Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

GTA 5 - poradnik do gry

GTA 5 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

GTA 5: Ciekawe lokacje - Góra Chilliad, Kult Altruistów, Internet - porady GTA 5 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika znajdziesz zestawienie różnych ciekawych miejsc do odwiedzenia w grze Grand Theft Auto V. Możesz dowiedzieć się m.in. jak wspiąć się na górę Mount Chilliad w GTA 5 oraz gdzie znajduje się siedziba Kultu Altruistów.

Góra Chilliad

Wskazówka na stacji - GTA 5: Ciekawe lokacje - Góra Chilliad, Kult Altruistów, Internet - porady - GTA 5 - poradnik do gry
Wskazówka na stacji

Mount Chilliad to największy szczyt w grze, górujący na samej północy mapy. Na szczyt najprościej dostać się używając kolejki. Jest to majestatyczne miejsce samo w sobie skąd rozciąga się znakomity widok na całe San Andreas, ale ponadto jest to miejsce kilku niespodzianek. Na samym szczycie znaleźć można spadochron oraz dwa motory crossowe. Możesz spróbować zjechać ze szczytu, lub zeskoczyć z niego, lub zrobić obie rzeczy naraz odpalając spadochron gdy będziesz w powietrzu na motorze. Ponadto jest to miejsce jednej z największych tajemnic gry. W końcowej stacji kolejki znajdziesz tajemnicze malowidło na ścianie. Z kolei z tyłu głównego punktu obserwacyjnego możesz zauważyć napis głoszący, by wrócić, gdy "twoja historia się zakończy". Nie chodzi tu o fabułę gry, a o 100% ukończenia (sprawdź odpowiedni rozdział, by wiedzieć co jest wymagane). Gdy to zrobisz i wrócisz na szczyt w nocy (dokładnie o 3 nad ranem) podczas burzy ujrzysz nad górą UFO. Sam rysunek może również sugerować, że w głębi góry mieszczą się jakieś tajne pomieszczenia.

Poza tym góra skrywa wiele innych ciekawych widoków i sytuacji. Możesz trafić chociażby na losowy event, gdy w radiu usłyszysz o zaginionych motocyklistach w jej pobliżu, a później wędrując w po górze usłyszysz krzyki wołające o pomoc i głosy je uciszające.

Kult Altruistów

Osada Altruistów - GTA 5: Ciekawe lokacje - Góra Chilliad, Kult Altruistów, Internet - porady - GTA 5 - poradnik do gry
Osada Altruistów

Wspomniane wyżej głosy mogą mieć związek z Kultem Altruistów, również zamieszkującym na górze Chilliad. Jest to odcięte od świata miasteczko kanibali. Trevor może dostarczać tam napotkanych autostopowiczów (jest to nagrodzone achievementem). Dodatkowo, po dostarczeniu czterech mieszkańcy będą chcieli porwać także Trevora, który wówczas siłą będzie musiał się wydostać ze środka. Na terenie kultu znajdziesz między innymi RPG, Assault Rifle, kij bejsbolowy oraz sporo pieniędzy. Najłatwiej trafić tam biorąc autostopowicza Trevorem, lokacja kultu będzie wtedy zaznaczona na mapie. Możesz tam wówczas ustawić własny Point of Interest, by nie zapomnieć lokacji.

Internet

Internet w GTA V skrywa mnóstwo niespodzianek - GTA 5: Ciekawe lokacje - Góra Chilliad, Kult Altruistów, Internet - porady - GTA 5 - poradnik do gry
Internet w GTA V skrywa mnóstwo niespodzianek

Ciekawym "miejscem do odwiedzenia" jest również Internet. Z reguły podczas gry przeglądanie skończy się na sprawdzeniu akcji i ewentualnie konta bankowego. Tymczasem gra oferuje całe mnóstwo stron internetowych, gęsto przepełnionych, tak charakterystycznym dla GTA, specyficznym humorem. Możesz między innymi znaleźć idealne imię dla swojego dziecka (www.yournewbabysname.com) albo dowiedzieć się, kim byli twoi przodkowie (www.yourdeadfamily.com). Klikaj na odnośniki i reklamy lub skorzystaj z wyszukiwarki by odwiedzać coraz to nowe strony. Znajdziesz około setki stron i serwisów, więc łap za telefon i zacznij serfować.