Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

GTA 5 - poradnik do gry

GTA 5 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

GTA Online: Akcje - jak dołączyć? GTA 5 poradnik, solucja

Dołączanie do akcji

Za pomocą telefonu

Naciskasz strzałkę do góry, aby wejść w menu swojego telefonu. Tutaj masz do wyboru dwie opcje Szybka akcja oraz Lista akcji.

Dołączanie do akcji za pomocą telefonu - GTA Online: Akcje - jak dołączyć? - GTA 5 - poradnik do gry
Dołączanie do akcji za pomocą telefonu

W szybkiej akcji możesz dołączyć do najbliższego wydarzenia, które aktualnie się rozgrywa. Jeśli naciśniesz Dołącz losowo, gra wyśle Cię do jednej z trzech rodzajów rozgrywek, które się rozpoczynają. Możesz także sam określić rodzaj gry, do której chcesz dołączyć. W zależności od tego, co chcesz zrobić wybierasz, Dołącz do wyścigu, Dołącz do deathmatchu lub Dołącz do misji. Z kolei w zakładce Lista Akcji, znajdują się zaproszenia od innych graczy oraz misje, które otrzymujemy od NPC (Np. Simeon lub Lamar). W tej zakładce znajdują się zaproszenia do akcji, które są jeszcze aktywne, czyli jednym słowem nie zostały jeszcze rozpoczęte przez innych graczy.

Do akcji możesz dołączyć także przez menu gry. Podążaj ścieżką Menu gry > Online > Akcje > Dołącz do akcji. Tutaj także możesz wybrać dołączenie do losowej akcji lub wybrać tryb gry, który Cię interesuje.

Do misji możesz dołączyć także za pomocą menu kontaktów. Wystarczy, że zadzwonisz do jednego ze zleceniodawców, Np. do Lamara, aby mieć możliwość rozegrania misji.

Dołączanie do gry za pomocą mapy

Rozpoczynanie akcji za pomocą mapy - GTA Online: Akcje - jak dołączyć? - GTA 5 - poradnik do gry
Rozpoczynanie akcji za pomocą mapy

Naciśnij START, aby wywołać mapę świata GTA Online. Znajdują się na niej ikony odpowiadające konkretnym akcjom. Masz do wyboru dwie opcje. Możesz użyć tradycyjnego wyznaczania trasy GPS, lub skorzystać z tzw. "szybkiej podróży". W pierwszym przypadku po najechaniu kursorem na ikonę akcji naciskasz klawisz A (X360), X (PS3), aby wyznaczyć trasę do danego punktu. Pamiętaj o tym, aby przed wejściem w krąg, którym zaznaczona jest dana akcja wysiąść z pojazdu. Zawsze musisz wejść w niego pieszo.

Przy tzw. "szybkiej podróży" sprawa jest o wiele prostsza, najeżdżasz kursorem na ikonę danej akcji i naciskasz klawisz X (X360), KWADRAT (PS3), zostaniesz zapytany czy na pewno chcesz rozpocząć daną akcję. Potwierdzasz i gotowe.

Jednak przy rozpoczynaniu akcji za pomocą mapy, istnieje duże ryzyko, że nikt inny w danej rozgrywce nie będzie uczestniczył. W takim przypadku stajesz się tzw. hostem, czyli po prosu samodzielnie tworzysz akcję.