mapie świata) przebywającym na planie filmowym w północno-zachodniej części Los Santos.

Grywalne postacie: Michael

Dodatkowe informacje: Misja ta składa się z dwóch zasadniczych części. Jej pierwsza część jest nieco prostsza, bo choć wymaga pozostawania w ukryciu to daje dość duży margines błędu. Nieco trudniej jest w końcówce, bo będziesz musiał popisać się umiejętnościami w temacie pilotowania śmigłowców, tak by solidnie wystraszyć osoby przebywające na pokładzie maszyny latającej. Co do przygotowań do misji, warto zabrać na nią jakąś broń z tłumikiem (np. zwykły pistolet).

Kompletny opis przejścia misji 46 - Pan Richards

Wjazd na teren studia filmowego - GTA 5: Pan Richards - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Wjazd na teren studia filmowego

Miejscem rozpoczęcia tej misji jest plan filmowy znajdujący się w północno-zachodniej części miasta w dzielnicy Richards Majestic. Po dotarciu na miejsce podjedź do bramki prowadzącej na plan filmowy i zaczekaj aż zostaniesz wpuszczony do środka. Wejdź do głównego budynku, rozpoczynając spotkanie z Solomonem Richardsem, który poprosi Michaela o pomoc w nakłonieniu zatrudnionego przez niego aktora do powrotu do pracy na ustalonych wcześniej warunkach. Po zakończonym spotkaniu wsiądź do jakiegoś szybkiego auta i wyrusz na wschód. Zatrzymaj samochód w pobliżu wskazanego przez Richardsa klubu nocnego.

Pierwsi napotkani przeciwnicy - GTA 5: Pan Richards - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Pierwsi napotkani przeciwnicy

Przeskocz nad bramką i załącz tryb skradania się. Jeśli masz w planach zaliczenie opisywanej misji w 100 procentach to warto już teraz wiedzieć, że w trakcie przeprawy na dach ze śmigłowcem będziesz musiał po cichu pozbyć się co najmniej trzech przeciwników. Dwóch z nich stoi blisko siebie po prawej stronie i najłatwiej byłoby tu użyć spowolnienia czasu w połączeniu z bronią z tłumikiem. Niezależnie od tego jak się zachowałeś skorzystaj z lewej drabinki.

Osoba przebywająca na dachu - GTA 5: Pan Richards - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Osoba przebywająca na dachu

Na nowej części dachu przebywa pojedynczy przeciwnik i eliminacja tej osoby jest najprostsza, bo wystarczy zajść ją od tułu i zlikwidować w walce wręcz. Po wykonaniu tej czynności skieruj się w prawo i skorzystaj z prawej drabinki prowadzącej na wyższą partię dachu.

Ostatni napotkani przeciwnicy - GTA 5: Pan Richards - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Ostatni napotkani przeciwnicy

Zachowaj czujność, bo na balkoniku przed Michaelem pojawi się dwóch kolejnych przeciwników. Jeżeli po cichu wyeliminowałeś już trzy różne osoby to możesz zaczekać aż postacie te oddalą się i pozostawić je w spokoju. W przeciwnym wypadku wyrusz ostrożnie za nimi i skorzystaj z zalecanej już wcześniej kombinacji 'spowolnienie czasu + broń z tłumikiem'. W obu przypadkach na sam koniec musisz dotrzeć do nowej drabinki i zbliżyć się do śmigłowca.

Musisz wygrać pojedynek z Rocco - GTA 5: Pan Richards - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Musisz wygrać pojedynek z Rocco

Gra wymusi w tym miejscu na Michaelu stoczenie pojedynku na pięści z Rocco. Z racji tego, że przeciwnik Michaela jest wysportowany staraj się wykonywać bezbłędne uniki, albowiem w przeciwnym wypadku sterowana postać będzie odnosiła poważne obrażenia. Kontynuuj wyprowadzanie ataków do momentu powalenia Rocco na ziemię. Możesz już wsiąść do śmigłowca (Frogger).

Przelatuj tuż obok wysokich budynków - GTA 5: Pan Richards - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Przelatuj tuż obok wysokich budynków

Przed Tobą najbardziej ekscytująca część misji, a to dlatego, że chcąc nakłonić Miltona McIlroya do zmiany zdania będziesz go musiał wystraszyć i plan działania zakłada wykorzystanie śmigłowca do wykonania szeregu niebezpiecznych manewrów w powietrzu. Możesz przede wszystkim próbować przelatywać tuż obok wieżowców.

Uważaj żeby nie uderzyć w most - GTA 5: Pan Richards - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Uważaj żeby nie uderzyć w most

Inne skuteczne metody na wystraszenie Miltona to przelatywanie pod mostami oraz rozwijanie maksymalnej prędkości śmigłowca. Niezależnie od podejmowanych czynności dbaj oczywiście o to żeby nie rozbić się w trakcie lotu ani nie uszkodzić poważnie maszyny latającej.

Po tym jak McIlroy zmieni zdanie wyrusz z powrotem w stronę studia filmowego, na terenie którego rozpoczynałeś opisywane zadanie - GTA 5: Pan Richards - solucja - GTA 5 - poradnik do gry

Po tym jak McIlroy zmieni zdanie wyrusz z powrotem w stronę studia filmowego, na terenie którego rozpoczynałeś opisywane zadanie. Musisz wylądować w dużym pustym zbiorniku wodnym (powyższy screen). Pozostało ci już tylko powrócić do biura Solomona Richardsa i obejrzeć ostatnią scenkę przerywnikową.

Nagrody i wyzwania misji 46 - Pan Richards

Nagrody za ukończenie misji:

nowa osoba na liście kontaktów Michaela: Solomon

Wymagania do ukończenia misji w 100%:

  1. Mission Time - Musisz ukończyć misję w czasie krótszym niż 10 minut. Jak najszybciej dotrzyj do klubu (użyj szybkiego auta) i równie szybko przedostań na dach ze śmigłowcem. W końcowej części misji nie strać zbyt dużo czasu na wykonywaniu niebezpiecznych manewrów. Warto dodać, że możesz je przeprowadzić już przy okazji lotu powrotnego do studia (zanim gra doda stosowny cel podróży do mapy okolicy).
  2. Silent Assassin - Musisz po cichu zamordować trzy osoby przebywające wokół klubu nocnego.
  3. Can't Touch This 2.0 - Michael nie może odnieść żadnych obrażeń w trakcie pojedynku wręcz z Rocco, tak więc wymagane jest poprawne wykonywanie uników.
  4. Perfect Touchdown - Nie możesz uszkodzić śmigłowca w trakcie lądowania nim w pustym zbiorniku na terenie studia filmowego.