Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

GTA 5 - poradnik do gry

GTA 5 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

GTA 5: Skok na Merryweather, atak na poligon doświadczalny (Offshore) - solucja GTA 5 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Grand Theft Auto V zamieściliśmy opis przejścia głównej misji 34 - Skok na Merryweather - atak na poligon doświadczalny na morzu. Nasza solucja do GTA 5 podpowiada jak przetransportować łódź podwodną w pobliże poligonu, jak odnaleźć zatopiony ładunek i jak bezpiecznie powrócić na lotnisko.

Jeżeli wybrałeś atak na frachtowiec, to przejdź na osobną stronę z opisem przejścia tego wariantu napadu.

Ogólne założenia misji 34 - Skok na Merryweather - poligon

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć główne misje 31 (Mała podwodna) oraz 33 (Cargobob), a także rozwinąć umiejętności Michaela w temacie obsługi maszyn latających (Dodatkowa misja: Szkoła lotnicza; konieczne może okazać się też zaliczenie innych głównych zadań zarezerwowanych dla Franklina i Michaela). Grając jako Michael zaczekaj na smsa od Trevora. Możesz już wybrać się do mieszkania Floyda (punkt H na mapie świata).

Grywalne postacie: Trevor, Michael, Franklin

Dodatkowe informacje: Napad ten jest bardziej wymagający od skoku na sklep jubilerski i w jeszcze większym stopniu stawia on na dobrą współpracę pomiędzy grywalnymi postaciami. Misja składa się z trzech części - przetransportowania łodzi podwodnej w okolice poligonu doświadczalnego, opuszczenia łodzi i wykorzystania jej do zlokalizowania ładunku oraz powrotu na lotnisko ze skradzionym ładunkiem. Najtrudniejsza jest ostatnia część, bo będziesz musiał pozbyć się atakujących najemników.

Kompletny opis przejścia misji 34 - Skok na Merryweather - poligon

Lotnisko - GTA 5: Skok na Merryweather, atak na poligon doświadczalny (Offshore) - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Lotnisko

Po powrocie do mieszkania Floyda obejrzyj scenkę przerywnikową ze spotkania wszystkich osób, które wezmą udział w nowym napadzie. Grając jako Michael wyjdź z budynku i zdobądź dowolny pojazd, który jest w stanie pomieścić co najmniej trzy osoby. Twoje pierwsze zadanie to dotarcie na przejęte przez Trevora lotnisko, które znajduje się w centralnej części mapy świata, na południowy-zachód od miasteczka Sandy Shores.

Musisz zawisnąć na łodzią i przyczepić ją do śmigłowca - GTA 5: Skok na Merryweather, atak na poligon doświadczalny (Offshore) - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Musisz zawisnąć na łodzią i przyczepić ją do śmigłowca

Zajmij miejsce na pokładzie wojskowego śmigłowca transportowego (Cargobob), wzbij się w powietrze i zatrzymaj maszynę latającą tuż nad łodzią podwodną. Wysuń zaczep i złap się łodzi, rozpoczynając proces jej transportowania.

Miejsce odczepienia łodzi podwodnej - GTA 5: Skok na Merryweather, atak na poligon doświadczalny (Offshore) - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Miejsce odczepienia łodzi podwodnej

Cel podróży znajduje się na północny-zachód od głównej wyspy, tak więc przed Tobą bardzo długi lot. Staraj się utrzymywać śmigłowiec na dość dużej wysokości, dzięki czemu nie uderzysz po drodze w drzewa czy zbocze góry Chiliad. Po dotarciu w okolice strefy, w której przeprowadzane są testy zmniejsz prędkość lotu śmigłowca i odczep łódź podwodną.

Po tym jak gra przyzna ci kontrolę nad Trevorem wybierz z inwentarza jego telefon i uaktywnij aplikację Trackify - GTA 5: Skok na Merryweather, atak na poligon doświadczalny (Offshore) - solucja - GTA 5 - poradnik do gry

Po tym jak gra przyzna ci kontrolę nad Trevorem wybierz z inwentarza jego telefon i uaktywnij aplikację Trackify. Możesz już zacząć się zanurzać. Kieruj się w stronę dna morskiego, podążając w stronę czerwonej kropki widocznej na ekranie smartfona. Licz się z tym, że cały proces zajmie ci trochę czasu, albowiem poszukiwany ładunek znajduje się głęboko pod wodą - został on pokazany na dołączonym screenie.

Powróć na powierzchnię - GTA 5: Skok na Merryweather, atak na poligon doświadczalny (Offshore) - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Powróć na powierzchnię

Zgodnie z otrzymaną informacją podpłyń do ładunku, dzięki czemu automatycznie przyczepi się on do łodzi podwodnej. Teraz dla odmiany będziesz się musiał zacząć wynurzać, przy czym dobrą wiadomością jest to, że nikt ci (jak na razie) nie przeszkodzi.

Ponownie przyczep łódź i wyrusz w stronę lotniska - GTA 5: Skok na Merryweather, atak na poligon doświadczalny (Offshore) - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Ponownie przyczep łódź i wyrusz w stronę lotniska

Po tym jak łódź podwodna się wynurzy przejmij ponownie kontrolę nad śmigłowcem sterowanym przez Michaela. Bardzo ostrożnie zatrzymaj śmigłowiec transportowy bezpośrednio nad łodzią, użyj w poznany już sposób zaczepu i po udanej akcji wyrusz z powrotem w stronę lotniska, na którym rozpocząłeś tę misję.

Prowadź nieustanny ostrzał - GTA 5: Skok na Merryweather, atak na poligon doświadczalny (Offshore) - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Prowadź nieustanny ostrzał

Musisz niestety liczyć się z tym, że sprawy wkrótce skomplikują się, albowiem za śmigłowcem pilotowanym przez Michaela wyruszą w pościg maszyny latające z najemnikami Merryweather na pokładzie. Przełącz się na postać Franklina i rozpocznij ostrzeliwanie wrogich śmigłowców, pamiętając naturalnie o wykorzystywaniu opcji spowolnienia czasu. W trakcie prowadzenia ostrzału musisz na przemian przemieszczać się pomiędzy stanowiskami maszynowymi zlokalizowanymi w lewej i w prawej części śmigłowca transportowego. W ustaleniu gdzie aktualnie musisz się znaleźć powinien ci na szczęście pomagać radar.

Miejsce zakończenia misji - GTA 5: Skok na Merryweather, atak na poligon doświadczalny (Offshore) - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Miejsce zakończenia misji

W końcowej części misji zmuszony zostaniesz do rozpoczęcia prowadzenia ostrzału z tylnej części śmigłowca, ale w tym przypadku niewiele się już zmieni. Postaraj się mimo wszystko zlikwidować wszystkie zagrożenia. Ostatni krok to powrót na lądowisko grając ponownie jako Michael - najpierw ostrożnie odczep łódź, po czym sam wyląduj. Misja ta wkrótce dobiegnie do końca i jej rezultat nie będzie niestety tak owocny jak życzyłyby to sobie osoby, które wzięły udział w napadu na poligon doświadczalny.

Nagrody i wyzwania misji 34 - Skok na Merryweather - poligon

Nagrody za ukończenie misji: brak

Wymagania do ukończenia misji w 100%:

  1. Salvager - Musisz zlokalizować znajdujący się pod wodą ładunek w czasie krótszym niż dwie minuty.
  2. Time - Musisz ukończyć misję w czasie krótszym niż 14 minut i 30 sekund. Leć w stronę poligonu doświadczalnego w linii prostej, a już po zanurzeniu się jak najszybciej zlokalizuj ładunek i równie szybko wypłyń z nim na powierzchnię.
  3. Show no Mercenary - Musisz zlikwidować wszystkich wrogich najemników uczestniczących w pościgu w końcowej części misji.
  4. Weathering the Storm - Musisz zakończyć pościg z końcowej części misji w czasie krótszym niż 4 minuty. O ile tylko będziesz sprawnie eliminował cele to spokojnie wystarczy ci nawet połowa tego limitu.