Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

GTA 5 - poradnik do gry

GTA 5 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

GTA 5: Hurtownicy - solucja GTA 5 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Grand Theft Auto V znajdziesz opis przejścia głównej misji 60 - Hurtownicy. W naszej solucji do GTA 5 objaśniamy jak wjechać pojazdem na lawetę, jak bronić się przed policją na autostradzie i jak poprawnie używać pojazdu z nietypowym uzbrojeniem do powstrzymywania radiowozów.

Ogólne założenia misji 60 - Hurtownicy

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć główną misję 59 (Koniec wojennej ścieżki). Możesz już odwiedzić dawne miejsce zamieszkania Franklina (punkt D na mapie świata).

Grywalne postacie: Franklin, Trevor

Dodatkowe informacje: Początek tej misji jest bardzo spokojny, zakładając dotarcie skradzionym przez Lamara autem do lawety i odbycie długiego przejazdu ciężarówką. Sprawy skomplikują się dopiero w dalszej części zadania, wymuszając na Franklinie pozbycie się atakujących sił policji. Z racji dysponowania "autem Bonda" nie będzie to na szczęście trudne do osiągnięcia.

Kompletny opis przejścia misji 60 - Hurtownicy

Laweta - GTA 5: Hurtownicy - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Laweta

W celu rozpoczęcia tej misji musisz odwiedzić pierwszy dom Franklina, czyli ten, który był przez niego zamieszkiwany do momentu otrzymania willi na wzgórzach Vinewood od Lestera. Do celu podróży najlepiej jest dotrzeć właśnie jako Franklin, gdyż jeśli wybierzesz Trevora to gra i tak dokona automatycznej podmiany. Zaczekaj na telefon od Lamara i podjedź w wyznaczone przez niego miejsce, w którym zaparkował nowe skradzione auto (Pegassi Monroe). Wsiądź do tego pojazdu i wyrusz w stronę garażu, przy czym w tej misji dla odmiany musisz bardzo ostrożnie wjechać na lawetę przyczepioną do ciężarówki używanej do transportu aut.

Opuść Los Santos i rozpocznij długi przejazd autostradą - GTA 5: Hurtownicy - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Opuść Los Santos i rozpocznij długi przejazd autostradą

Po przejęciu kontroli nad postacią Trevora wsiądź do ciężarówki (MTL Packer) i rozpocznij bardzo długą podróż, której punktem docelowym jest północna część mapy. W szczególności pilnuj się jeszcze w trakcie przejazdu przez miasto, starając się nie uderzać w obiekty z otoczenia i rezerwując sobie więcej miejsca przy wykonywaniu ostrzejszych skrętów.

Możesz załączać kamerę filmową celem sprawdzania aktualnych poczynań Franklina - GTA 5: Hurtownicy - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Możesz załączać kamerę filmową celem sprawdzania aktualnych poczynań Franklina

Podróż zachodnią autostradą początkowo będzie przebiegała bez żadnych komplikacji, aczkolwiek po przejechaniu mniej więcej 3/5 dystansu prowadzona ciężarówka znajdzie się na celowniku stróżów prawa, którzy wyruszą za nią w pościg (dwie gwiazdki). Kontynuuj jazdę i zgodnie z otrzymaną informacją staraj się nie wykonywać żadnych nagłych skrętów, umożliwiając Franklinowi dotarcie do jednego z przewożonych na lawecie pojazdów.

Używaj działka do niszczenia radiowozów - GTA 5: Hurtownicy - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Używaj działka do niszczenia radiowozów

Po tym jak Franklin wsiądzie do jednego z aut (Dewbauchee JB 700) przełącz się na tę postać i zacznij ochraniać ciężarówkę przed atakami radiowozów. Warto tu przede wszystkim używać działek pokładowych zamontowanych na sterowanym pojeździe, przy czym staraj się nie trafiać przypadkowo w ciężarówkę.

Kolce to również dobry sposób na pozbywanie się pościgu - GTA 5: Hurtownicy - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Kolce to również dobry sposób na pozbywanie się pościgu

Do skutecznego pozbywania się radiowozów pojawiających się za ciężarówką dobrze jest z kolei używać kolców. Niezależnie od wybieranych metod eliminacji ścigających was policyjnych maszyn staraj się unikać kontaktu z radiowozami i innymi uczestnikami ruchu, albowiem utrzymanie prowadzonego auta w dobrym stanie technicznym jest jednym z wymogów do zaliczenia misji w stu procentach.

Miejsce zakończenia misji - GTA 5: Hurtownicy - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Miejsce zakończenia misji

Musisz kontynuować ochranianie ciężarówki prowadzonej przez Trevora do momentu, w którym pozbędziecie się wszystkich radiowozów. Pozostań w ciele Franklina i jedź dalej za ciężarówką. Miejscem zakończenia tej misji jest niewielki zajazd przy autostradzie i czeka Cię tu krótkie spotkanie z Molly.

Nagrody i wyzwania misji 60 - Hurtownicy

Nagrody za ukończenie misji: brak

Wymagania do ukończenia misji w 100%:

  1. Mission Time - Musisz ukończyć misję w czasie krótszym niż 12 minut. Staraj się przede wszystkim utrzymywać stałą prędkość podczas jazdy ciężarówką. W końcowej części misji szybko pozbądź się natomiast wszystkich atakujących radiowozów.
  2. Not a Scratch - Nie możesz poważnie uszkodzić auta używanego do ochraniania ciężarówki (Dewbauchee JB 700).
  3. Shredder - Musisz zneutralizować trzy radiowozy z pomocą kolców.