Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

GTA 5 - poradnik do gry

GTA 5 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

GTA 5: Nieruchomości - zakup, porady GTA 5 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Grand Theft Auto V znajdziesz informacje na temat kupowania nieruchomości. Dowiesz się czemu dokładnie służy nabywanie lokali w GTA 5 i jak można doprowadzić do tego żeby dana inwestycja zwróciła się.

Misje powiązane z nieruchomościami opisaliśmy dokładnie w naszej solucji do Grand Theft Auto 5. Znajdziesz tam też listę nieruchomości do zakupienia.

Nieruchomości biznesowe będą dostarczać cotygodniowe zyski - GTA 5: Nieruchomości - zakup, porady - GTA 5 - poradnik do gry
Nieruchomości biznesowe będą dostarczać cotygodniowe zyski

W całym San Andreas znajdziesz szereg nieruchomości, których możesz stać się posiadaczem. Może to być jakaś użyteczność (np. hangar) lub biznes, który będzie generował cotygodniowe zyski. By zakupić nieruchomość, trzeba ją po prostu odwiedzić i zapłacić odpowiednią sumę. Nowe nieruchomości zostają odblokowane wraz z postępami w grze. Ponadto niektóre są ograniczone tylko dla jednej czy dwóch postaci, z kolei inne mogą zostać kupione przez każdego.

Gdy zostaniesz właścicielem jakiejś firmy, to od tego momentu co jakiś czas będziesz otrzymywał wiadomości, które wiązać się będą z wykonaniem jakiejś misji. Jej zignorowanie może zredukować zysk z danego tygodnia lub nawet całkowicie go pozbawić.

Przed kupnem nieruchomości musisz pamiętać, że jest to inwestycja długofalowa, która nie zdąży się zwrócić, jeśli zamierzasz tylko przejść grę i skończyć przygodę z GTA. Jeden tydzień to około pięciu godzin ciągłej gry (pomijając spanie, czy pobyty w szpitalu, które przyspieszają czas o kilka godzin). Jednocześnie ich posiadanie jest niezbędne do 100% ukończenia (musisz posiadać 5 nieruchomości generujących zyski), a także stanowią dodatkową treść gry oferując alternatywne sposoby spędzania czasu w San Andreas, więc mimo wszystko warto się nimi zainteresować. Jeśli jednak zależy ci na pieniądzach i chcesz zminimalizować straty, to kupując dany biznes powinieneś rozważyć, jak dużo czasu upłynie zanim zakup się zwróci. Porównaj ogólną cenę z generowanym tygodniowo zyskiem. Najekonomiczniejszy będzie tu zwrot w ciągu ok. półtora roku. Warte rozważenia jest np. Smoke On The Water, czy The Hen House, które są dość tanie i mają przyzwoity przychód.

Jeśli jesteś gotów wziąć sprawy w swoje ręce, to niektóre nieruchomości będą płacić za każde wykonane zadanie i tak np. wysypisko daje 150$ za każdy zniszczony samochód, a w Sonar Collections Dock zapłacą 23 tysiące za każdą porcję odpadów nuklearnych (jednak jest ich tylko 30). Skupiając się na tego typu biznesach możesz dość szybko doprowadzić do zwrotu zainwestowanych pieniędzy i zarobić znacznie szybciej niż na tradycyjnym modelu nieruchomości, jednak jest to czasochłonne.

Na koniec istnieją interesy, które z finansowego punktu widzenia są czarną dziurą, ale mogą być przydatne z racji innych możliwości. Przykładowo kupno przedsiębiorstwa taksówkowego da darmowe taksówki, co może się przydać, jeśli musisz się dostać na drugi koniec mapy, a nie chcesz spędzać 10 minut za kółkiem; a kupno warsztatu Los Santos Customs w Grand Senora Desert zaoferuje darmowe ulepszenia wozu dla Franklina.