Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

GTA 5 - poradnik do gry

GTA 5 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

GTA Online: Napady - porady GTA 5 poradnik, solucja

Grand Theft Auto Online: Heists to nowy DLC dla trybu sieciowego, który ubogaca rozgrywkę o nowe zadania dla ekipy - napady. Jest to bardzo dobre źródło dochodów i ciekawy element rozgrywki. Podczas napadów wraz z własną ekipą (4 osoby - 2 w pierwszym napadzie) wykonujesz misję, w trakcie której każda osoba wykonuje specjalnie przydzielone jej zadania. Z tego powodu bardzo ważna jest współpraca, ponieważ zadanie może zostać przerwane, gdy jedna osoba zawali swoją robotę. Z tego względu trudno jest się dołączyć do obcych osób przygotowujących napad, gdy jesteś początkującym graczem na niskim poziomie. By rozpocząć napad wymagane są przygotowania - zebranie sprzętu, przygotowanie miejsca akcji... Te zadania są znacznie krótsze i łatwiejsze oraz znacznie popularniejsze - lecz otrzymasz za nie również mniej pieniędzy. Jeśli misja się nie powiedzie może zostać rozegrana ponownie bez skutków ubocznych, lecz często są to duże odcinki czasu i nie wszyscy gracze mogą się zgodzić na powtórkę, a wtedy zadanie zostanie przerwane. W zadaniach nie zawsze możesz ginąć - w dolnym prawym rogu zobaczysz ilość "Żyć drużyny" - ich ilość jest redukowana, gdy zginie dowolna osoba, a misja zostaje przerywana, gdy polegnie ktoś, a ilość żyć jest już zerowa, ewentualnie gdy cel zadania nie zostanie osiągnięty w inny sposób (zniszczenie zdobywanego sprzętu).

Zarobki

By móc korzystać ze wszystkich dobrodziejstw gry, potrzebujesz dużo gotówki - GTA Online: Napady - porady - GTA 5 - poradnik do gry
By móc korzystać ze wszystkich dobrodziejstw gry, potrzebujesz dużo gotówki

W zadaniach przygotowujących do napadów wypłata jest często niewielka - około 10-30 tysięcy dolarów. Zawsze dostaniesz nieco więcej pieniędzy oraz więcej doświadczenia i reputacji, gdy osiągniesz lepszą rangę - czyli wybijesz się ponad innych członków drużyny w szybkości wykonania twoich zadań oraz ilości zabitych przeciwników.

Za napady możesz zarobić naprawdę dobre pieniądze. Łup, który zostanie podzielony zależy od tego, ile przydzieli komu szef drużyny - kwoty za napad wahają się od ok. 100 000-1 000 000$. Organizator napadu może wziąć tyle co pojedynczy członek drużyny, jednak musi on wyłożyć kwotę początkową na organizację napadu. Każdy z graczy otrzymuje standardowo około 15%, lecz przywódca może to zmienić. Przydziela też każdemu role do wykonania i od tego może zależeć przydział gotówki. Ważną sprawą jest ucieczka z pieniędzmi i powtarzanie jej w przypadku niepowodzenia - możecie wtedy po drodze zgubić znaczną ilość gotówki, dlatego bądźcie pewni, że wybieracie poziom trudności proporcjonalny do umiejętności drużyny.

Organizacja napadu

Ekran przygotowania do napadu, przydzielasz każdemu role i dole - GTA Online: Napady - porady - GTA 5 - poradnik do gry
Ekran przygotowania do napadu, przydzielasz każdemu role i dole

Jeśli chcesz dołączyć do napadu lub misji przygotowawczej możesz to zrobić w każdej chwili. Jednak jeśli rozgrywkę rozpoczynasz z nieznajomymi możesz zostać wyrzucony, jeśli nie masz wysokiego poziomu doświadczenia i dobrze rozbudowanych statystyk postaci - które każdy może podejrzeć w lobby gry. Dlatego jeśli wolisz rozpocząć własny napad musisz posiadać przynajmniej 12 poziom doświadczenia. Wtedy odezwie się do ciebie Lester - porozmawiaj z nim, a otrzymasz kolejne wskazówki. Drugą rzeczą wymaganą do organizacji napadu jest własna miejscówka - czyli dowolna nieruchomość. Ceny owych wahają się w granicach 25 000-500 000$, dlatego dobrze mieć odłożony jakiś budżet. Lokal zakupisz podchodząc do tablicy ogłoszenia przy budynku oznaczonym do sprzedaży na mapie gry lub poprzez stronę internetową za pomocą laptopa lub smartphone'a: www.dynasty8realstate.com.

Gdy już spełniasz oba warunki, idź do swojego lokum i znajdź pokój planowania. Przy tablicy planowania możesz rozpocząć zadania. Zaproś do gry swoich znajomych lub ustal, jakie osoby mogą grać z tobą w drużynie poprzez wysyłanie zaproszeń i filtrowanie graczy. Gdy będziesz posiadał już całą ekipę przejdziesz ponownie do ekranu planowania. Przydziel każdemu role, jaką będzie spełniał w zadaniu - jego zakres obowiązków. Słabszych graczy najlepiej połącz w drużyny, lepsi mogą wykonywać zadania samodzielnie (jeśli takie są). Następnie podziel pulę zarobków poprzez pozostałych towarzyszy. Możesz przygotować również drobne bajery, jak np. ustalić określone zestawy kostiumów dla drużyny. Ważnym elementem jest możliwość ustalenia poziomu trudności zadania - na łatwym otrzymasz więcej żyć drużyny oraz o połowę mniej pieniędzy a także mniej doświadczenia. Na trudnym zaś o 25% więcej pieniędzy, lecz poziom naprawdę jest wysoki - nie poleca się trudnego poziomu dla nowych graczy, szczególnie w zadaniach, gdzie jest napięta akcja. Dobra informacja dla nowych graczy: przy każdym pierwszym skoku na bank otrzymasz dodatkowe 100 000$ premii.

Nagrody dodatkowe

Podstawa to dobre przygotowanie do napadu - GTA Online: Napady - porady - GTA 5 - poradnik do gry
Podstawa to dobre przygotowanie do napadu

By wyciągnąć z każdego napadu jak najwięcej możesz zwiększyć poziom trudności, co przyniesie 25% większe przychody. Dodatkowo ukończenie każdego zadania może być wykonane w sposób "elitarny" - są to określone wymagani widoczne po zakończeniu każdego z napadu, najczęściej jest to zmieszczenie się w określonym czasie oraz nie zginięcie żadnego z towarzyszy, a także nie restartowanie misji. Spełnienie warunków elitarnych przynosi duży procent premii pieniężnej, jednak wszystkie warunki muszą zostać spełnione.

Dodatkowo powiązano z serią napadów bonusowe nagrody:

  • Pierwszy raz - ukończenie każdego napadu (nie licząc zadań przygotowawczych) po raz pierwszy powoduje przyznanie sporej premii pieniężnej,
  • Wszystko w porządku - ukończ wszystkie napady wraz z misjami przygotowawczymi w odpowiedniej kolejności, więc najlepiej jeśli ukończysz wszystkie własne napady nie dołączając się w międzyczasie do napadów innych graczy - dodatkowe 1 000 000$,
  • Lojalność - premia dla nielicznych - ukończ wszystkie napady i misje przygotowawcze z tą samą ekipą (kolejność nie jest już istotna) - 1 000 000$,
  • Geniusz zbrodni - zadanie tylko dla elitarnej ekipy graczy: ukończ w odpowiedniej kolejności i z tą samą ekipą wszystkie napady i przygotowania, lecz bez utraty życia - nagroda 10 000 000$.