Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

GTA 5 - poradnik do gry

GTA 5 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

GTA 5: Chop - solucja GTA 5 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Grand Theft Auto V znajdziesz opis przejścia głównej misji 4 - Chop. W naszej solucji do GTA 5 zamieściliśmy informacje gdzie znaleźć poszukiwanego gangstera, jak doścignąć zbiega i jak wywęszyć ukrywającego się przeciwnika sterując psem Chopem.

Ogólne założenia misji 4 - Chop

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć główną misję 3 (Konfiskata). Po pewnym czasie przy domu Franklina pojawi się znacznik informujący o możliwości rozpoczęcia nowego zadania (litera F na mapie świata).

Grywalne postacie: Franklin, Chop

Dodatkowe informacje: Chop to imię rottweilera należącego do Lamara i ten sympatyczny psiak stanowi główną atrakcję opisywanej misji. Oprócz zapoznania się z Chopem do rozegrania są dwa pościgi - najpierw samochodowy i następnie drugi, w trakcie którego będziesz musiał dopaść wrogo nastawioną postać o własnych siłach.

Kompletny opis przejścia misji 4 - Chop

Alejka prowadząca do miejsca odnalezienia poszukiwanego gangstera - GTA 5: Chop - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Alejka prowadząca do miejsca odnalezienia poszukiwanego gangstera

Podejdź do okręgu znajdującego się przed wejściem do domu Franklina, dzięki czemu wyświetli się scenka z rozmowy z Lamarem i dowiesz się przy okazji o planie porwania członka wrogiego gangu Ballas. Ruszaj za Lamarem, docierając do jego furgonetki (Vapid Speedo). Wsiądź do auta, zaczekaj aż Lamar i Chop do Ciebie dołączą i wyrusz do zlokalizowanej na północ stąd dzielnicy Vinewood Boulevard. Po zbliżeniu się do oznaczonego celu podróży wybierz wąską alejkę między budynkami.

Gdy tylko nowa scenka przerywnikowa dobiegnie końca powróć szybko do furgonetki i wyrusz w pościg za uciekającym motocyklem gangsterem - GTA 5: Chop - solucja - GTA 5 - poradnik do gry

Gdy tylko nowa scenka przerywnikowa dobiegnie końca powróć szybko do furgonetki i wyrusz w pościg za uciekającym motocyklem gangsterem. W trakcie tego pościgu staraj się jak najczęściej korzystać z unikalnej zdolności Franklina, czyli ze spowolnienia upływu czasu. Pozwoli ci to ograniczyć ryzyko kontaktu z innymi pojazdami podczas szybkiej jazdy oraz przede wszystkim umożliwi ci wykonywanie ostrych skrętów bez konieczności zmniejszania prędkości przemieszczania się furgonetki (powyższy screen).

Pierwsza część pościgu - GTA 5: Chop - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Pierwsza część pościgu

Pomimo tego, że pościg nie zakończy się niepowodzeniem od razu po tym uderzysz w coś większego, to postaraj się nie zniszczyć prowadzonej furgonetki i bezbłędnie pokonać całą trasę. Po kilku chwilach dojedziesz do miejsca wypadku. Wysiądź z furgonetki i wyrusz śladami Chopa. Warto tu korzystać z aktywnego sprintu, a więc rytmicznie wciskać przycisk biegu. Podążaj za psem, przeskakując po drodze nad siatką. Nieco dalej zmuszony też zostaniesz do przebicia się przez drewniany płotek. Skręć w prawo, wyruszając w stronę zajezdni. Gra wkrótce załączy nową cut-scenkę.

Podgląd na próbę wytropienia gangstera przez Chopa - GTA 5: Chop - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Podgląd na próbę wytropienia gangstera przez Chopa

Przełącz się zgodnie z sugestią na Chopa. Gra nie pozwoli ci przejąć bezpośredniej kontroli nad psem, ale za to będziesz mógł obserwować jak zwierzak próbuje wytropić poszukiwanego gangstera. Zaczekaj aż Chop zatrzyma się przy jednym z wagonów, przełącz się z powrotem na postać Franklina i otwórz wspomniany wagon.

Wagon, w którym skrywa się poszukiwana osoba - GTA 5: Chop - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Wagon, w którym skrywa się poszukiwana osoba

Ponownie przełącz się na Chopa i zaczekaj aż dotrze on w nowe miejsce. Przed Tobą dość zabawna scenka, albowiem po powrocie do ciała Franklina będziesz musiał odciągnąć rottweilera od innego psa, z którym miał zamiar kopulować. Po raz ostatni wybierz Chopa i zaczekaj aż zwierzak zatrzyma się przy kolejnym wagonie. Przejmij raz jeszcze kontrolę nad Franklinem i otwórz ten wagon.

Ostatnia część pościgu - GTA 5: Chop - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Ostatnia część pościgu

Możesz już wznowić pościg za gangsterem, który ukrywał się w wagonie. Nie będzie on długi, albowiem Chop wkrótce doścignie ofiarę i powali ją na ziemię. Zaczekaj aż Franklin wsiądzie do furgonetki i wyrusz do kryjówki Lamara. W trakcie przejażdżki główny bohater postanowi oswobodzić pojmanego niedawno gangstera, tak więc pozostało ci już tylko zawieźć Lamara do centrum rekreacyjnego.

Nagrody i wyzwania misji 4 - Chop

Nagrody za ukończenie misji:

  1. odblokowanie opcji opiekowania się Chopem (pies pojawi się na podwórku na tyłach domu Franklina dopiero jakiś czas po zakończeniu misji, a konkretnie po odbyciu rozmowy telefonicznej z Lamarem)

Wymagania do ukończenia misji w 100%:

  1. Not a Scratch - Nie możesz doprowadzić do wyraźnego uszkodzenia furgonetki Lamara (dozwolone są drobne otarcia). Pamiętaj o tym, że możesz używać specjalnej zdolności Franklina do unikania przeszkód.
  2. Homedog - Musisz obserwować wydarzenia z perspektywy Chopa w sumie przez 10 sekund.
  3. Advanced Reflexes - Musisz w sumie przez siedem sekund używać specjalnej zdolności Franklina spowalniającej upływ czasu w trakcie jazdy samochodem.