Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

GTA 5 - poradnik do gry

GTA 5 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

GTA 5: Wielka fucha 2, oczywisty wariant (Obvious) - solucja GTA 5 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Grand Theft Auto V zamieściliśmy opis przejścia głównej misji 83 - Wielka fucha #2 - oczywisty wariant. Nasza solucja do GTA 5 wyjaśnia jak użyć wiertła do włamania się do skarbca, jak bronić się podczas kradzieży złota, jak wydostać się z banku, jak zgubić pościg i jak umieścić skradziony ładunek na wagonie.

Jeżeli wybrałeś subtelny wariant zaliczenia Wielkiej fuchy, to przejdź na stronę z opisem przejścia misji 79.

Ogólne założenia misji 83 - Wielka fucha #2 - wariant oczywisty

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć główne misje 80 (Pojazd do ucieczki #3), 81 (Wiertło) oraz 82 (Boczny tor). Możesz już odwiedzić ponownie klub ze striptizem (punkt H na mapie świata).

Grywalne postacie: Michael, Trevor, Franklin

Dodatkowe informacje: Jak się zapewne domyślasz do rozegrania jest stosunkowo długa misja i w przeciwieństwie do subtelnego wariantu składa się ona z serii bardzo wymagających walk, do których dojdzie tuż po wydrążeniu tunelu do skarbca. W dalszej części napadu czeka Cię też pościg policyjny, który stanie się prostszy jeśli zainwestowałeś w ulepszenia auta do ucieczki. Najprostsza jest paradoksalnie końcówka misji, albowiem zestrzeliwanie ścigających Trevora śmigłowców będzie odbywało się bez większego udziału z jego strony.

Kompletny opis przejścia misji 83 - Wielka fucha #2 - wariant oczywisty

Główne wejście do banku - GTA 5: Wielka fucha 2, oczywisty wariant (Obvious) - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Główne wejście do banku

Podobnie jak wcześniej misję możesz rozpocząć dowolną z grywalnych postaci i należy odwiedzić klub ze striptizem należący do Trevora. Po obejrzeniu cut-scenki przejmij kontrolę nad Michaelem, wsiądź do auta (Ubermacht Oracle) i dotrzyj w pobliże głównego wejścia do banku, tak by zabrać ze sobą jednego z wybranych wcześniej pomocników. Po otrzymaniu stosownej informacji przełącz się na postać Franklina.

Jak zapewne zauważyłeś Franklin siedzi w kabinie maszyny drążącej (HVY Cutter) - GTA 5: Wielka fucha 2, oczywisty wariant (Obvious) - solucja - GTA 5 - poradnik do gry

Jak zapewne zauważyłeś Franklin siedzi w kabinie maszyny drążącej (HVY Cutter). Na początek musisz podjechać do ściany oddzielającej teren budowy od skarbca. Zatrzymaj się w pokazanym na screenie miejscu i wciśnij wskazany przycisk na krzyżaku pada, wprawiając maszynę drążącą w ruch.

Podłóż i zdetonuj ładunki wybuchowe - GTA 5: Wielka fucha 2, oczywisty wariant (Obvious) - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Podłóż i zdetonuj ładunki wybuchowe

Zaczekaj aż ogromne ostrza wywiercą tunel prowadzący do skarbca i wycofaj maszynę drążącą, zatrzymując ją niedaleko miejsca, w którym rozpoczynałeś tę część misji. Wyjdź z kabiny i przejdź przez wydrążony tunel. Wybierz z inwentarza bomby samoprzylepne (Sticky Bomb) i umieść po jednej z nich na każdej z metalowych bramek (po lewej i po prawej stronie). Po wykonaniu tej czynności odsuń się i zdetonuj ładunki.

Atakuj nadbiegających przeciwników - GTA 5: Wielka fucha 2, oczywisty wariant (Obvious) - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Atakuj nadbiegających przeciwników

Szybko powróć do obszaru, w którym stoi zaparkowana maszyna drążąca, a to dlatego, że po chwili zaczną się tu pojawiać członkowie oddziału SWAT. Przystąp do osłaniania swojego sojusznika, prowadząc ostrzał zza zasłony i nie pozwalając żadnemu z przeciwników zbliżyć się do sterowanej postaci. W trakcie staczania walk bądź gotowy do tego żeby w pewnym momencie zmienić swoją pozycję, gdyż druga grupa stróżów prawa nadbiegnie od strony przeciwnego tunelu. Na taki krok zdecyduj się jednak dopiero po zlikwidowaniu wszystkich wrogów z pierwszej grupy, dzięki czemu nie zostaniesz jednocześnie zaatakowany z dwóch różnych stron.

Uważaj na grupy, które dotrą od strony skarbca i dużej dziury w suficie - GTA 5: Wielka fucha 2, oczywisty wariant (Obvious) - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Uważaj na grupy, które dotrą od strony skarbca i dużej dziury w suficie

Do kolejnej bitwy dojdzie po tym jak Franklin zdoła przyczepić ładunek ze złotem do wysięgnika śmigłowca pilotowanego przez Trevora. Nowi wrogowie dotrą mianowicie od strony skarbca, z którego wykradłeś złoto i warto wykorzystać oczywiście to, że muszą przechodzić przez wąski tunel żeby zbliżyć się do sterowanej przez Ciebie postaci. Ostatnia grupa członków oddziału SWAT zjedzie po linach przez dziurę użytą do wydostania złota, tak więc bądź gotowy do szybkiej zmiany pozycji (dla odmiany warto bronić się przebywając w pobliżu oczyszczonego niedawno skarbca).

Leć za drugim ze śmigłowców - GTA 5: Wielka fucha 2, oczywisty wariant (Obvious) - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Leć za drugim ze śmigłowców

Kontynuuj prowadzenie walk do momentu, w którym gra zasugeruje przejęcie kontroli nad postacią Trevora. W trakcie rozgrywania tego przerywnika nie musisz jakoś specjalnie kombinować, a jedynie podążać za drugim ze śmigłowców na północ, dążąc do opuszczenia terenu Los Santos. Po otrzymaniu stosownego komunikatu przełącz się na Michaela.

Miejsce spotkania z Franklinem - GTA 5: Wielka fucha 2, oczywisty wariant (Obvious) - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Miejsce spotkania z Franklinem

Przed Tobą nowa porcja walk, przy czym w drodze do miejsca spotkania z Franklinem będziesz na szczęście początkowo zajmował się eliminacją zwykłych i słabo wyposażonych funkcjonariuszy. Przebijaj się sukcesywnie do przodu, używając regularnie zasłon i często załaączając spowolnienie czasu. Po zbliżeniu się do niewielkiego mostku gra odblokuje możliwość swobodnego przełączania się pomiędzy Michaelem i Franklinem. Nowym celem misji stanie się z kolei dotarcie do podziemnego parkingu z zaparkowanym wcześniej autem do ucieczki.

Szybko niszcz wrogie śmigłowce - GTA 5: Wielka fucha 2, oczywisty wariant (Obvious) - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Szybko niszcz wrogie śmigłowce

Wznów przemarsz i licz się z koniecznością nie tylko eliminacji standardowych policjantów, ale także nowych członków oddziału SWAT. To zresztą nie jedyny problem, bo w okolicy pojawi się wkrótce wrogi śmigłowiec i warto go jak najszybciej zestrzelić celując oczywiście w jego pilota. Podążaj cały czas za sojusznikami, przełączając się regularnie pomiędzy grywalnymi postaciami celem jak najlepszego wykorzystania pozycji, w których aktualnie się znajdują. Wyczekuj momentu pojawienia się po lewej stronie drugiego śmigłowca i tak jak wcześniej zlikwiduj pilota.

Plac będący miejscem stoczenia kolejnej dużej bitwy - GTA 5: Wielka fucha 2, oczywisty wariant (Obvious) - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Plac będący miejscem stoczenia kolejnej dużej bitwy

Wybierz schody prowadzące na plac przed wieżowcem, rozprawiając się z rozstawionymi w tym miejscu przeciwnikami i zestrzeliwując zza bezpiecznej zasłony trzeci policyjny śmigłowiec. Po oczyszczeniu okolicy wyrusz w stronę wąskiego przejścia, przy którym pojawiali się wcześniej niektórzy policjanci. W tym miejscu dla odmiany konieczne okaże się zestrzelenie śmigłowca należącego do korporacji Merryweather.

Podziemny parking - GTA 5: Wielka fucha 2, oczywisty wariant (Obvious) - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Podziemny parking

Ruszaj po schodach na dół, w dalszym ciągu zajmując się eliminacją wszystkich napotykanych wrogów. Po tym jak zbliżysz się do jednej z głównych ulic dobrze byłoby jeszcze z górnego balkoniku ostrzelać policyjne radiowozy (warto tu użyć granatnika lub materiałów wybuchowych), w łatwy sposób zabijając skrywających się przy nich stróżów prawa. Skręć przy pierwszej możliwej okazji w lewo, wchodząc do podziemnego parkingu. Do stoczenia jest tu ostatnia duża bitwa, w trakcie której warto chować się za słupami i wysadzać w powietrze kolejne pojazdy (za wyjątkiem tego, który zostanie użyty do ucieczki!).

Policyjny pościg możesz zgubić m.in. jeżdżąc po bezdrożach - GTA 5: Wielka fucha 2, oczywisty wariant (Obvious) - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Policyjny pościg możesz zgubić m.in. jeżdżąc po bezdrożach

Po zabezpieczeniu okolicy wsiądź szybko do pozostawionego wcześniej pojazdu, wyjedź z garażu i rozpocznij ucieczkę. Zgubienie pięciogwiazdkowego pościgu nie będzie łatwe, ale jeśli zgodnie z moją sugestią wyposażyłeś auto w pancerz i kuloodporne opony to nie będziesz musiał tak bardzo obawiać się jego szybkiego zniszczenia. Tradycyjnie już dobrym miejscem do ukrycia się będzie jakiś wielopoziomowy parking, aczkolwiek możesz też na przykład spróbować wyjechać z miasta i wykorzystać to, że stróże prawa niezbyt dobrze radzą sobie w terenie. Dość ryzykownym wariantem jest natomiast próba dotarcia do warsztatu Los Santos Customs.

Nie wykonuj gwałtownych skrętów, tak by Lester mógł na spokojnie namierzać śmigłowce - GTA 5: Wielka fucha 2, oczywisty wariant (Obvious) - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Nie wykonuj gwałtownych skrętów, tak by Lester mógł na spokojnie namierzać śmigłowce

Po zgubieniu pościgu przełącz się z powrotem na Trevora, dowiadując się o konieczności zestrzelenia wrogich śmigłowców Merryweather. Bardzo dużym ułatwieniem jest to, że osobiście nie musisz ich atakować, a dbać jedynie o stabilny lot, dzięki czemu rakiety wystrzeliwane przez Lestera bedą trafiały we wrogie cele. Pamiętaj jednocześnie o tym żeby nie lecieć zbyt nisko, bo można łatwo uderzyć wtedy w jakiś wysoki element otoczenia (np. w słup czy w elektrownię wiatrową).

Musisz umieścić ładunek na wagonie - GTA 5: Wielka fucha 2, oczywisty wariant (Obvious) - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Musisz umieścić ładunek na wagonie

Ostatnia główna część opisywanej misji zakłada umieszczenie złota na wagonie towarowym połączonym ze skradzioną wcześniej lokomotywą i pewnym utrudnieniem jest to, że pociąg pozostaje w ciągłym ruchu. Musisz więc nie tylko nakierować śmigłowiec na tory, ale i cały czas przemieszczać się, wyczekując momentu, w którym możliwe będzie wciśnięcie przycisku na krzyżaku i odczepienie ładunku. Możesz już powrócić z Lesterem na lotnisko, doprowadzając do zaliczenia misji.

Nagrody i wyzwania misji 83 - Wielka fucha #2 - wariant oczywisty

Nagrody za ukończenie misji:

zwiększenie umiejętności pomocników, którzy brali udział w napadzie (i przeżyli)

Wymagania do ukończenia misji w 100%:

  1. Headshots - Musisz zabić 20 przeciwników strzałami w głowę.
  2. Mission Time - Musisz ukończyć misję w czasie krótszym niż 16 minut. Używaj jak najlepszych broni, dzięki czemu będziesz mógł szybko wygrywać wszystkie bitwy. Istotne jest także szybkie zgubienie policyjnego pościgu autem zabranym z parkingu podziemnego.
  3. Cha-Ching - Musisz umieścić złoto na pociągu w czasie krótszym niż 30 sekund.
  4. Accuracy - Musisz ukończyć misję z celnością na poziomie na co najmniej 60%.