Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

GTA 5 - poradnik do gry

GTA 5 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

GTA 5: Caida Libre - solucja GTA 5 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Grand Theft Auto V znajdziesz opis przejścia głównej misji 47 - Caida Libre. W poniższej solucji do GTA 5 objaśniamy jak trafić odrzutowiec z wykorzystaniem działka oraz jak bezpiecznie podążać na motocyklu za uszkodzonym samolotem do miejsca, w którym rozbije się o ziemię.

Ogólne założenia misji 47 - Caida Libre

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć główne misje 43 (Zniebowid) oraz 46 (Pan Richards). Grając jako Michael zaczekaj na telefon od Martina Madrazo, który zaprosi Michaela i Trevora na spotkanie na jego farmie (punkt Mz na mapie świata).

Grywalne postacie: Michael, Trevor

Dodatkowe informacje: Najwięcej problemów może ci sprawić początek tej misji, wymagający oddania kilku bardzo precyzyjnych strzałów celem uszkodzenia silników śledzonego odrzutowca. Po wykonaniu tej akcji czeka Cię z kolei bardzo przyjemny przejazd motocyklem enduro, w trakcie którego zachować ostrożność będziesz musiał praktycznie wyłącznie podczas wykonywania dłuższych skoków.

Kompletny opis przejścia misji 47 - Caida Libre

Furgonetka zaparkowana przy obserwatorium - GTA 5: Caida Libre - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Furgonetka zaparkowana przy obserwatorium

Miejscem rozpoczęcia tej misji jest farma Martina Madrazo zlokalizowana na północ od Los Santos, w pobliżu wzgórz Vinewood (Vinewood Hills). Do farmy możesz dotrzeć jako Michael lub jako Trevor i nie będzie to oczywiście miało wpływu na początek ani na przebieg misji. W trakcie rozmowy z Madrazo dowiesz się, że pragnie on zamordować swojego kuzyna i plan zakłada zestrzelenie odrzutowca, którym postać ta planuje opuścić San Andreas. Zaczekaj aż uzyskasz kontrolę nad Michaelem i wyrusz do zlokalizowanego na wschód stąd obserwatorium. Po dotarciu na miejsce wsiądź do oznaczonej przez grę furgonetki (Declasse Burrito).

Celuj w czerwony kwadrat, a nie bezpośrednio w samolot - GTA 5: Caida Libre - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Celuj w czerwony kwadrat, a nie bezpośrednio w samolot

Poświęć kilka chwil na zapoznanie się z podstawami operowania działkiem zamontowanym wewnątrz furgonetki - do obracania działka i przybliżania obrazu używa się obu gałek analogowych. Dokonaj właśnie maksymalnego przybliżenia, namierz lecący odrzutowiec i wyceluj w czerwony kwadrat, tak by skorygować lot pocisku. Samolot musisz w sumie trafić trzy razy, przy czym gra na szczęście nie wymaga ogromnej precyzji przy oddawaniu strzałów i nawet jeśli w momencie strzału celownik będzie minimalnie oddalony od kwadratu to trafienie i tak zostanie zaliczone.

Pierwszy skok - GTA 5: Caida Libre - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Pierwszy skok

Po chwili przejmiesz kontrolę nad Trevorem i Twoim zadaniem będzie podążanie za odrzutowcem z uszkodzonym silnikiem. Trasa przejazdu motocyklem enduro (Sanchez) jest na szczęście dość oczywista, przy czym pilnuj się w tych momentach, w których należy wykonywać dłuższe skoki. Pierwszy większy skok czeka Cię tuż po zjechaniu z dużego wzniesienia i musisz przeskoczyć nad drogą.

Drugi większy skok czeka Cię w pobliżu lotniska znajdującego się niedaleko miasteczka Sandy Shores - GTA 5: Caida Libre - solucja - GTA 5 - poradnik do gry

Drugi większy skok czeka Cię w pobliżu lotniska znajdującego się niedaleko miasteczka Sandy Shores. Skorzystaj z oznaczonej na powyższym screenie skoczni, dzięki czemu bezproblemowo ominiesz pędzący pościg.

Zabij Javiera i wejdź do wraku - GTA 5: Caida Libre - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Zabij Javiera i wejdź do wraku

Kontynuuj podążanie za odrzutowcem, unikając kontaktu z pojazdami cywilnymi i obiektami z otoczenia. Wyczekuj momentu, w którym samolot uderzy o ziemię i podjedź szybko do wraku. Zastrzel stojącego w pobliżu Javiera, po czym wejdź do samolotu celem odzyskania teczki z dokumentami.

Najłatwiej jest po prostu wysadzić w powietrze furgonetkę - GTA 5: Caida Libre - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Najłatwiej jest po prostu wysadzić w powietrze furgonetkę

Poczekaj aż gra przełączy się na Michaela i opuść okolice obserwatorium. Gra wkrótce wymusi na Tobie zniszczenie furgonetki użytej do niedawnego ataku na odrzutowiec. W zależności od upodobań możesz wjechać pojazdem do wody, zepchnąć go z jakiegoś dużego wzniesienia czy (najlepszy pomysł) wysadzić w powietrze z pomocą materiałów wybuchowych (dowolny granat lub bomba).

Cementownia - GTA 5: Caida Libre - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Cementownia

Zdobądź nowy środek transportu i wyrusz w stronę farmy Madrazo. Po drodze z Michaelem skontaktuje się Trevor, informując go o zmianie planów. Oznacza to, że musisz dla odmiany dotrzeć do znajdującej się na pustyni opuszczonej cementowni. To właśnie w tym miejscu opisywane zadanie dobiegnie końca.

Nagrody i wyzwania misji 47 - Caida Libre

Nagrody za ukończenie misji: brak

Wymagania do ukończenia misji w 100%:

  1. Floor It - Musisz osiągnąć prędkość maksymalną w trakcie pościgu za uszkodzonym odrzutowcem. Postaraj się dobrze wykorzystać początkową część pościgu, zakładając zjechanie z dużego wzniesienia.
  2. Glued to the Seat - Nie możesz spaść motocykla w trakcie pościgu za uszkodzonym odrzutowcem.
  3. One Two Three - Musisz bezbłędnie ostrzelać odrzutowiec, czyli każdy strzał musi zakończyć się trafieniem w maszynę latającą.
  4. Time - Musisz ukończyć misję w czasie krótszym niż 9 minut i 45 sekund. Jako że na długość pościgu za odrzutowcem nie masz żadnego wpływu zadbaj o szybkie dotarcie do obserwatorium i o szybkie zniszczenie furgonetki w końcowej części zadania.