Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

GTA 5 - poradnik do gry

GTA 5 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

GTA 5: Skok w Paleto - solucja GTA 5 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Grand Theft Auto V możesz znaleźć opis przejścia głównej misji 54 - Skok w Paleto. Nasza solucja do GTA 5 wyjaśnia krok po kroku jak przeprowadzić napad na bank, jak rozprawiać się z siłami policji, które pojawią się wokół banku, jak użyć buldożera i jak uciec stróżom prawa.

Ogólne założenia misji 54 - Skok w Paleto

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć główne misje 52 (Osprzęt wojskowy) oraz 53 (Drapieżnik). Zaczekaj na telefon od Lestera i wyrusz do laboratorium metamfetaminy (punkt B na mapie świata).

Grywalne postacie: Michael, Trevor, Franklin

Dodatkowe informacje: Skok na bank znajdujący się w niewielkim nadmorskim miasteczku okaże się o wiele bardziej skomplikowany niż mogłoby się to wydawać, bo oprócz sił policji będziesz też musiał stawić czoła wojsku, w tym kilku czołgom! Michael, Trevor i Franklin dzięki pozyskaniu sprzętu z transportu wojskowego będą na szczęście dobrze przygotowani na wszelakie utrudnienia, w rezultacie czego masowa eksterminacja sił wroga nie powinna być jakoś ekstremalnie trudna.

UWAGA: Po zakończeniu tej misji Michael i Trevor przez pewien czas nie będą mogli odwiedzać Los Santos, bo będą tam na nich polowali wrogo nastawioni gangsterzy podlegli Martinowi Madrazo, którzy każdorazowo zostaną zaalarmowani praktycznie od razu po wjechaniu do miasta. Jeśli masz do załatwienia jakieś poboczne misje w Los Santos to dobrze byłoby zająć się nimi przed rozpoczęciem omawianego głównego zadania.

Kompletny opis przejścia misji 54 - Skok w Paleto

Miejsce wysadzenia Franklina - GTA 5: Skok w Paleto - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Miejsce wysadzenia Franklina

Podobnie jak w przypadku misji z planowania napadu na bank musisz po dotarciu do laboratorium metamfetaminy skierować się po schodach na piętro. Zaczekaj na zakończenie spotkania i grając jako Michael wsiądź do furgonetki. Możesz już wyruszyć do Paleto Bay, czyli do północnej części mapy. Po dotarciu do miasteczka wysadź w oznaczonym miejscu Franklina.

Wejście do skarbca - GTA 5: Skok w Paleto - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Wejście do skarbca

Zaparkuj furgonetkę przed bankiem i wejdź do środka, biorąc na celownik pracowników lokalu. Zaczekaj aż zostaniesz poproszony o pomoc w wyważeniu bramki prowadzącej do skarbca i udaj się w to miejsce. Gra po chwili przyzna ci kontrolę nad postacią Trevora. Po zapoznaniu się z sytuacją na zewnątrz także i tę postać skieruj do skarbca. Przygotuj się, bo przed Tobą najbardziej emocjonująca część opisywanej misji!

Wysadzaj w powietrze kolejne radiowozy - GTA 5: Skok w Paleto - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Wysadzaj w powietrze kolejne radiowozy

Kontynuuj grę jako Trevor i zacznij wykorzystywać miniguna znajdującego się na jego wyposażeniu. W miarę możliwości w pierwszej kolejności celuj w radiowozy, albowiem ich niszczenie nie tylko pozwoli ci szybko rozprawić się ze stojącymi przy nich policjantami, ale będzie też przybliżało Cię do jednego z wymagań do zaliczenia misji w 100 procentach dotyczącego poczynania znacznych zniszczeń. Nie przejmuj się zbytnio tym, że stoisz na otwartej przestrzeni, bo zbroje wszystkich uczestników napadu są bardzo wytrzymałe. Warto jednak wiedzieć, że w wyniku wrogich ataków będziesz trafił niewielkie części łupu, tak więc nie należy przesadzać z ignorowaniem ostrzału ze strono wrogo nastawionych postaci.

Niedługo po rozpoczęciu walk nad bankiem pojawi się policyjny śmigłowiec i dobrze byłoby go oczywiście szybko zestrzelić - GTA 5: Skok w Paleto - solucja - GTA 5 - poradnik do gry

Niedługo po rozpoczęciu walk nad bankiem pojawi się policyjny śmigłowiec i dobrze byłoby go oczywiście szybko zestrzelić. W zależności od upodobań możesz na chwilę przełączyć się na Michaela lub dalej grać jako Trevor. Niezależnie od wybranej postaci zdecyduj się na przemarsz wąską alejką zlokalizowaną po drugiej stronie ulicy od głównego wejścia do banku. Bądź gotowy do wyeliminowania kolejnych stróżów prawa, którzy pojawią się po prawej stronie. Użyj następnie miniguna Trevora lub innej skutecznej broni do zniszczenia pokazanego na screenie płotku.

Wojskowy śmigłowiec - GTA 5: Skok w Paleto - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Wojskowy śmigłowiec

Sprawy zaczną się wkrótce komplikować i pierwszym zwiastunem problemów będzie pojawienie się w okolicy dwóch dużych furgonetek z członkami oddziału SWAT. Postaraj się wysadzić w powietrze oba pojazdy zanim wysiądą z nich lepiej uzbrojeni i lepiej wyposażeni przeciwnicy. Podążaj w towarzystwie pozostałych uczestników napadu i szybko zareaguj na pojawienie się wojskowego śmigłowca transportowego, doprowadzając do jego zestrzelenia.

Po kolei eliminuj żołnierzy i niszcz ich jeepy - GTA 5: Skok w Paleto - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Po kolei eliminuj żołnierzy i niszcz ich jeepy

Po dotarciu na nowy plac gra zasugeruje przełączenie się na Michaela i przystąpicie do walk z żołnierzami docierającymi w okolicę głównie jeepami. Warto oczywiście pomagać sobie specjalną zdolnością sterowanej postaci, czyli spowolnieniem czasu. W dalszym ciągu wykorzystuj też ogromną siłę rażenia posiadanych broni oraz to, że dysponujesz bardzo dużym zapasem amunicji. Gra wkrótce wyświetli krótką cut-scenkę i jeśli dobrałeś uzdolnionego strzelca do tego napadu to zasugeruje on rozdzielenie się na dwie grupy, pozostając w tym miejscu z zamiarem kontynowania ostrzału i ułatwiając ewakuację Michaelowi i Trevorowi.

Wkrótce po raz pierwszy w trakcie rozgrywania tej misji przejmiesz kontrolę nad Franklinem, który w międzyczasie ukradł buldożer - GTA 5: Skok w Paleto - solucja - GTA 5 - poradnik do gry

Wkrótce po raz pierwszy w trakcie rozgrywania tej misji przejmiesz kontrolę nad Franklinem, który w międzyczasie ukradł buldożer. Wyrusz jedną z głównych uliczek miasteczka w stronę broniących się kolegów, w miarę możliwości przewracając mijane po drodze jeepy (powyższy screen) i rozjeżdżając żołnierzy. Nie przesadzaj jednak z tego typu akcjami, albowiem Franklin nie korzysta ze zbroi, zaś sam buldożer nie ma niezniszczalnej kabiny.

Fabryka - GTA 5: Skok w Paleto - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Fabryka

Dotrzyj na plac, na którym bronią się Michael i Trevor, zaczekaj na wyświetlenie nowej scenki przerywnikowej i wyrusz w stronę widocznego w oddali budynku fabryki. W trakcie przejazdu ignoruj pojawiające się w okolicy czołgi, bo o ile nigdzie się nie zatrzymasz nic cu nie grozi. Zbliż się maksymalnie do wejścia do fabryki, kończąc tym samym przejazd buldożerem.

Przebijaj się przez kolejne pomieszczania fabryki - GTA 5: Skok w Paleto - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Przebijaj się przez kolejne pomieszczania fabryki

Podczas przeprawy przez fabrykę koniecznie graj jako Michael lub jako Trevor, a to dlatego, że Franklin nie posiada specjalnego pancerza i mógłby w rezultacie bardzo łatwo zginąć. Sukcesywnie likwiduj kolejnych żołnierzy, zabezpieczając kolejne pomieszczenia fabryki.

Stacja kolejowa - GTA 5: Skok w Paleto - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Stacja kolejowa

Warto wiedzieć, że jeśli skorzystałeś z pomocy wysoko wykwalifikowanego strzelca to nie będziesz musiał obawiać się ataku od tyłu, w rezultacie czego ucieczka z fabryki okaże się znacznie prostsza. Kontynuuj przemarsz, uważając na żołnierza, którzy może niespodziewanie podrzucić granat. Docelowo musisz dotrzeć na stację kolejową na tyłach fabryki, na której zadanie to dobiegnie końca.

Nagrody i wyzwania misji 54 - Skok w Paleto

Nagrody za ukończenie misji:

  1. otrzymanie gotówki będącej częścią łupu z napadu na bank (wysokość nagrody uzależniona jest od wynagrodzenia wynajętego strzelca oraz od ilości pieniędzy straconych w trakcie ucieczki; każdy z bohaterów otrzyma identyczną wypłatę)
  2. zwiększenie umiejętności pomocnika, który brał udział w napadzie (jeśli przeżył)

Wymagania do ukończenia misji w 100%:

  1. Let it Rain - Musisz w czasie trwania misji wystrzelić w sumie ponad 4000 pocisków. Dobrze jest jak najczęściej korzystać z miniguna i ciężkich karabinów maszynowych.
  2. Accuracy - Musisz ukończyć misję z celnością na poziomie na co najmniej 50%.
  3. Time - Musisz ukończyć misję w czasie krótszym niż 16 minut. Nie powinno być z tym żadnych problemów, zakładając, że nie będziesz się ociągał z dotarciem buldożerem do miejsca, w którym bronią się Michael i Franklin.
  4. Collateral Damage - Musisz wyrządzić szkody na kwotę co najmniej 1 miliona dolarów. Możesz tego łatwo dokonać, a mianowicie niszczyć wszystkie pojawiające się w okolicy pojazdy i śmigłowce.