Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

GTA 5 - poradnik do gry

GTA 5 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

GTA 5: Wykolejeni - solucja GTA 5 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Grand Theft Auto V znajduje się opis przejścia głównej misji 55 - Wykolejeni. Dzięki naszej solucji do GTA 5 dowiesz się m.in. jak prawidłowo wylądować na dachu pociągu, jak doprowadzić do wykolejenia się składu i jak bezpiecznie zaliczyć spływ rzeką.

Ogólne założenia misji 55 - Wykolejeni

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć główną misję 54 (Skok w Paleto). Możesz już odwiedzić przyczepę Trevora (punkt T na mapie świata).

Grywalne postacie: Trevor, Michael

Dodatkowe informacje: Misja ta praktycznie w całości wypełniona jest efektownymi akcjami, których celem jest pozyskanie ładunku przewożonego pociągiem. Najpierw będziesz musiał przeskoczyć na pędzący pociąg i przyczynić się do jego wykolejenia, a następnie zlokalizować poszukiwany ładunek przy jednoczesnym odpieraniu ataków ze strony wrogich najemników. Nie musisz się jakoś specjalnie przygotowywać do tej misji, choć dobrze byłoby upewnić się, że Trevor dysponuje snajperką i dobrym karabinem maszynowym.

Kompletny opis przejścia misji 55 - Wykolejeni

Jedno z kilku niewielkich wzniesień - GTA 5: Wykolejeni - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Jedno z kilku niewielkich wzniesień

Po obejrzeniu scenki przerywnikowej w przyczepie przejmij kontrolę nad Trevorem i wsiądź na motocykl enduro (Maibatsu Sanchez). Możesz już wyruszyć w stronę zlokalizowanych na północny-wschód stąd torów kolejowych. Po dotarciu do torów zacznij podążać za pociągiem, szukając okazji do wjechania na jedno z mijanych po drodze prawych wzniesień.

Przed Tobą bardzo ryzykowny manewr, albowiem musisz odbić się od skoczni zlokalizowanej na samym końcu wzniesienia, dokonując tego pod takim kątem i z taką prędkością żeby wylądować na jednym z wagonów (powyższy screen) - GTA 5: Wykolejeni - solucja - GTA 5 - poradnik do gry

Przed Tobą bardzo ryzykowny manewr, albowiem musisz odbić się od skoczni zlokalizowanej na samym końcu wzniesienia, dokonując tego pod takim kątem i z taką prędkością żeby wylądować na jednym z wagonów (powyższy screen). Jeżeli pierwszy skok zakończy się niepowodzeniem i jeżeli nie spadniesz z motocykla to będziesz mógł spróbować ponownie przy jednej z kolejnej górek, ale warto wiedzieć, że stracisz wtedy szansę na zaliczenie misji w stu procentach.

Nie spadnij z żadnego z wagonów - GTA 5: Wykolejeni - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Nie spadnij z żadnego z wagonów

Po udanym lądowaniu rozpocznij ostrożny przejazd po dachach kolejnych wagonów, zmierzając w stronę lokomotywy gdzie gra wyświetli cut-scenkę. Przed Tobą krótka przejażdżka pociągiem, w trakcie rozgrywania której nie musisz wykonywać żadnych szczególnych czynności. Nie próbuj jednak zatrzymywać pociągu, bo założeniem tej części misji jest doprowadzenie do zderzenia się z innym składem na pobliskim moście.

Zaczekaj aż gra przyzna ci kontrolę nad postacią Michaela i wyrusz łodzią (Nagasaki Dinghy) w stronę bardziej oddalonego spośród dwóch widocznych na horyzoncie mostów - GTA 5: Wykolejeni - solucja - GTA 5 - poradnik do gry

Zaczekaj aż gra przyzna ci kontrolę nad postacią Michaela i wyrusz łodzią (Nagasaki Dinghy) w stronę bardziej oddalonego spośród dwóch widocznych na horyzoncie mostów. Obejrzyj tu bardzo efektowną scenkę przerywnikową ze zderzenia dwóch pociągów. Podpłyń do pokazanego na screenie żółtego wagonu, wybierz z inwentarza bombę samoprzylepną (Sticky Bomb) i przyczep ją do wagonu. Odpłyń na chwilę od wagonu i zdetonuj ładunek.

Pomagaj sobie trybem furii - GTA 5: Wykolejeni - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Pomagaj sobie trybem furii

Po chwili wznowisz rozgrywkę jako Trevor i Twoim zadaniem będzie ochranianie Michaela w trakcie gdy on będzie zajęty sprawdzaniem wnętrza wagonu. Na początek przystąp do ostrzeliwania łodzi nadjeżdżających od prawej strony, chowając się przy tym za powalonym drzewem lub pomagając sobie trybem furii (specjalna zdolność Trevora) do szybszego pozbywania się kolejnych najemników.

Termowizja pomoże ci w zlokalizowaniu wrogów - GTA 5: Wykolejeni - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Termowizja pomoże ci w zlokalizowaniu wrogów

Kolejnym poważnym zagrożeniem będą wrogie śmigłowce i podobnie jak w poprzednich misjach warto zawsze celować w pilota, dzięki czemu dana maszyna latająca szybko się rozbije. Po otrzymaniu ostrzeżenia o wrogich strzelcach rozstawionych na moście wybierz z inwentarza snajperkę i załącz tryb termowizyjny, tak by ułatwić sobie odnajdywanie i eliminowanie kolejnych wrogów. Zestrzel jeszcze jeden śmigłowiec i postaraj się także zlikwidować spadochroniarzy zanim wylądują oni na pobliskim wzgórzu.

Grając jako Michael musisz sterować łodzią - GTA 5: Wykolejeni - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Grając jako Michael musisz sterować łodzią

Po tym jak Michael odnajdzie poszukiwany ładunek zaczekaj aż podpłynie do Trevora i przedostań się na pokład jego łodzi. To już ostatnia część misji, zakładająca wzięcie udziału w ucieczce przed nowymi najemnikami w dół rzeki. Jeśli chcesz grać jako Michael to skup się na unikaniu skał i innych przeszkód na rzece.

Grając jako Trevor musisz eliminować najemników Merryweather - GTA 5: Wykolejeni - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Grając jako Trevor musisz eliminować najemników Merryweather

O wiele lepiej jest grać jako Trevor, albowiem dzięki temu znacznie szybciej będziesz mógł pozbywać się ścigających was najemników Merryweather. Oprócz przeciwników korzystających z łodzi uważaj też na wrogie pojazdy podróżujące wzdłuż rzeki oraz na nowe śmigłowce, starając się je szybko zestrzeliwać. Po zakończonym pościgu powróć do sterowania postacią Michaela i dopłyń do brzegu, przy którym zaparkowane zostały dwa pojazdy.

Nagrody i wyzwania misji 55 - Wykolejeni

Nagrody za ukończenie misji: brak

Wymagania do ukończenia misji w 100%:

  1. Mission Time - Musisz ukończyć misję w czasie krótszym niż 11 minut i 30 sekund. Postaraj się przede wszystkim jak najszybciej wskoczyć na pociąg. W dalszej części misji szybko likwiduj natomiast kolejnych najemników pojawiających się przy moście.
  2. Fastest Speed - Musisz rozwinąć maksymalną prędkość podczas jazdy Sanchezem. Nie powinno z tym być żadnych problemów, tym bardziej, że w drodze do miejsca wskoczenia na pociąg pokonasz kilka dłuższych prostych odcinków drogi.
  3. Better than CJ - Musisz wskoczyć z użyciem motocykla na dach pociągu za pierwszym podejściem.