Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

GTA 5 - poradnik do gry

GTA 5 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

GTA 5: Chwała lub chała - solucja GTA 5 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Grand Theft Auto V znajdziesz opis przejścia głównej misji 22 - Chwała lub chała. Nasza solucja do GTA 5 wyjaśnia m.in. gdzie odnaleźć córkę Michaela, jak ukraść ciężarówkę oraz jak poprawnie zaliczyć pościg za Lazlowem sterując ciężarówką.

Ogólne założenia misji 22 - Chwała lub chała

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć główną misję 21 (Przyjaźń to magia). Możesz już wyruszyć do domu Michaela (litera M na mapie świata).

Grywalne postacie: Michael, Trevor

Dodatkowe informacje: Misja ta jest stosunkowo krótka i tak na dobrą sprawę oprócz ukazania "spotkania po latach" w wykonaniu Michaela i Trevora ma ona do zaoferowania jedynie nowy pościg. Jest on na szczęście dość wymagający, a to dlatego, że zakłada użycie ogromnej cięzarówki, cechującej się kiepskimi osiągami i równie słabą zwrotnością.

Kompletny opis przejścia misji 22 - Chwała lub chała

W celu rozpoczęcia opisywanej misji musisz wybrać się do posiadłości Michaela - GTA 5: Chwała lub chała - solucja - GTA 5 - poradnik do gry

W celu rozpoczęcia opisywanej misji musisz wybrać się do posiadłości Michaela. Na miejsce możesz dotrzeć jako Travel lub jako Michael i tradycyjnie już wybór bohatera nie będzie miał żadnego wpływu na przebieg etapu. Po zakończeniu cut-scenki rozgrywającej się w willi przejmij kontrolę nad Michaelem, wsiądź do jego auta (Obey Tailgater) i wyrusz w stronę stadionu (The Maze Bank Arena). Po dotarciu na miejsce zaparkuj w oznaczonym miejscu i jeśli chcesz zaliczyć misję w 100 procentach to uderz dodatkowo stojącą obok osobę z obsługi (powyższy screen).

Ciężarówka, która zostanie użyta do pościgu - GTA 5: Chwała lub chała - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Ciężarówka, która zostanie użyta do pościgu

Wejdź do budynku i po obejrzeniu kolejnej scenki przerywnikowej grając już jako Trevor wyrusz w pościg za uciekającym Lazlowem. Podążaj bardzo liniową ścieżką, dzięki czemu po kilku chwilach ponownie dotrzesz do wyjścia z areny. Podbiegnij do zaparkowanej w pobliżu ciężarówki (JoBuilt Phantom), zaczekaj aż dołączy do Ciebie Michael i rozpocznij pościg za hybrydą prowadzoną przez Lazlowa.

Możesz bezproblemowo taranować pojazdy - GTA 5: Chwała lub chała - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Możesz bezproblemowo taranować pojazdy

Tak jak już zostało to powiedziane na wstępie musisz ostrożnie pokonywać wszystkie zakręty, bo ciężarówka prowadzona przez Trevora nie jest zbyt zwrotna. Nie przejmuj się natomiast jeśli jakiś pojazd cywilny zajedzie ci przypadkowo drogę, bo zepchnięcie go z trasy przejazdu nie powinno Cię znacząco spowolnić. Gra po kilku chwilach zaproponuje ci pozbycie się naczepy, ale nie radzę decydować się na taki krok, bo choć przyśpieszyłoby to trochę ciężarówkę to decyzja ta uniemożliwi ci zaliczenie opisywanej misji w stu procentach.

Ignoruj to, że auto Lazlowa będzie utrzymywało się w dość bezpiecznej odległości od prowadzonej przez Trevora ciężarówki, bo pościg ten nie może zostać przedwcześnie zakończony - GTA 5: Chwała lub chała - solucja - GTA 5 - poradnik do gry

Ignoruj to, że auto Lazlowa będzie utrzymywało się w dość bezpiecznej odległości od prowadzonej przez Trevora ciężarówki, bo pościg ten nie może zostać przedwcześnie zakończony. Skup się natomiast na bezbłędnym pokonywaniu trudnych fragmentów trasy. Radzę w szczególności przypilnować się w pokazanym na screenie miejscu, w którym należy zjechać na tory. Warto tu podnieść nieco kamerę, tak by łatwiej móc wpasować ciężarówkę i uniknąć zderzenia z jedną z niezniszczalnych przeszkód.

Moment wykonania skoku ciężarówką - GTA 5: Chwała lub chała - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Moment wykonania skoku ciężarówką

Drugi moment, w którym musisz zachować ostrożność, to miejsce wykonania skoku. Postaraj się przede wszystkim zrealizować ten manewr bez niepotrzebnych skrętów, dzięki czemu przyczepa o nic nie zahaczy. Auto Lazlowa wkrótce nieco odjedzie od ciężarówki, ale to już końcówka pościgu. Pozostało ci tylko obejrzenie ostatniej scenki przerywnikowej.

Nagrody i wyzwania misji 22 - Chwała lub chała

Nagrody za ukończenie misji:

  1. nowa osoba na liście kontaktów Michaela: Trevor
  2. otrzymanie gotówki będącej częścią łupu z napadu na sklep jubilerski (musisz zaczekać na smsa od Lestera; Michael i Franklin otrzymają inne kwoty zgodnie z procentowym podziałem z podsumowania wspomnianej wyżej misji)

Wymagania do ukończenia misji w 100%:

  1. Fastest Speed - Musisz osiągnąć maksymalną prędkość podczas jazdy z ciężarówką. Trudniej jest oczywiście to osiągnąć jeśli jedziesz z naczepą. Próbę podejmij w końcówce pościgu podczas zjazdu z niewielkiego wzniesienia, wykonując minimalne korekty kierownicą.
  2. Bearing Down - Musisz pozostawać w niewielkiej odległości od ściganego auta Lazlowa. Oznacza to po prostu, że nie możesz w nic po drodze uderzyć ani zbyt wolno pokonać jednego z ostrzejszych zakrętów.
  3. No, I Can Park Here - Musisz uderzyć osobę z obsługi spotkaną na parkingu przed areną.
  4. All Hooked Up - Musisz ukończyć pościg bez pozbywania się naczepy.