Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

GTA 5 - poradnik do gry

GTA 5 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
GTA V - Interface
GTA V - Interface
Pokazuje najbliższe otoczenie łącznie z wrogami, sojusznikami, celami do których trzeba dojechać oraz dostępnymi sklepami, aktywnościami i misjami. Można ją oddalić wciskając dolny przycisk na D-Padzie.
Pokazuje poziom zdrowia postaci. Gdy spadnie do zera postać obudzi się w szpitalu, gdzie pobrana zostanie opłata za leczenie.
Gdy kupisz pancerz w Ammu-Nation uzyskasz ochronę przed postrzałem. Każdy strzał będzie redukował najpierw ten pasek, zamiast paska zdrowia. Wielkość paska zależy od rodzaju kupionego pancerza.
Każdy z trójki bohaterów dysponuje zdolnością specjalną, którą aktywujesz wciskając jednocześnie L3 i R3. Pasek ten określa jak długo zdolność może być włączona. Regeneruje się on poprzez wykonywanie odpowiednich czynności, np. bezkolizyjna jazda u Franklina.
Tutaj będzie się pojawiać nazwa pojazdu oraz nazwa regionu w jakim aktualnie się znajdujesz.
W trakcie wykonywania misji wieloosobowej, jeśli będzie dostępna zmiana postaci, pojawią się tu również portrety bohaterów, nad którymi możesz przejąć kontrolę
Gwiazdki informują o tym, czy jesteś aktualnie ścigany przez policję i jakie siły są używane przeciwko tobie.
W czasie wykonywania transakcji handlowych (np. podczas pobytu w sklepie) pojawi się tu aktualny poziom gotówki wraz z ewentualnymi stratami bądź zyskami.
Ilość posiadnej amunicji do aktualnie używanej broni. Pierwsza cyfra to łączna suma, z kolei szara po prawej to liczba nabojów w magazynku.
Tutaj gra czasem będzie przekazywać porady i podpowiedzi do aktualnie wykonywanych zadań.
Powiększ mapę

GTA 5: Interfejs - porady GTA 5 poradnik, solucja

Minimapa – Pokazuje najbliższe otoczenie łącznie z wrogami, sojusznikami, celami do których trzeba dojechać oraz dostępnymi sklepami, aktywnościami i misjami. Można ją oddalić wciskając dolny przycisk na D-Padzie.

Pasek zdrowia – Pokazuje poziom zdrowia postaci. Gdy spadnie do zera postać obudzi się w szpitalu, gdzie pobrana zostanie opłata za leczenie.

Pasek pancerza – Gdy kupisz pancerz w Ammu-Nation uzyskasz ochronę przed postrzałem. Każdy strzał będzie redukował najpierw ten pasek, zamiast paska zdrowia. Wielkość paska zależy od rodzaju kupionego pancerza.

Pasek zdolności specjalnej – Każdy z trójki bohaterów dysponuje zdolnością specjalną, którą aktywujesz wciskając jednocześnie L3 i R3. Pasek ten określa jak długo zdolność może być włączona. Regeneruje się on poprzez wykonywanie odpowiednich czynności, np. bezkolizyjna jazda u Franklina.

Pojazd/Położenie/Wybór postaci – Tutaj będzie się pojawiać nazwa pojazdu oraz nazwa regionu w jakim aktualnie się znajdujesz.
W trakcie wykonywania misji wieloosobowej, jeśli będzie dostępna zmiana postaci, pojawią się tu również portrety bohaterów, nad którymi możesz przejąć kontrolę

Poziom pościgu – Gwiazdki informują o tym, czy jesteś aktualnie ścigany przez policję i jakie siły są używane przeciwko tobie.
W czasie wykonywania transakcji handlowych (np. podczas pobytu w sklepie) pojawi się tu aktualny poziom gotówki wraz z ewentualnymi stratami bądź zyskami.

Amunicja – Ilość posiadnej amunicji do aktualnie używanej broni. Pierwsza cyfra to łączna suma, z kolei szara po prawej to liczba nabojów w magazynku.

Podpowiedźi – Tutaj gra czasem będzie przekazywać porady i podpowiedzi do aktualnie wykonywanych zadań.

Na tej stronie poradnika do gry Grand Theft Auto V znajdziesz szczegółowe omówienie interfejsu użytkownika. Dowiesz się jakie jest znaczenie poszczególnych ikon i informacji pojawiających się na ekranie w GTA 5.

W tej części możesz zapoznać się z poszczególnymi elementami interfejsu GTA V, by od razu wiedzieć, gdzie znajdziesz wszystkie niezbędne informacje, których potrzebujesz. W zależności od aktualnej sytuacji w grze niektóre oznaczenia dostępne są tylko w określonych warunkach i mogą tymczasowo zajmować miejsce już istniejących. Szczegółowe informacje znajdziesz w opisach poszczególnych elementów.