Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

GTA 5 - poradnik do gry

GTA 5 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

GTA 5: Policja - jak uciec, jak zgubić pościg? GTA 5 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Grand Theft Auto V znajdziesz liczne wskazówki jak zgubić policyjny pościg. Przygotowaliśmy też podpowiedzi jak zachować się w GTA 5 po zniknięciu stróżom prawa z pola widzenia. Wszystko to ma na celu jak najszybsze pozbycie się gwiazdek Wanted Level.

Jak uciec policji?

By uciec przed policją należy zniknąć z jej pola widzenia, a potem odczekać, aż zaprzestaną pościgu. Tak długo, jak jesteś w zasięgu przynajmniej jednego funkcjonariusza, tak długo radar będzie mrugał na przemian na czerwono i niebiesko, a w twoim kierunku będą przemieszczać się coraz to nowe jednostki.

Ucieczkę przed wzrokiem policjantów najlepiej wykonywać ostrymi zmianami toru jazdy np. wykorzystując różne uskoki, by wpaść do wielkiego kanału w Los Santos lub na polanę z dala od autostrady poza miastem. Generalnie najlepiej unikać głównych ulic i wykorzystywać np. torowiska, ale jeśli masz szybki samochód i grasz Franklinem, to łatwo również uciec wjeżdżając pod prąd na ruchliwą szosę z włączoną umiejętnością specjalną. Będziesz mógł łatwo manewrować między nadjeżdżającymi z przodu pojazdami, podczas gdy policja z tyłu z pewnością na jakieś wpadnie tworząc na drodze wielki zator. Trevor z kolei może użyć swojego speciala, by przeżyć upadek z wysoka i w ten sposób spróbować zgubić goniących go.

Sytuacja trochę bardziej komplikuje się, gdy masz na ogonie helikopter. Najprościej będzie go zwyczajnie zniszczyć albo ustrzelić pilota, ale jeśli akurat nie masz pod ręką odpowiedniego sprzętu, to wówczas musisz szybko przemieszczać się gwałtownie zmieniając kierunki. Jeśli jesteś w centrum, klucz między wąskimi uliczkami, by go szybko zmylić. Na wsi z kolei możesz spróbować wykorzystać środowisko, by np. wprowadzić go na słupy, a nawet na turbinę wiatrową i tym samym sprawić, by się rozbił.

Jak zachować się po zgubieniu policji?

Gdy już znikniesz z oczu policji musisz pozostać w ukryciu dopóki pościg całkowicie nie przycichnie - GTA 5: Policja - jak uciec, jak zgubić pościg? - GTA 5 - poradnik do gry

Gdy już znikniesz z oczu policji musisz pozostać w ukryciu dopóki pościg całkowicie nie przycichnie. Na tym etapie gwiazdki w prawym górnym rogu ekranu zaczną mrugać przemiennie na biało i szaro. Pobliska policja będzie widoczna kropkami na radarze, razem z małą niebieską łuną wokół siebie wyznaczającą ich pole widzenia. Jeśli się w nim znajdziesz zostaniesz zauważony, a pościg zostanie wznowiony. Pozostaje tak więc tylko kwestia unikania niebieskich łun, by nie zostać na nowo zlokalizowanym.

W teorii możesz zmieniać wozy, czy nawet ubranie by przyspieszyć cały proces i łatwo zgubić policję. W praktyce jednak, nie jest to niezbędne. Samo bycie w zasięgu widoku policjanta nic mu nie da, jeśli będziesz przysłonięty. Zwróć uwagę, że na screenie postać jest w zasięgu wzroku policjanta, jednak przez zasłonę pościg nie zostaje wznowiony. Wystarczy więc wejść np. na zaplecze jakiegoś budynku, schować się w bocznej alejce lub nawet zwyczajnie się za pobliskim murkiem, przykucnąć i spokojnie czekać.

Gra jest tak skonstruowana, że możesz schować się nawet w grubych krzakach zaraz przy ulicy, a przejeżdżające obok radiowozy cię nie zauważą! Dobrym miejscem jest też np. Ammu-Nation, które z tyłu sklepu po lewej często ma boczne pomieszczenie służbowe, którego nie widać przez wystawę sklepu. Wystarczy tam wejść, a policja patrolująca wejście do sklepu nie zareaguje.

Jeśli jesteś koło wody, to możesz też do niej wskoczyć i odpłynąć trochę od brzegu, by być poza zasięgiem wzrokowym. Nie wskakuj jednak do żadnej motorówki, ani nie odpływaj za daleko, by nie ściągnąć w pobliże jednostek pływających LSPD. Warto też pamiętać, że rozpoczęcie jakiejkolwiek misji również usunie pogoń. Wzorem poprzednich odsłon można także tradycyjnie przemalować wóz w warsztacie, by od razu zlikwidować gwiazdki, gdy jesteś poza zasięgiem wzrokowym.