Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

GTA 5 - poradnik do gry

GTA 5 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

GTA 5: Doradztwo małżeńskie - solucja GTA 5 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Grand Theft Auto V zamieściliśmy opis przejścia głównej misji 8 - Doradztwo małżeńskie. W naszej solucji do GTA 5 informujemy gdzie dotrzeć autem ogrodnika, jak doprowadzić do zniszczenia posiadłości na wzgórzach i jak uciec atakującym gangsterom.

Ogólne założenia misji 8 - Doradztwo małżeńskie

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć główną misję 6 (Ojciec i syn). Możesz już wyruszyć do domu Michaela (litera M na mapie świata).

Grywalne postacie: Franklin, Michael

Dodatkowe informacje: Ukończenie tej misji nie powinno ci przysporzyć większych kłopotów, choć w jej końcówce główni bohaterowie zamienią się swoimi "specjalizacjami", tj. Michael będzie musiał kierować samochodem, a Franklin prowadzić skuteczny ostrzał. Przed przystąpieniem do tego zadania dobrze byłoby zakupić jakiś dobry pistolet maszynowy dla Franklina (lub uzupełnić zapasy amunicji do aktualnie posiadanej broni), aczkolwiek nie jest to absolutnie wymagane.

Kompletny opis przejścia misji 8 - Doradztwo małżeńskie

Pick-up ogrodnika - GTA 5: Doradztwo małżeńskie - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Pick-up ogrodnika

Podobnie jak w przypadku misji 6 gra pozwoli ci dokonać wyboru czy chcesz dotrzeć do willi jako Michael czy jako Franklin. Osobiście polecam zdecydować się na postać Michaela, gdyż gra wyświetli wtedy dodatkową cut-scenkę z wnętrza posiadłości ukazującą przyłapanie Amandy na zabawach w łóżku z instruktorem tenisa. Wybiegnij z posiadłości, wsiądź do zaparkowanego na podjeździe pick-upa (Bravado Bison), zaczekaj aż dołączy do Ciebie Franklin i wyrusz w pościg za instruktorem tenisa.

Pilnuj się w trakcie przejazdu wąskimi uliczkami wzgórz Vinewood - GTA 5: Doradztwo małżeńskie - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Pilnuj się w trakcie przejazdu wąskimi uliczkami wzgórz Vinewood

Pościg zaprowadzi Cię do wzgórz dzielnicy Vinewood (Vinewood Hills) i z racji tego, że znajduje się tam mnóstwo wąskich uliczek warto bardzo się pilnować, tym bardziej, że Michael nie dysponuje opcją załączania spowolnienia czasu podczas jazdy. Nie przejmuj się też tym, że przynajmniej na chwilę stracisz ścigany pojazd z oczu, bo jest to częścią pościgu. Po kilku chwilach zmuszony zostaniesz do zjechania z asfaltowej drogi. Dotrzyj do posiadłości, w której skryła się poszukiwana osoba i obejrzyj kolejną cut-scenkę.

Trzymaj wciśnięty gaz do momentu całkowitego oderwania jednej z podpór - GTA 5: Doradztwo małżeńskie - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Trzymaj wciśnięty gaz do momentu całkowitego oderwania jednej z podpór

Po tym jak Franklin zaczepi linę o jedną z podpór powróć do auta, a następnie wciśnij i przytrzymaj trigger/przycisk odpowiedzialny za dodawanie gazu. Nie puszczaj pedału gazu dopóki cały balkon posiadłości nie zawali się. Możesz już wyruszyć prosto, rozpoczynając przejazd kanionem mający na celu powrócenie do willi Michaela.

W drodze powrotnej do domu Michaela otrzymasz telefon i w trakcie rozmowy dowiesz się, że przez przypadek zniszczyłeś posiadłość wysoko postawionego Martina Madrazo - GTA 5: Doradztwo małżeńskie - solucja - GTA 5 - poradnik do gry

W drodze powrotnej do domu Michaela otrzymasz telefon i w trakcie rozmowy dowiesz się, że przez przypadek zniszczyłeś posiadłość wysoko postawionego Martina Madrazo. Wkrótce w okolicy pojawią się jego ludzie i wyruszą w pościg za Franklinem i Michaelem. Zgodnie z sugestią gry dobrze byłoby przełączyć się na postać Franklina i zająć się atakowaniem nadjeżdżających pojazdów. W trakcie prowadzenia ostrzału staraj się namierzać kierowców (powyższy screen) i pamiętaj o tym, że nie musisz korzystać jedynie z pistoletu (wszystko jest uzależnione od aktualnego arsenału Franklina).

Miejsce zakończenia misji - GTA 5: Doradztwo małżeńskie - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Miejsce zakończenia misji

Pozbycie się wszystkich aut z ludźmi Madrazo niekoniecznie będzie oznaczało koniec kłopotów, bo w międzyczasie mogłeś też zwrócić na siebie uwagę stróżów prawa. Przełącz się z powrotem na Michaela i zgub policyjny pościg jeśli faktycznie okazało się to konieczne. Na sam koniec powróć do posiadłości Michaela gdzie czeka Cię niemiłe spotkanie z Martinem Madrazo.

Nagrody i wyzwania misji 8 - Doradztwo małżeńskie

Nagrody za ukończenie misji:

  1. nowa osoba na liście kontaktów Michaela: Lester

Wymagania do ukończenia misji w 100%:

  1. Not a Scratch - Nie możesz doprowadzić do poważnego uszkodzenia pick-upa ogrodnika. W szczególności pilnuj się w końcowej części misji, skutecznie ostrzeliwując pojazdy Madrazo uczestniczące w pościgu.
  2. Time - Musisz ukończyć misję w czasie krótszym niż 5 minut i 30 sekund. Nie strać zbyt dużo czasu w samej końcówce.
  3. Drive-by Killer - Musisz zastrzelić co najmniej trzech przeciwników w trakcie pościgu. Postaraj się zlikwidować co najmniej 1-2 pasażerów, a nie tylko samych kierowców.