Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

GTA 5 - poradnik do gry

GTA 5 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

GTA 5: Komplikacje - solucja GTA 5 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Grand Theft Auto V znajduje się opis przejścia głównej misji 5 - Komplikacje. Poniższa solucja do GTA 5 wyjaśnia jak poprawnie przedostać się Frankliem na teren posiadłości, jak ukraść samochód Michaela i jak wygrać bójkę z Simeonem w salonie samochodowym.

Ogólne założenia misji 5 - Komplikacje

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć główną misję 3 (Konfiskata). Ponownie odwiedź salon samochodowy Simeona Yetariana (litera S na mapie świata).

Grywalne postacie: Franklin, Michael

Dodatkowe informacje: To kolejna dość wyjątkowa misja. Jej pierwsza część zapozna Cię przede wszystkim z niezbyt wymagającą mechaniką skradania się. Druga część zadania jest jeszcze ciekawsza, wprowadzając postać Michaela do głównej kampanii oraz obejmując samouczek ze staczania pojedynków. W miarę możliwości polecam poćwiczyć odpowiednio wcześniej walki wręcz, tak by nie mieć problemów z zaliczeniem misji w 100 procentach.

Kompletny opis przejścia misji 5 - Komplikacje

Dotrzyj do salonu samochodowego i podejdź do Simeona Yetariana, który powinien przebywać na placu przed wejściem do budynku - GTA 5: Komplikacje - solucja - GTA 5 - poradnik do gry

Dotrzyj do salonu samochodowego i podejdź do Simeona Yetariana, który powinien przebywać na placu przed wejściem do budynku. Po obejrzeniu cut-scenki wyrusz w stronę dzielnicy Rockford Hills (północno-zachodnia część Los Santos), wysłuchując po drodze rozmowy telefonicznej z Simeonem. Zatrzymaj się po znalezieniu się w pobliżu willi, z której masz wykraść pojazd. Zlokalizuj pokazaną na screenie bramkę, tak by nad nią przeskoczyć i tym samym wkroczyć na tereny posiadłości.

Ogrodnik - GTA 5: Komplikacje - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Ogrodnik

Rozpocznij od wciśnięcia gałki analogowej, tak by Franklin mógł przystąpić do skradania się. W drodze do posiadłości zauważysz zapewne pracującego po lewej stronie ogrodnika i choć ominięcie tej postaci jest w pełni możliwe, to mimo wszystko radzę zajść od tyłu ogrodnika i go ogłuszyć, albowiem jest to jeden z wymogów do osiągnięcia statusu 100-procentowego zaliczenia misji.

Otwarta okiennica na piętrze - GTA 5: Komplikacje - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Otwarta okiennica na piętrze

Nie próbuj korzystać z głównego wejścia do posiadłości, bo jest ono zamknięte. Zamiast tego udaj się na prawo od wejścia, docierając do zaparkowanego auta ogrodnika (powyższy screen). Wdrap się na plandekę tego pojazdu, a następnie na fragment dachu. Wykonanie obu tych czynności pozwoli ci dotrzeć do otwartej okiennicy na piętrze willi.

Wejście do garażu - GTA 5: Komplikacje - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Wejście do garażu

Zatrzymaj się po znalezieniu się w niewielkiej łazience na piętrze i zaczekaj aż młoda dziewczyna uda się do swojego pokoju. Wyrusz w stronę schodów prowadzących na parter. Skręć tu w lewo i ostrożnie zbliż się do kobiety flirtującej z instruktorem tenisa. Przy pierwszej możliwej okazji ponownie skręć w lewo, co pozwoli ci dotrzeć do garażu. Wsiądź do pozostawionego w garażu auta terenowego (Karin BeeJay XL).

Ostrożnie wyjedź z garażu i następnie z posiadłości, wyruszając w stronę salonu Simeona - GTA 5: Komplikacje - solucja - GTA 5 - poradnik do gry

Ostrożnie wyjedź z garażu i następnie z posiadłości, wyruszając w stronę salonu Simeona. W drodze do salonu czeka Cię nieoczekiwane spotkanie z Michaelem i jeśli chcesz mu się dokładniej przyjrzeć to możesz wcisnąć wskazany przez grę przycisk. Dokończ przejazd do salonu, zatrzymując się przy wskazanym przez grę okręgu. Po obejrzeniu nowej cut-scenki wyrusz z miejsca. Musisz przebić się przez pokazaną na screenie szklaną ścianę.

Wykonuj uniki i szukaj okazji do wyprowadzania uderzeń - GTA 5: Komplikacje - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Wykonuj uniki i szukaj okazji do wyprowadzania uderzeń

Gra wkrótce przyzna ci kontrolę nad postacią Michaela i zmuszony zostaniesz do stoczenia pojedynku wręcz. Jeżeli jest to Twoja pierwsza walka to koniecznie zapoznaj się z wyświetloną na ekranie informacją na temat wykorzystywanych przycisków. Zacznij od namierzenia postaci Simeona i następnie zacznij stosować uniki, szukając okazji do wyprowadzania własnych ciosów. Po zadaniu właścicielowi salonu wystarczających obrażeń misja ta dobiegnie końca.

Nagrody i wyzwania misji 5 - Komplikacje

Nagrody za ukończenie misji:

  1. 300 dolarów (Franklin)
  2. odblokowanie postaci Michaela
  3. odblokowanie nowych aktywności na mapie świata

Wymagania do ukończenia misji w 100%:

  1. Time - Musisz ukończyć misję w czasie krótszym niż 5 minut. Postaraj się nie stracić zbyt dużo czasu na skradanie się oraz na końcowy pojedynek z Simeonem.
  2. Can't Touch This - Michael nie może odnieść żadnych obrażeń w trakcie walki wręcz. Kluczem do sukcesu są naturalnie poprawnie wykonywane uniki.
  3. Dirt Nap - Musisz zaatakować z zaskoczenia ogrodnika przebywającego w posiadłości.