Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

GTA 5 - poradnik do gry

GTA 5 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

GTA 5: Zwiad w porcie - solucja GTA 5 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Grand Theft Auto V zamieściliśmy opis przejścia głównej misji 30 - Zwiad w porcie. Poniższa solucja do GTA 5 prezentuje jak dostać się na teren portu, jak bezbłędnie wykonać wszystkie czynności jako pracownik portu oraz jak przeprowadzić zwiad.

Ogólne założenia misji 30 - Zwiad w porcie

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć główną misję 22 (Chwała lub chała). Możesz już odwiedzić dom Floyda znajdujący się w dzielnicy Vespucci Beach, który stał się kryjówką dla Trevora po dotarciu do Los Santos (litera T na mapie świata).

Grywalne postacie: Trevor

Dodatkowe informacje: To stosunkowo długa misja spełniająca rolę przygotowania do drugiego dużego napadu na jeden z ładunków składowanych w porcie, za którego organizację odpowiedzialny będzie Trevor. Będziesz musiał wykonać wiele różnych czynności w porcie, między innymi dotyczących wejścia w interakcję z dużym dźwigiem. Końcówka misji to podobnie jak w przypadku skoku na sklep jubilerski konieczność dokonania wyboru planu działania.

UWAGA: Pod koniec tej misji zostaniesz postawiony przed wyborem sposobu napadu na cenny ładunek przetrzymywany w porcie. Wybór ten będzie miał wpływ zarówno na sam napad, jak i na poprzedzającą go misję przygotowawczą. Gorąco polecam zapisać stan gry przed rozpoczęciem opisywanego zadania!

Kompletny opis przejścia misji 30 - Zwiad w porcie

Brama wjazdowa do portu - GTA 5: Zwiad w porcie - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Brama wjazdowa do portu

W celu rozpoczęcia opisywanej misji musisz udać się do mieszkania Floyda znajdującego się w dzielnicy Vespucci Beach. Po obejrzeniu scenki przerywnikowej wsiądź do auta Trevora (Canis Bodhi), zaczekaj aż dołączą do niego dwie pozostałe postacie i wyrusz w stronę portu zlokalizowanego w południowej części Los Santos. Zatrzymaj się przy bramie wjazdowej do portu, zaczekaj aż zostaniesz wpuszczony i zaparkuj auto we wskazanym przez Floyda miejscu.

Maszyna używana do przenoszenia kontenerów - GTA 5: Zwiad w porcie - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Maszyna używana do przenoszenia kontenerów

Zaczekaj aż Wade zostanie oddelegowany do "specjalnego zadania" i wyrusz za Floydem. Już za chwilę zmuszony zostaniesz do wykonania pierwszej czynności pod przykrywką pracownika portu, a mianowicie przeniesienia dwóch kontenerów w inne miejsce. Wsiądź do wielkiej maszyny zaparkowanej w okolicy (Dock Handler) i wyrusz w stronę miejsca odnalezienia kontenerów.

Zatrzymaj się przy pierwszym z kontenerów i umieść ramię kierowanego urządzenia dokładnie nad nim - GTA 5: Zwiad w porcie - solucja - GTA 5 - poradnik do gry

Zatrzymaj się przy pierwszym z kontenerów i umieść ramię kierowanego urządzenia dokładnie nad nim. Opuść ramię i wciśnij odpowiedni przycisk na krzyżaku żeby złapać kontener (powyższy screen).

Miejsce, w które należy dostarczyć oba kontenery - GTA 5: Zwiad w porcie - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Miejsce, w które należy dostarczyć oba kontenery

Podnieś ramię i wyrusz w stronę miejsca, w którym należy pozostawić kontener. W trakcie przejazdu staraj się nie uderzać o elementy otoczenia, tak by nie uszkodzić przez przypadek przewożonego kontenera. Opuść ramię i je odczep, pozostawiając kontener w wyznaczonym obszarze. Analogicznie musisz teraz postąpić z drugim kontenerem, również umieszczając go w we wskazanym przez grę miejscu.

Drabinka dźwigu - GTA 5: Zwiad w porcie - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Drabinka dźwigu

Możesz już wyjść z maszyny i wyruszyć w stronę znajdującego się niedaleko frachtowca ogromnego dźwigu portowego. Zlokalizuj drabinkę prowadzącą na dźwig i rozpocznij wspinaczkę, uważając oczywiście po drodze na to żeby nie zaliczyć upadku z dużej wysokości. Po dotarciu na górę wysłuchaj polecenia pracownika portu i przedostań się do kabiny operatora, dzięki czemu przejmiesz kontrolę nad dźwigiem.

Także i tym razem do przetransportowania są dwa kontenery, przy czym sterowanie dźwigiem jest nieco bardziej skomplikowane - GTA 5: Zwiad w porcie - solucja - GTA 5 - poradnik do gry

Także i tym razem do przetransportowania są dwa kontenery, przy czym sterowanie dźwigiem jest nieco bardziej skomplikowane. Do poruszania całą konstrukcją używana jest prawa gałka analogowa, a do sterowania mechanizmem układania kontenerów lewa gałka analogowa. Musisz nakierować mechanizm nad pierwszy z kontenerów (powyższy screen) i go uchwycić.

Podnieś złapany kontener i zacznij przesuwać cały dźwig w prawo - GTA 5: Zwiad w porcie - solucja - GTA 5 - poradnik do gry

Podnieś złapany kontener i zacznij przesuwać cały dźwig w prawo. Wykonuj to do momentu, w którym dźwig znajdzie się przy ciężarówce z pustą naczepą. Także i tym razem musisz wykazać się dość dużą precyzją, a mianowicie umieścić kontener tuż nad naczepą (powyższy screen) i dopiero wtedy go puścić. Powtórz teraz wszystkie opisane wyżej czynności z drugim kontenerem.

Możesz już wyjść z kabiny - GTA 5: Zwiad w porcie - solucja - GTA 5 - poradnik do gry

Możesz już wyjść z kabiny. Ostrożnie przeskocz nad balustradą i ustaw się na samym końcu oznaczonego przez grę pomostu. Wybierz z inwentarza telefon i uaktywnij jego kamerę (Snapmatic). Musisz wykonać trzy zdjęcia - na początek sfotografuj przednią część frachtowca, następnie jedną z uzbrojonych osób przebywających na pokładzie (powyższy screen), a następnie tylną część statku. Po zrobieniu zdjęć wybierz opcję ich wysyłania i odszukaj Rona na liście kontaktów.

Miejsce zatrzymania ciężarówki - GTA 5: Zwiad w porcie - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Miejsce zatrzymania ciężarówki

Bardzo ostrożnie powróć teraz na dół i wsiądź do jednej z ciężarówek, na której umieściłeś niedawno kontener (JoBuilt Hauler). Wyrusz w stronę doku zlokalizowanego na południowy-wschód stąd, pamiętając o tym żeby nie potrącić obsługi portu ani w żaden sposób zaalarmować przebywających tu osób. Po dotarciu do doku zaparkuj ciężarówkę w wyznaczonym miejscu i obejrzyj zabawną cut-scenkę.

Wybór wariantu napadu na frachtowiec

Moment wyboru wariantu napadu - GTA 5: Zwiad w porcie - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Moment wyboru wariantu napadu

Możesz już powrócić do domu Floyda z zamiarem zaplanowania napadu. Podobnie jak w przypadku skoku na sklep jubilerski dostępne są dwa zasadnicze warianty zachowania, a mianowicie atak bezpośrednio na frachtowiec (A - Freighter) lub atak na poligon doświadczalny na morzu (B - Offshore). W obu przypadkach do rozegrania są różne misje przygotowawcze, jak również sam napad będzie miał diametralnie inny przebieg. Decyzję pozostawiam w Twoim rękach i naturalnie oba dostępne warianty szczegółowo opisane zostały w dalszej części poradnika.

  1. Atak na frachtowiec (Freighter) zakłada pozyskanie ładunku znajdującego się na jego pokładzie. Realizacja tego planu poprzedzona jest tylko jedną misją przygotowowaczą zatytułowaną Mała podwodna (kradzież niewielkiej łodzi podwodnej).
  2. Atak na poligon doświadczalny na morzu (Offshore) zakłada pozyskanie ładunku w miejscu zlokalizowanym daleko od brzegu. Realizacja tego planu jest znacznie bardziej czasochłonna. Nie tylko musisz bowiem zaliczyć misje przygotowawcze Mała podwodna (kradzież niewielkiej łodzi podwodnej) i Cargobob (kradzież wojskowego śmigłowca transportowego), ale także popracować nad umiejętnościami Michaela w kwestii pilotowania maszyn latających.

Nagrody i wyzwania misji 30 - Zwiad w porcie

Nagrody za ukończenie misji: brak

Wymagania do ukończenia misji w 100%:

  1. Mission Time - Musisz ukończyć misję w czasie krótszym niż 20 minut. Jeżeli nigdzie się na dłużej nie zatrzymasz to po zakończeniu zadania powinieneś mieć jeszcze kilka minut w zapasie.
  2. Employee of the Month - Nie możesz doprowadzić do uszkodzenia żadnego z przenoszonych kontenerów (zarówno z użyciem pojazdu jak i dźwigu).
  3. Perfect Surveillance - Nie możesz pomylić się przy robieniu zdjęć frachtowca.
  4. An Hones Day's Work - Nie możesz zaalarmować pracowników portu, czyli musisz wykonywać wszystkie czynności zgodnie z otrzymywanymi instrukcjami. Postaraj się też nikogo nie potrącić.